DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Трябва да се осигуряваш в България, понеже тук ще работиш или в страната, която работиш/.

Да, но може здравни, за пенсионни реално ако водиш някаква дейност тук. ;) Поне така правят някой. ;)
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

аз тук имам фирми така че искам не искам трябва се осигурявам, въпроса беше дали го има този разход и там :)

Не, но там имаш едни данъци, ако е с тамошна фирма, сметка и генерираща печалби там. Тук, може да се водиш към съвсем друга, може да е филиал на тази, абе схеми много. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Момчета аз имам следния въпрос:
- как си намирате DropShipping дилъри на стока? Примерно сега гледаме определена стока и в ebay и в amazon и има продавачи, които предлагат стоката в ebay нова и поне с 50 долара по-евтина от амазон или някой друг сайт в google, при търсене на съответната стока и съчетана с думата dropshipping пак резултата няма нищо общо с тяхната продажна цена . Дори в сайта на производителя, цената пак е по-висока.

Как успяват да намерят толкова по-ниски цени. И не говоря за продавачи, които си продават своя използвана стока, а такива с чисто нови продукти :)
 
В такива сайтове....някои ползват алибаба, иначе има директории, в които се листват дропшипъри. Мисля, че http://www.wholesalecentral.com/Dropshippers.html е нещо подобно. Но аз лично харесвам продукт, търся го навсякъде и попадам на производителя / дропшипъра / дистрибутора, минавайки през всичките онлайн търговци, били те с магазини, акаунти в амазон и ебей и прочие. Но това е.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Тогава дали би била добра идея да пиша директно на производителя за някаква продажна цена да ми даде. Продукта в амазон се продава за 350 долара, а при производителя за 400 долара. Решил съм да пусна един сайт в една ниша в която ми е интересно да се занимавам и имам желание, но все пак няма как да пусна 1-2 продукта понеже съм ги намерил на по-добра цена и сега се чудя как да намеря производители които да ми предложат такива цени с които да правя печалба :D

едит- в този сайт примерно намерих продукти от моята ниша http://www.wholesale2b.com/ които пише уж че се продават на цена с 200-300 долара по-малко, е прегледах всички резултати в google и никъде не намерих такава цена, а цените в различните магазини варират между 50-100 долара нагоре-надолу, което значи, че все пак от някъде идват продукти с още по ниска цена :)

втори едит: сега разгледах и продуктите в amazon и може да се каже, че биха ми свършили работа само че има един, но голям проблем-
моите us,uk купувачи едва ли биха чакали 16 дни за да им пристигне пратката (понеже цена на далавера идва аз Китай предимно).
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте! Вече седмица чета във форума. Изчетох всичко написано тук /от 2007- ма година до днес/ по отношение на DropShiping- а и следвайки съветите сега чета всичко отнасящо се до Aфилиейт. Какво осъзнах? Най- важното - къде се намирам и кой съм аз. Осъзнах, че се намирам на правилното място и съм никой /по отношение на знанията ми/, което не е маловажно, в мой интерес е да не се самозаблуждавам. Благодарен съм за труда и себеотдайността на всеки, който с труд, риск и знания отделя енергия и време да помага на всеки в нужда. Казано метафорично - тук дават и хляб, и нож. Дават и знанията за това как да си нарежем хляба. От такива като мен зависи да внимавам да не се порежа и като следствие на съветите и новоусвоената материя да си подсигуря хляба за следващите дни. Сега... за да не изпадам в излишно многословие сядам и продължавам с четенето! Надявам се да достигна ниво за да мога задавам смислени въпроси, но... това ще е след като успея да прочета още доста от Вашия труд. Както обича да казва един роднина: "Три часа четене спестяват три месеца работа!" Успешен бизнес на всички!
Сега идва ред да се извиня, че днес по грешка написах всичко това в раздела за онлайн магазин и... излиза, че спамя. Виноват! Сега след като съм на правилното място... да споделя и аз намерението си да опитам за сега с дропшипинг от амазон към ибей без фирма и т.н. изброени във всичките 53 страници реквизити. Вярно, че метода на проба- грешка е най- болезнен, но за сметка на това наученото чрез него не се забравя. На този етап нямам нужните знания за афилиейт, още повече за дропшипинг с целия /колкото и да е/ капитал, който е необходим за него. Така че според мен по- добре да започна с нещо малко и неангажиращо като финансов ресурс, а дай Боже с времето този ресурс да се увеличи, успоредно със знанията ми, които ще извличам от тук, а и от практиката. Надявам се да не съм ви подразнил..., че май се увлякох в писането! Още веднъж ви благодаря за труда и безкористността ви, хубаво е да ви има!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Danko6,
има търговци, които сезанимават с изкупуване на фалирали магазини и там цените са.....
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

За да не се повтарям с надявам се колегата/конкурента :p отгоре, искам само да благодаря на всички участници в тази тема. Прочетох всяка страница и всяко мнение написано до тук. Получих доста знания, може би недостатъчни за всичко, но достатъчни за да получа някаква яснота, увереност и да засиля желанието си да пробвам. Това, което Orle е написал е това, което мислех да напиша по - рано днес и аз. На този етап въпроса ми е - има ли смисъл при започване на дропшипинг от amazon към ebay да се влага в нещо, като DS Domination. Видях в по - предните постове, че някой се опитваше да си лансира услугите и вероятно да получи дивиденти от това. Знам какво представлява, интересува ме вашето мнение - заслужава ли си? Мотивите ми за започване на този вид дропшипинг са именно това, че нямам достатъчно опит и ресурси за започване на нещо по - сериозно и искам това да е първата ми крачка ( мисля, че е добре първо да намокря краката си преди да се потопя целият :) )
Още веднъж благодаря.
Orle, ще се радвам при желание от твоя страна да обменяме информация относно развитие и напредък.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Моят съвет е да забравиш за DS Domination и Amazon to Ebay.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А каква е обосновката за такъв категоричен съвет?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря за отговора, но и аз бих искал да знам, защо мислиш така? Със сигурност има причини, каква е твоята? А дали е възможно все пак да се намерят читави търговци, които предлагат дропшипинг без изискване за фирма?
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А каква е обосновката за такъв категоричен съвет?

Не, няма лошо да се прави това, но реално имам чувството, че толкова всеки го прави, че вече понятието Дропшипинг се измести изцяло към този тип продажба. А има още много начини, канали и доставчици, които не влизат в тази схема. Да, използват тези два сайта, и още много други, но реално не е това изцяло идеята на дропшипинга, и може би за това е на такова мнение.

Класическият Дропшипинг си е реално ти си търговец и препродаваш на хората (твоите посетители) продукти, които си набавил от друго място, като дори физически не се допираш до тях.
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Изникна ми още един въпрос, надявам се вече не е прекалено. На коя банка е най - добре да се извади дебитна карта за дърпане на пари от paypal акаунт? Видях анкетата във форума, но беше за кредитна карта, има ли разлика при избирането на банка? Знам, че картата трябва да е visa electron, а в каква валута да е? ( Говорим за варианта Amazon - Ebay ). А какъв да е акаунта в paypal? - pesonal? При покупка от Amazon paypal ще си дръпне паричките от картата, а при натрупване на сума за теглене ще може да се прехвърли в картата и да се изтегли? Разбрал ли съм нещо до тук :D
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Последно пиша по тази тема. Не искам да отчайвам никого, просто съм прочел доста неща.
Представете си, че съм си поръчал нещо от Ибей. Пакетът ми идва с логото на Амазон. Да, някои ще кажат - какво от това, нали стоката си е у теб? Да, за 80 % от случаите сигурно няма да има проблем.
Но ако попадна в категорията "кофти човек" и се вместя в 20 % от случаите, които ще се "издразнят", това вече не е добре. Защото ако съм кофти човек ще репортна продавача, че ми праща стока от Амазон и следователно ме цака с цената и доставката. Т.е. ако имате 100 продажби и 20% са 20 репорта. После ще гръмне акаунта ви като факла. И не затова, че е против правилата на Амазон да се продава от Ибей и обратното, а за това, че купувачът няма да е никак доволен от това.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

tedkata_m със сигурност си прав, но какво ако стоката е моя и купувача я намери в амазон или където и да е другаде на по - ниска цена? моя ли е вината, че той не си е направил проучване и не е потърсил? В самият ибей може да има същата стока с по - ниска цена. Дори днес попаднах на именно такъв тип запитване в ибей от потребител, който се е оцъклил, като е видяш кашона от амазон - всички му обясниха, че е нормално и няма, защо да мрънка, че е имало и по - ниска цена. Да, знам, че е кофти и има такъв тип потребители, които ти описваш и още в самото начало казах, че съм наясно, че това съвсем не е страхотен начин за дропшипинг, но съм и обяснил, защо съм избрал този. А и ще опитам да потърся продавачи, които са склонни да предложат дропшипинг дори без фирма в САЩ или поне какви изисквания имат за да предложат тази услуга.
оф топик: видях съобщението, което си ми пратил на лично, но нямам право в момента да пращам лични. Благодаря за съвета, обмислям го.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря за поясненията, ще видя как да лавирам! Междувременно продължавам с четенето и самоограмотяването, но така като гледам ще се дават пари и за доразвиване на идеите. То... това с парите... е по силата на една стара поговорка: "Който го мързи да върви, после не може да се насити да бяга!" Хубав ден на всички и успехи! :)
 

Горе