DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, искам да споделя с Вас една моя бизнес идея която е още в етап събиране на мнения, проучване и провеждане на първоначални разговори със заинтересованите страни. Това е и причината да пиша тук. Идеята ми включва DSh или Aff, както искате го наричайте. Решил съм да внасям спортни стоки и хранителни добавки от чужбина, като реализирам продажбата им на български пазар посредством потребители на настоящият сайт, които да продават стоката чрез своите on line магазини. Печалбата ще е в размер на около 20 процента от продадената стока. Или иначе казано печалабата от 100 лева продадена стока ще бъде в размер на 20 лева. Сумите са примерни, най вероятно ще има разлика в диапазон в рамките на +- 5 лв. Печалбата ще е такава защото съм проучил пазара на стоките, които съм решил да продавам и искам да съм конкуренто способен на останалите търговци които предлагат същата стока. Стоката която ще продавам ще е висококачествена и на цена около 100 лв. за един брой. Стоката с която ще тръгна ще бъде в размер между 10 000 и 20 000лв., може би и повече в зависимост от това дали ще имам и други съдружници, които да инвестират. Това което ме интересува към момента е каква е комисионната за продажбата от on line търговците и дали едно такова предложение за съвместно начинание би представлявало интерес, както и съм отворен за всякакви съвети от ваша страна. Благодаря 
 
Здравей и добре дошъл при нас.

DSh или Aff

По-скоро или двете или само едното. в контекста, в който си го казал изглежда едно и също, а то не е.

Какво точно искаш да имаш? Дропшипинг или афилиейт програма. Да ти кажа честно и двете не са никак лоша опция, стига да знаеш кое как да си го нагласиш да работи. Привлекателните комисиони на хранителните добавки са различни, като цяло някой оперират на 10-15%, други на 30+%, но принципът е, че ако дадеш повече, ще си по-атрактивен. Опции за риордър (при афилиейта говорим) е много симпатична, но вече е въпрос на възможности. За мен тези аф. програми са били винаги много ценни и с голямо удоволствие, когато се работи с такава. ;)

Дропшипингът е друга опция, която е доста добра, но слабо развита тук, което реално ти е голям плюс. Не, че афилиейтинга е, но пък и много хора могат да имат канали, който да са офлайн. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Привет на всички тук!
Това е първият ми пост и се радвам, че имам възможността да бъда част от този форум.
Искам да благодаря на всеки, който е споделил опитът и е допринесъл за развиване на тази уникална тема.
Чета темата от известно време с голям интерес и благодарение на вас събирам полезна информация. Тъй като имам желание да се занимавам с dropshipping занапред, ще се радвам да успея да стартирам и да го развивам, като със сигурност ще споделям инфо с вас.

Не съм се занимавал с интернет маркетинг, аффилиейт и т.н., но имам силно желание да се запозная с тази материя. Виждам, че има и други като мен.
Orle, onlinedealercub, ще се радвам да обменяме опит и знания с вас, а те ще са ни нужни :)

Приятна вечер на всички!
 
Последно редактирано:
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей и мерси за милите думи. Добре дошъл при нас. Радвам се, че си част от форума. :)

Ако нещо ти е интересно да питаш, няма да е проблем да го направиш в темата, дори ще е супер, за да я развиваме още. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Eдин въпрос - има ли според Вас все още смисъл да се почва в нишата със спортни и маркови стоки? Имам интерес там, но ми се струва, че е малко "пренаселено" вече там и просто интензивна реклама не би било достатъчно. Сякаш, за да пробиеш ти е нужно нещо groundbraking, за да минеш конкурентите, а в този бранш освен да предлагаш по-екзотични марки, не мисля, че има много място за иновации.
Другото нещо, което малко ми се губи е: когато в обявите за ds пише, че работят с фирми и физ. лица - под физически лица ЕТ ли се разбира или баш обикновено физическо лице?
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да, идеята тук е не да продаваш като повечето същите неща и да се борите за някакви 10-15 лева на продукти от по 100-200 лева, а да си правиш добра печалба от продуктите, които другите или нямат или не продават на изтънени цени. Това са случва с някои "ботикови" марки. Елементарен пример давам, брат ми си търсеше едни специални бинтове за боксови ръкавици, които в БГ нямаше в нито един спортен сайт и си ги поръча от Спорстдиректа. Друг мой приятел си търсеше една специална каска за мотор, която пак никъде я нямаше, дори и в офлайн магазините, а му се искаше да я има. Имаше я по другите сайтове, но примерно с Амазона а УК трябваше да прави врътката с Еконт, защото търговеца не изпращаше да Бг. И така. С две думи - все в някой спорт не са вкарали нещото, което търсят тези, които наистина са запознати с кое е хубаво. Същото е не само за спортовете, но и с хобитата и
т.н. И аз съм другия пример. Тук нямаше Леново телефони, а аз точно такъв исках. :)

Под физически лица имат предвид не ЕИК, а ЕГН, което си ти - правите един агриймънт, което е нещо като на граждански - те ти плащат, а ти си декларираш дохода, както си плащаш данъци, осигуровки и всичките красотии. И нещо друго - ти не издаваш никакви документи на клиента, той просто поръчва през теб, ордера идва, а ти реално препращаш всичко като инфо на дропшипъра. Той ще трябва обаче да извади касова бележка / фактура за сумата, за която сте се разбрали, а не на неговата към теб. Но ако той има препоръчителни, които всички негови търговци публикуват, то няма да има проблем, той си знае тогава.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте! Прочетох цялата тема. Ясно е, че трябва капитал, което не е чак толкова трудно при мен. Обаче има две други ограничаващи неща при мен - зле съм с английския и няма как да ида до САЩ за банкова сметка. Като гледам май няма да се получи с друга такава освен от САЩ? Пиша от смартфон. Предварително се извинявам за грешките.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Има фирми, които извършват такава услуга, по-запознатите ще те насочат.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Услугата за банкова сметка ли? Както казах прочетох цялата тема. Доколкото разбрах вече само с ходене до САЩ може да се направи въпросната банкова сметка и ако е от друга държава не искат да работят с теб. Но да споделят и другите дали е така.
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Услугата за банкова сметка ли? Както казах прочетох цялата тема. Доколкото разбрах вече само с ходене до САЩ може да се направи въпросната банкова сметка и ако е от друга държава не искат да работят с теб. Но да споделят и другите дали е така.
Мне, имат услуга да ти открият. Но ще е нужно май да се попита. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А предложения за подобен вид фирма? В смисъл ако някой е работил с такава да сподели. Мерси!
:)
 
Виж тук: https://www.incorporate.com/ - но задай си тези въпроси за сметката, мисля, че нямаха проблем да отворят, но май ще е нужно и 1 допълнителен документ - пълномощно, както, но те ще ти кажат. ;) То реално посредниците са за това.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря ти! Ще ги питам. Дано да се получи и ако кажат, че може, вече ще се захвана по-сериозно с всичко. Лек ден :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

В тази сфера има много хляб!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Хляб има навсякъде, но аз искам и виното.
Стартирам и аз един Дропшипинг бизнес, пък ще видим какво ще излезе.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Имам огромно количество хранителни добавки .Ако има заинтересовани да пишат
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Имам огромно количество хранителни добавки .Ако има заинтересовани да пишат

Здравей. Пусни една отделна тема в раздела дропшипинг с твоите предложения. ;) Ще привлечеш повече внимание. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, за пръв път се сблъсквам с Dropshiping-a, изпълних всички други стъпки, но се "запънах" на стъпката с доставката.

В продукта, който искам да продавам (от Amazon) пише, че доставката е безплатна, но в опциите на Ebay не мога да избера подходящата такава.

Това са възможностите:

prikachi.com/images/43/8344043L.jpg

prikachi.com/images/45/8344045c.jpg

П.п.: Сега като поразгледах, не съм много сигурен, дали е безплатна доставката. В самата обява пише FREE Shipping on orders over $35, но пък и никъде не пише, ако има платена доставка то колко пари е. :rolleyes:

Благодаря предварително!
 
Последно редактирано:
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей и добре дошъл при нас. :)

Мда, добре го пише, но и виж до къде е фри, защото ако търговеца праща реално от УК за УК си е добре, но от УК до САЩ малко ще му е тегаво с доставката. Има ли до къде пише, че е безплатна, ако не питай, защото това е важно. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Добър вечер! Писах ти в скайп, тъй като не ми дава да ти пиша на лично тук (нямам 6 поста), а и да не разводняваме темата, и без това е много обемна. :)
 

Горе