3 месеца за отговор на рекламация в Български Пощи. WTF ?!?!?

spy

Active Member
Преди 3 месеца върнах до Англия едни обувки, за да ги сменя с друг номер и ... потънаха безследно. Магазина където ги изпратих казва, че нищо не е дошло. А магазина е много точен и е абсурд да лъжат. Понеже се случва за втори път така да изчезне пратка, този път реших да не се давам и да си търся пратката - все как струва 68 паунда.

Отдел рекламации на bgpost ми поиска толкова данни и документи, че само проба от урината липсваше. Не знам защо им трябва всичко това като те имат каквото им трябва още при пускането на пакета. Е, попълних и зачаках. Мина се повече от месец и започнах да им пускам мейли да питам какво стана. След седмица ето какво дойде:

[FONT=&quot]Рекламацията Ви не [/FONT][FONT=&quot]е [/FONT][FONT=&quot]приключена[/FONT][FONT=&quot]. До момента няма отговор от пощенската администрация на Англия.[/FONT]
[FONT=&quot]Пратката е напуснала редовно пощенската администрация на „Българска пощи” ЕАД на 03.09.2010 г. и е предадена на разменна станция Лондон. При получаване на отговор ще ви информирам. [/FONT]
[FONT=&quot]Срокът за отговор на международните рекламации е 3 месеца.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
Какви са тия 3 месеца и кой ги е определил не ми е ясно, но я си представете, че продавате през eBay и някой тарикат от UK изреве и си поиска парите. Paypal му ги връща а търговеца има 40 дена да докаже, че е изпратил пратката. Да ама пощите дават отговор до 3 месеца. Пиеш една студена вода и това е...

Дори допускам, че в Англия като знаят системата как работи могат да си крадат каквото им хареса, така или иначе 99% от изгорелите няма да направят нищо, защото процедурата за рекламации е отвратителна....
 
От: 3 месеца за отговор на рекламация в Български Пощи. WTF ?!?!?

Пълна пародия са Български Пощи във всяко едно отношение!
 
От: 3 месеца за отговор на рекламация в Български Пощи. WTF ?!?!?

За да си спестиш подобни негативни емоции, за в бъдеще ползвай услугите на частна куриерска агенция :) .

Да, но там цената е x5
 
От: 3 месеца за отговор на рекламация в Български Пощи. WTF ?!?!?

не знам за твоя случай, но аз имах дори по-фрапантен и стигнах до шефа на пощите (който даже го увониха, но едва ли е заради мен, защото нямаше никаква вина в бг пощата както се оказа :D хах, случайно стечение на нещата)

та аз трябваше да пратя един документ в русия, нотариално заверено пълномощно, че упълномощявам руски гражданин да се разпорежда с една моя сметка в руска банка, т.е да изтегли парите) сложно за обяснение но бях руски гражданин, после германски и сега съм български, но не бях ходил в казармата и не беше ясно след разпада на ссср какво се случва - отписан ли съм или какво, както и да е. роднини бяха продали един имот преди време и аз трябваше да си получа някакъв дял, ама не можело да се открие сметка без мен, а аз съм имал спестовна още от времето на ссср и тн и тн и парите бяха преведени на нея, плюс това за 18 години се натрупали дори още няолко хиялди долара детски, дори и след деноминации и тн, забатачена работа още повече че името ми беше променяно, защото на руски има окончания, аз после го смених без тях, после още веднъж тук го смених на първоначалното и направо една одисея огромна :D

та както и да е, накрая всичко беше проучено и можеха да се изтеглят парите, ама тозно за мой късмет беше гръмнал оня вулкан и нямаше полети, а трябваше спешно да се прати документа, защото човека с пълномощното заминаваше за чужбина и нямаше кой да изтегли тези пари... пратих го по бг пощи, защото самолетите щяли да летят до русия (на другите сортировъчните центрове са в западните страни и бяха отложени). бях уверен че до 5 дни ще стигне. е както се сещате нещо се случи, около 4 месеца писмото го нямаше!!! аз бях проучил всичко в българското посолство и се оказа, че няма проблеми за армията, отписан съм по някаква незнайна точка че 10 години след разпада на ссср ако не се поднови паспорта се прекратява и тн. извадих си виза и след 60 евро такса (ебати визата!) отидох на място със самолета до москва ( около400 евро отиване и връщане), от там в петербург (може да се изтегли само от клона в който е направена сметката в сегашната сбербанк, предишна не знам - детска спестовна книжка) там без валиден руски паспорт не ми дадоха да изтегля парите, защото имам европейски - той за тях нищо не значел, та седях като пуяк няколко дни да се чудя какво да правя, накрая някой ме посъветва да отида в митницата, защото пратките от ес минавали през московската митница. и пак до москва, там на митница, проверки, работи, чудесии, молби. установи се, че писмото е задържано на тази митница и чака проверка. още няколко дни се проточи, аз досаждах и накрая го освободиха... ама не мога да го взема, щяло да пристигне на адреса когато стигнело (с. петербург). след още 2 дни беше на адреса на моя човек, ама той вече не беше в русия... та поседях на гости в родителите му и той дойде специално заради мен да свършим нещата. визата ми беше на път да изтече (1 месец беше). ужас беше! и това за няколко хиляди долара от моя дял... е поне разгледах старата родна русия, много се е променило, не беше лошо, но бюрокрация и подозрителност към ес на всяка инстанция :D е така си го връщат на запада...
 
Последно редактирано:
От: 3 месеца за отговор на рекламация в Български Пощи. WTF ?!?!?

Да, но там цената е x5
Цената е x5,но обслужването е x10,спрямо Български пощи. Работил съм известно време в една от големите куриерски фирми и мога да твърдя,че отношението им към международните пратки е много отговорно.
 
От: 3 месеца за отговор на рекламация в Български Пощи. WTF ?!?!?

Определено е така, но щом Български Пощи предлагат услуга и са сложили цена, то трябва да я извършат както се очаква и да не ми обясняват, че англичаните се нуждаят от 3 месеца, за да тракнат пратката.

Чудя се този срок, който са сложили от 3 месеца дали е споменат в някой закон или те са го хакнали, за да откажат всеки решил да си търси загубена пратка...
 
От: 3 месеца за отговор на рекламация в Български Пощи. WTF ?!?!?

След месец и 10 дена, най-накрая:

Здравейте,

Чуждата пощенска администрация не може да удостовери доставката на пратката и дава съгласие за плащане.
Ако желаете да Ви се изплати обезщетение, е необходимо в 15-дневен срок да изпратите ДЕКЛАРАЦИЯ /свободен текст/, че не сте получил обратно пратката, нямата информация за доставката й, да опишете стойностното съдържание на същата и да приложите оригиналната разписка, получена при подаването й.


"Ако желаете да Ви се изплати обезщетение"... а не бе, не желая обезщетение и е така за кеф си пускам рекламации...

Изпратих им и проба от урината, за всеки случай...
 
От: 3 месеца за отговор на рекламация в Български Пощи. WTF ?!?!?

хахах 1х1 това си е цял роман.В крайна сметка успя ли да си вземеш парите.Вероятно голяма част от тях си пръснал за разходи по пътуването като се има в предвид какъв е стандарта в Москва...
не знам за твоя случай, но аз имах дори по-фрапантен и стигнах до шефа на пощите (който даже го увониха, но едва ли е заради мен, защото нямаше никаква вина в бг пощата както се оказа :D хах, случайно стечение на нещата)

та аз трябваше да пратя един документ в русия, нотариално заверено пълномощно, че упълномощявам руски гражданин да се разпорежда с една моя сметка в руска банка, т.е да изтегли парите) сложно за обяснение но бях руски гражданин, после германски и сега съм български, но не бях ходил в казармата и не беше ясно след разпада на ссср какво се случва - отписан ли съм или какво, както и да е. роднини бяха продали един имот преди време и аз трябваше да си получа някакъв дял, ама не можело да се открие сметка без мен, а аз съм имал спестовна още от времето на ссср и тн и тн и парите бяха преведени на нея, плюс това за 18 години се натрупали дори още няолко хиялди долара детски, дори и след деноминации и тн, забатачена работа още повече че името ми беше променяно, защото на руски има окончания, аз после го смених без тях, после още веднъж тук го смених на първоначалното и направо една одисея огромна :D

та както и да е, накрая всичко беше проучено и можеха да се изтеглят парите, ама тозно за мой късмет беше гръмнал оня вулкан и нямаше полети, а трябваше спешно да се прати документа, защото човека с пълномощното заминаваше за чужбина и нямаше кой да изтегли тези пари... пратих го по бг пощи, защото самолетите щяли да летят до русия (на другите сортировъчните центрове са в западните страни и бяха отложени). бях уверен че до 5 дни ще стигне. е както се сещате нещо се случи, около 4 месеца писмото го нямаше!!! аз бях проучил всичко в българското посолство и се оказа, че няма проблеми за армията, отписан съм по някаква незнайна точка че 10 години след разпада на ссср ако не се поднови паспорта се прекратява и тн. извадих си виза и след 60 евро такса (ебати визата!) отидох на място със самолета до москва ( около400 евро отиване и връщане), от там в петербург (може да се изтегли само от клона в който е направена сметката в сегашната сбербанк, предишна не знам - детска спестовна книжка) там без валиден руски паспорт не ми дадоха да изтегля парите, защото имам европейски - той за тях нищо не значел, та седях като пуяк няколко дни да се чудя какво да правя, накрая някой ме посъветва да отида в митницата, защото пратките от ес минавали през московската митница. и пак до москва, там на митница, проверки, работи, чудесии, молби. установи се, че писмото е задържано на тази митница и чака проверка. още няколко дни се проточи, аз досаждах и накрая го освободиха... ама не мога да го взема, щяло да пристигне на адреса когато стигнело (с. петербург). след още 2 дни беше на адреса на моя човек, ама той вече не беше в русия... та поседях на гости в родителите му и той дойде специално заради мен да свършим нещата. визата ми беше на път да изтече (1 месец беше). ужас беше! и това за няколко хиляди долара от моя дял... е поне разгледах старата родна русия, много се е променило, не беше лошо, но бюрокрация и подозрителност към ес на всяка инстанция :D е така си го връщат на запада...
 
От: 3 месеца за отговор на рекламация в Български Пощи. WTF ?!?!?

хахах 1х1 това си е цял роман.В крайна сметка успя ли да си вземеш парите.Вероятно голяма част от тях си пръснал за разходи по пътуването като се има в предвид какъв е стандарта в Москва...
да, взех си ги. честно казано мога да опиша и много по-подробно, но съм доста доволен от престоя ми там, видях се с моя приятел, когото не бях виждал много години, след това използвах част от парите, за да посетя роднини в друга държава. така обиколих бившия ссср и бях много изненадан от това, което видях, особено ме втрещи москва. уникален град, разбира се не си купих много неща поради цените, едни маратонки адидас (ама най-простия модел с мрежички един вид, който тук и 80 лв е много) там бяха по 10 000 рубли (около 200 евро). витрини - все едно си в нюйорк, цени - все едно си на марс. автомобили - все едно си в централата на мерцедес... градът е огромен и много красив, особено нощно време. не можах да видя ленин, не се и опитах де, защото все имаше опашки японски и китайски туристи и големи рояци хора на червения площад. общо взето се оформя нещо като бизнес район с небостъргачи като във франкфурт, а в покрайнионите си е панелно, но със санирани и много хубаво оцветени панелки. има разлика в макдоналдсите там и тук, и кока колата има друг вкус :D
в санкт-петербург беше много по-хубаво, много повече ми хареса както архитектурата, така и атмосферата - чувства се величието на русия, сградите, историята и тн. посетих ермитажа, но твърде много стаи и неща има за разглеждане, трябват много дни (само мога да отбележа, че самия ермитаж е поддържан много много по-добре от прословутия лувър, който имах късмета да видя преди 2 години) - просто дори паркета в ермитажа лъщи, всичко е в злато, излъскано ,а лувъра ми се стори мрачен и не така представителен. руска работа, всичко е за показ, всичко е боядисано като фасади, но разбира се, само от страната от която се вижда... иначе нощно време е много интересно когато се вдигнат мостовете. закараха ме да разгледам и петерхоф- уникално е, най-много ми хареса. истински раскош - пак злато, златни статуи, фонтани, водопади, дворец и тн.

това, което искам да кажа, е че трябва да се поучим от руснаците - имат неща за показване и знаят как да печелят от тях, навсякъде имаше тълпи туристи (супер много японци или такива с дръпнати очи). защо и тук не се направи нещо за туризма? не може само с тези бетони по курортите, има и културен туризъм, толкова много места могат да с епокажат от историята ни, които носят българска атмосфера. трябва повече реклама!

иначе парите почти ги изхарчих, но не съжалявам, защото най-хубавото нещо са спомените и да се разгледат няколко страни е много интересно. пожалавам на всеки да отиде и да събере впечатления, живота е кратък - трябва да се пътува :D

извинявам се, че не беше по темата
 

Горе