DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Изкопах тази тема защото търсачката ми я показва при запитване за
"[email protected]" . Получавам разни писма в ел. пощата с прикачени файлове, но обикновено не се интересувам, проблема е, че започвам да получавам
отговори на недоволните от спама. Моля, махнете ме от и-мейл списъка ви! Какво трябва да направя.
 
Не знам как точно си видял, че тук е публикуван, но на мен това ми дава при търсене:

7911816D.png


Просто е комбинация от думи. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Yatas - това е хванатата дума. А защо писмо адресирано до горния адрес го получавам аз и не е единственото.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,

цялата тема е изключително интересна. Поздравления за сайта, поздравления за отговорите на Е-bussines. За мен са интересни няколко неща:
- колко компетентни са били собствениците на работещи дропшипинг бизнеси когато са започнали по отношение на правенето на сайт ( наемали ли са фирми да им ги направят или сами са го направили ). Направи ми силно впечатление изказването на Е-буссинес че е чел две години преди да се захване с това. Интересува ме дали би дал структурирана информация, за ключовите моменти , които един серионо амбициран човек не бива да пропуска.
- как е в момента този бизнес ( има ли място за начинаещи или тече процес на уедряване )
- отварянето на компания в САЩ, дава ли възможност за легално пребиваване с определен тип бизнес виза там
- ако е-bussines няма нищо против бих желал да ми изпрати линк на един от сайтовете си за да видя нагледано какво се случва. Сайтовете, които бяха посочени по- напред в темата ги видях.
- може ли да дадете малко повече информация за това откъде мога да намеря литература ( адекватна и практична ) за ceo i ppc. Преди три дни за пръв път видях тези термини. Имам много да чета и ровя. Не ме мързи, просто винаги е по-добре да се допиташ до някой, който го прави на практика за да ти даде релевантно инфо и да отсее плявата от важните неща. Искам да започна да продавам артикули през и-бей, но такива които да купувам оттук ( в началото мисля че не съм подготвен да започна с дропшипинг, преди да имам стабилна подготовка ). Много са ми неясни механизмите по които се извършва пазаруването по интернет : платформи за магазини екарт и тнт; системите и начини за плащане и за refund, връзването на сайта за софтуеъра на доставчика и за ъпдейтване на стокаут и промяна в цените. Ако можете да ме насочите за място на което има синтезирана информация ще е чудесно. Ако има такова място или книга или сайт.
Пожелавам на всички да успеят да вадят достатъчно пари от този бизнес и да хранят семействата си, че ида им остава настрани. Изклювам e-bussines i blinky, те отдавна са минали този период.
P.S. Моля хората които имат опит с логистиката от България към останалата част на света да споделят, кои фирми използват. БГпощи са ясни, но от останалите има ли нещо, което да си заслужава?
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей и добре дошъл тук при нас. Ще се опитам да помогна с част от въпросите. ;)

- Някои нает фирми за изработка на магазините им, а други просто са си webmaster-и и си ги изготвят сами онлайн магазините - те си познават нуждите, те си правят сами нещата и определено спестяват пари, защото магазините им не влизат в секцията 600 лева, защото имат адски много допълнителни неща към тях - от SEO модули за по $30, до графично направени слайдове и картинки за категории, с красива визия. ;) Колкото по-професионално изглеждат нещата, толкова по-добра конверсия ще има и сайта. Доказано е, че хората наистина гледат да им е подредено, лесно, бързо и красиво. Никой няма да поръча от някаква тъпотия, сглобена за 2-3 дни без никаква умисъл. Хубаво е разработчиците да имат идея за какво става дума. Имаш няколко неща, които първо е важно едно за магазина ти - да определиш структурата на категории, галерии и продукти. Все едно нареждаш рафтове в офлайн магазин - прави се така, че е най-лесно за всеки влезнал. Логиката при онлайн магазина е същата. ;)

- Дропшипингът винаги ще е печеливш бизнес и го наблюдавам както на локално ниво, така и на световно. Да, определено сайтове като Amazon и eBay си водят челните позиции, но хубавото е на някой специализирани магазини, че са именно насочени към определена ниша и това ги прави предпочитани за потребителя, естествено и цената си гледат хората, освен това да е специалист в нишата си. ;)

- Мне, това с визата не е обвързано с онлайн магазина по никакъв начин. ;) Ако някой има друго инфо, нека сподели, но не съм засичал такава връзка.

- Може да ти прати, ако има желание. Но като цяло разгледай в някоя ниша нещо, това са горе долу сайтовете, за които пише - магазини, които продават продукти - посредници между клиента и склада / производителя. ;)

- Във форума може да получиш адски много такава литература: http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=4 - почни от важните теми и мини към по-задълбочените в някои проблеми. ;)

За БГ масово се кефят магазините на Еконт и Спиди, гледам и Рапидо доста навлязоха. ;) Питай още ако има нещо. На линия сме. Нямам в момента дропшип сайтове, но мога да ти покажа подобни. Дори и на локално ниво има адски много. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз предлагам dropshop услуга!
Заинтересованите да ми пишат на лс.
Очаквам ви!
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз предлагам dropshop услуга!
Заинтересованите да ми пишат на лс.
Очаквам ви!

Здравей и добре дошъл тук. Можеш да направиш една тема, в която дадеш повече информация какво предлагаш. Ще имаш и повече заявки. Така ще се затрие някъде коментара. Ако нещо има за помагане за оформяне на темата, мое да разчиташ на помощ.

Поздрави,
Б.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте. Какво мислите за бизнес с хранителни добавки през ebay
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

За и от UK ще е работата.
В сайтовете на производителите съм виждал супер големи надценки, до като в ebay се намира с едно 200% по евтино.
Но конкуренцията е голяма. И идва един друг въпрос:
Кой съм аз, та еди кой си производител да се интересува да работи с мен.
Другото, което е преди месец взех обектив за апарата си който струва 260 аз го взех за 190.Говорихме дали може да направим някакъв такъв бизнес, но когато проверих в ebay цената беше 190 точно за колкото го купих. Как ще се направи печалба в такъв случай. Дали запада drop shiping-а и произодителите все повече сами си продават или?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Или не намираш директни производствени цени, или не търсиш из UK wholesale forums. Това колко е „струвало“ дадено нещо (стара цена и нова) почти винаги е знак, че почти никога не е струвало толкова или е било мега отдавна. Или просто даденият артикул е непродаваем и свалят. Всеки случай след eB/PP fees, 190, и след някаквата печалбите, сигурно тоя обектив я струва ~100-140 реално от производителя, я не.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ами аз ще пусна запитване дали предлагат дроп шипинг и на какви условия и цени, па ще видиме.
А каква е далаверата за тая wholesale?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Последно пиша по тази тема. Не искам да отчайвам никого, просто съм прочел доста неща.
Представете си, че съм си поръчал нещо от Ибей. Пакетът ми идва с логото на Амазон. Да, някои ще кажат - какво от това, нали стоката си е у теб? Да, за 80 % от случаите сигурно няма да има проблем.
Но ако попадна в категорията "кофти човек" и се вместя в 20 % от случаите, които ще се "издразнят", това вече не е добре. Защото ако съм кофти човек ще репортна продавача, че ми праща стока от Амазон и следователно ме цака с цената и доставката. Т.е. ако имате 100 продажби и 20% са 20 репорта. После ще гръмне акаунта ви като факла. И не затова, че е против правилата на Амазон да се продава от Ибей и обратното, а за това, че купувачът няма да е никак доволен от това.

Вече повече от година продавам успешно и във двата маркета. Мога да потвърдя, че няма такова нещо като 20% недоволни клиенти. По скоро ми се е случвало точно веднъж за повече от година.
Ако се интересувате споделил съм си контактите и в друга тема, няма да го правя тук за да не излезе спам.

Ако има сериозно заинтересовани, нека да пишат, ще се радвам да помогна с каквото мога :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Вече повече от година продавам успешно и във двата маркета. Мога да потвърдя, че няма такова нещо като 20% недоволни клиенти. По скоро ми се е случвало точно веднъж за повече от година.
Ако се интересувате споделил съм си контактите и в друга тема, няма да го правя тук за да не излезе спам.

Ако има сериозно заинтересовани, нека да пишат, ще се радвам да помогна с каквото мога :)

graychev, tedkata_m говореше за конкретен случай в който е получил/а стока на Amazon през Ebay, а не по принцип
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

:) Отдавна не съм влизам :) радвам се че темата се развива. Много неща се промениха за тези 7-8 години от както подхванах темата :) И мерси на Блинки и Мис Каприз че ме заместват компетентно в отговорите. Вече 10 години упорит като магаре продължавам да развивам бизнеса :) И да доразвивам :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Поне вкарай някакви цифри, статистики, таблици, screenshots и прочие за работата относно тези „7-8“, нещо като „доказателство“ за успех, за позитивизъм и пр. На думи само някак…
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Цифрите са относителна работа :) за някои 1 милион $ са много - за друг са малко. Колкото търсиш - толкова ще намериш. Но все пак да вкарам някаква цифра: 500 000 :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Колкото търсиш items за DSing и следене за stock + price drops/etc., толкова ще намериш?

500k e OK, бая (оборот), от които средно между 5-15% profit, съответно е ясна картинката.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

аз не говорех за обороти... както и да е - едва ли има някакво значение. Бачка ли се яко - може да се изкарва
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,
бих искала да попитам ,как стои въпроса с ДДС регистрацията на фирмата- продавач в бизнеса "Drop Shipping"?Клиента ли си плаща ДДС и мито при получаване на стоките, в зависимост от местното законодателство ?
 

Горе