DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей mdcom.

точно така . до 15 Юни се подава 1040NR заедно с 1040SC. А относно 1040-ES - не е нужно да се попълва на всеки 4 месеца защото това е приблизително плащане и може да се плати онлайн и без да се попълва абсолютно никаква форма. аз го плащам през www.officialpayment.com

да фирмата ми е LLC single member

поздрави
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Обаче ударих на камък :(
Валис не предлагат повече услугата за получаване на EIN, за чужденци които регистрират LLC и нямат данъчен номер (ITIN, или SSN).
Предлагат тази услуга единствено ако регистриращ Corporation вместо LLC.
Днес разгледах онлайн формата на IRS, за получаване на EIN, и когато си single member LLC, се стига до място където трябва да попълниш SSN ili ITIN задължително поле.
E-business, можеш ли да коментираш ситуацията?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей,

ITIN си искаш при първото попълване на данъчна декларация и те ти дават. преди това не може да го голучиш. като си попълваш първата данъчна декларация в полето за ITIN се вписва - To Be Requested. И после ти го пращат по пощата.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Имам въпрос. Имам една графа
ENTER YOUR BILLING INFORMATION
под нея има
Email *

Your receipt will be sent here.

Residential

Business
First Name *

Last Name *


USA

International
Address 1 *

Address 2

City *

State *

Zip Code *

Billing Phone *
- -
*
Required Field



на кого данните трябва да попълня ? мойте или на дадения човек който ще го получи а преди това имах на който попълних данните на получателя
SHIPPING ADDRESS
SHIP TO MULTIPLE ADDRESSES

Residential

Business
First Name *

Last Name *


USA

International
Address 1 *

We cannot deliver to P.O. Boxes.
Address 2

City *

State *

Zip Code *

Shipping Phone *
- -
In case we have any delivery questions.

Add to Address Book
Nick Name

*
Required Field
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

твойте данни са това. щом пише billing address. Това е адреса на човека чиято карта се таксува - в случая твоята. Този адрес трябва д отговаря 1 към 1 на адреса от кредитната или дебитната карта - твоята. и това е адреса на който ще ти пратят фактурата
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря много
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте!
За мен този форум беше истинско откритие, а тази тема ме накара да се регистрирам. От доста време ми се върти в главата идеята за такъв тип бизнес и останах изненадан, че някой е открил топлата вода преди мен :) Адмирации за на E-Business. Рядко се срещат хора готови да помагат, без да търсят нищо в замяна. До тук с интрото. В момента пълня торбата с въпроси, която ще бъде изсипана върху главата на E-Business ;)

E-Business, набелязал съм си няколко продуктови категории с които искам да стартирам. Тук пред мен изниква и първия въпрос- регистрация на подходящ домейн. Как според теб е по удачно да се постъпи, да се регистрира един домейн, който да обхваща разнообразни продукти или да се регистрират няколко домейна, специализирани в дадена област? За да съм по ясен, ще дам пример. Да речем, че продавам телевизори, ски и пердета. Как според теб е по добре, да регистрирам домейн готинмагазин.com в който да продавам трите вида стоки или да регистрирам домейни магазинзателевизори.com, магазинзаски.com и магазинзапердета.com Това предполагам ще играе роля при по- нататъшното СЕО. Ако избера първия вариянт, ще ми е по трудно да популяризирам сайта ако не се съдържа ключова дума на продукт който продавам. Ако пък избера втория вариянт и регистрирам домейни с ключови думаи(име на продукта), ще съм ограничен в продажвабите само на този вид стока. Как стоят нещата при теб? До колкото разбирам, ти поддържяш няколко домейна за различни категории стоки. Ако съм прав, защо си избрал този вариянт?

Другия въпрос който ме мъчи е ролята на eBay в днешно време. Ти си стартирал твоя бизнес по време, когато нямаше толкова маймуни на клона и eBay не беше това, което е сега. Но както ти самия казваш, времената се менят. Та каква според теб е ролята на eBay в този бизнес. Ясно е че там има хора, които продават като луди. Ти имаш поглед и върху двата начина на търгуване (собствен сайт и eBay). При теб какво е процентното съотношение на продадени стоки по единия и по другия начин? Мисълта ми е, че ако продажбите ти в eBay се увеличават драстично за сметка на твоя магазин, то малко се обезмисля да пускаш собствен сайт.
Tретото ми питане се отнася за това, как си намираш производители. Знам, че много хор ти задаваха този въпрос. Аз обаче искам да конкретизирам малко повече. Ползваш ли WorldWideBrands и други подобни платени каталози или просто питаш Google?

И накрая ще си позволя един малко офтопик въпрос. Кой хостинг провайдър ползваш?

Благодаря ти за отделеното време!
Успех!
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей,

Моето лично мнение е че трябва да се регистрират няколко домейна, специализирани в дадена област. Много по лесно е от към оптимизация когато името на домейна и съдаржанието на сайта са в една ниша и са обвързани с определена комбинация ключови думи които са сходни. Отвори си магазинзапердета.com ис и продавай пердета. според мен няма да си ограничен а по скоро по съсредоточен в бизнеса с пердета. Относно ебей това е много добър начин да си промотира човек сайта и да продава добре преди сайта да се е изкачил на топ позиции. Защо ако тис е увеличат продажбите в еБей ще се обезмисля пускането на онлайн магазин?? Просто си има хора който пазаруват ВИНАГИ от ебей и си има хора които НИКОГА не пазаруват от еБей. Моето предположение е че съотношението е около 20:80. Така че сайта си е сайт. Ебей просто е друг тип бизнес.
Относно производителите.: Никога не ползвам WorldWideBrands. Производителя за това е производител да произвежда и продава и 99% от производителите си имат собствен сайт. Така че предпочитам да се свържа дирекно с тях а не посредством посредници. И друг път съм казвал че в този бизнес най лесното е да намериш производителите. Защото те не се крият.
Относно хостинга: Аз ползвам Yahoo Merchant Solution Standart : 129,95$ на месец и съм много доволен.

поздрави
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей отново!
Благодаря ти за бързите отговори! Имам още няколко въпроса. Ще се пробвам да ги разделя в категории за да е по- ясно.

- Returns policy

1. Ясно е че политиката за връщане не е еднаква за всичките продукти, защото идват от различни производители. По точно ме интересува, как точно описваш усовията за връщане? На всеки отделен продукт слагаш информация за връщането му, която се отнася конкретно за него ли?
2. Пощенските разходи за връщането на даден продукт от купувача ли се поемат?
3. До колкото разбрах, някои производители взимат такса при връщане на продукт. Как купувача ти плаща въпросната такса за връщане? От парите които трябва да му върнеш ли се отдържа?
4. След като клиента те уведоми че иска да върне закупената стока, ти уведомяваш ли производителя, че еди кой си ще върне продукта?
5. Кога връщаш парите на клиента? Когато продукта се получи от производителя и съответно той (производителя) ти върне парите на теб?
6. Как производителя ти връща парите и съответно как ти ги връщаш на клиента?
7. Какво се случва ако клиента върне продукт в разпечатана/повредена опаковка, или пък самия продукт е повреден или със липсващи части?
8. При повреден продукт/опаковка, как се доказва кой е виновен, клиента или пощенската служба?
9. Ако клиента върне даден продукт и иска да му бъде сменен, кой поема пощенските разходи за изпращането на новия продукт?


- Актуализация на продуктите

1. Някой производител може да спре от производство даден продук или пък да го няма в наличност. Как актуализираш продуктите на твоя сайта? Производителя ли те информира за това, че някой продукт не е наличен или ти непрекъснато трябва да следиш сайта му за да си сигурен, че това което ти продаваш го има в наличност? Или пък има някаква автоматизирана система?
2. Същото ме интересува, но отностно цената. Ако производителя промени цената на даден продукт или промени условията/цената за доставка...?

- Регистрация на фирма

1. Предполагам си правил проучване за икономическите условия в различните щати. До колкото разбрах, ти плащаш 200$ на година + 20% данък печалба. Имаш ли представа какво е положението в другите щати и по-точно в Ню Хемпшър? Там sale tax също е 0%, но пък данък сгради е много висок. Ако може да обобщим, ти защо избра Делауеар?
2. Когато регистрираш фирма, трябва ли да дадеш име на фирмата или просто може да те запишат с някакав регистрационен номер и по- нататък да смениш номера с име?
3. В един от твоите постове беше написал, че LLC има много предимства пред Corp.
Би ли казал какви са предимствата?
4. Ако се регистрира фирма примерно в Делауеар, задължително ли е адреса ти да е там?

И на края ще се върна към въпроса от първия ми пост. За да съм сигурен, че съм те разбрал правилно, ще попитам пак. 20% от продажбите ти са в eBay, а останалите 80% са в твоя сайт?

Предварително благодаря!
 
Последно редактирано:
Според мен няма почва. Представи си само българския производител какво си казва. "Абеееее аз ще произвеждам оня ще печели. Айде на Вуте да му е зле. Аз няма продавам ама и той няма печели. Сам мога да си продавам стоката"

Сългасен съм че няма почва, но не си прав с такива обобщения като "българския производител". Хората са различни. Въпросът е че за да намериш подходящият партньор може да прекараш месеци в "издирване" и тогава пазара да се окаже недостатачен за да изплати времето, усилията и всички други ресурси, които си вложил за да задвижиш нещата. Иначе съм напълно съгласен, че мнозинството от производителите имат адски ограничена и остаряла представа за маркетинг, те предпочитат да хвърлят десетки хиляди в билбордове, реклами по Радио Веселина и др. но не и в качествен сайт. Не просто домейн на който да пише името ти, а присъствие в нета! Почти всички страници са от "Сина/Внука/Комшиичето се занимава с компютри той ще го направи, тия да не са луди да им дам 1000 лв. за сайт.... хем да се учи :) "

Сигурен съм, че има хора със съвременно виждане за нещата и в България, но е трудно да се свържеш с тях. Много по-лесно е просто да се направи едно проучване за "DropShipping" където и да е по света.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Звучи интересно. Ще се поинтересувам.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

E-business, супер си пич! :) Дай боже повече хора като теб в тази жалка страница. Желая ти много усшехи и здраве ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Много полезна тема. Огромни благодарности, за хората, които пишат в нея. Аз имам интерес към DropShipping търговията, но все още съм на етап изучаване на детайли, защото на пръв поглед изглежда лесно, но има големи подробности, които човек трябва да предвиди.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Темата е страхотна, наистина! За съжаления E-business явно няма много време и скоро не е влизал.

E-business, ако случайно четеш това, ще съм ти благодарен ако отговориш на последното ми питане!

Благодаря!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Скоро време ще започна търговия с wholesale магазините на едро - там са парите.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Моят въпрос е хем прост, хем сложен.Отварянето на фирма е най-лесното нещо, но преди това искам да знам какво да продавам и пратих имейли на няколко фирми от различни индустрии и нито един от тях не ми отговори.Въпросът ми е, дали пишете по-специални писма..тоест на дълго обяснявате какво искате,защото аз просто ги питам дали имат опция за дроп шип и дали дават различни цени на фирми, но може и да не ми отговарят защото нямам фирма все още и EIN.
Мерси предварително
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

да не ми отговарят защото нямам фирма все още и EIN.

Най-вероятно ;) Ако искаш да разбереш предварително, говори с някой от мениджърите продажби по телефона
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да и аз се сетих,че е по-добре да се звънне някой път. Благодаря на Caprice!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Темата е страхотна, наистина! За съжаления E-business явно няма много време и скоро не е влизал.

E-business, ако случайно четеш това, ще съм ти благодарен ако отговориш на последното ми питане!

Благодаря!

Здравей,

Наистина влизам доста рядко напоследък. Даже днес като влезнах се изненадах че темата има вече повече от 100 000 разглеждания. Обещавам тези дни да отговоря на всичките ти въпроси.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

И аз имам един въпрос към E-Business , който не съм сигурен че е задаван, понеже съм чел темата на няколко пъти, през различни периоди от време.

Да речем че предлагам продукт, който е 1 към 1 с продукт на друга марка ( и която може би има права върху дизайн и т.н.), а аз го продавам под моя марка. Просто защото съм го намерил от производителя, а самият той ми предлага възможността за мое лого, и аз се възползвам. Възможно ли е другата марка да ме съди, или щом производителя предлага моето лого, то това автоматично значи че не държат правата върху продукта.

Аз лично си мисля, че е второто, но пък ти може и да си сблъсквал с подобен казус.
 

Горе