Въпрос към всички които печелят пари от адсенс?

ivelin2010

New Member
Някой може ли да ми каже къде какво и как трябва да се регистрирам за да си получавам парите легално и да си нямам проблеми с данъчните.

Прочетох темите свързани с адсенс и това което разбрах е, че
трябва да се регистрирам по БУЛСТАТ и да плащам по 100 лв данъчни осигуровки на месец.

Но не ми е ясно как точно става това..

Има ли някой тук който е минал през цялата тази процедура..?

Мерси
 
От: Въпрос към всички които печелят пари от адсенс?

Няма вариант да си нямаш проблеми с данъчните. Даже да решиш нищо да не получаваш и да не работиш - пак може да решат да те проверят (макар, че вероятността спада много, ако нямаш приходи и не полагаш труд).

Не е задължително да се регистрираш по БУЛСТАТ само защото получаваш пари, регистрацията там се прави само защото си полагал труд (създал си и поддържаш сайта) за да спечелиш тези пари. Обаче съществуват и мнения, че сайт не може да се отдава под наем, това е преотстъпване на права - преотстъпваш правото за ползване на (част от) сайта и това води до задължение за регистрация.

Ако не искаш регистрация по БУЛСТАТ като самоосигуряващ се, другия начин е да имаш фирма и тази фирма да получава приходите от Google (разбира се фирмата трябва да има управител, който да плаща осигуровки, които може да са повече от тези, които плащаш при регистрацията по БУЛСТАТ, освен това имаш счетоводство и разходи за регистрация на фирмата; ако нямаш достатъчно приходи и нямаш вече регистрирана фирма, която ползваш за други цели по-добре да не регистрираш фирма).

Ако работиш с ирландската фирма на Google ще трябва да се регистрираш по ЗДДС (пише го в статията по-долу).

Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП
Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

Процедурата е следната - отиваш при някой счетоводител и той ще ти попълва съответните документи (платежни нареждания, искането за регистрация по БУЛСТАТ и т.н.).


Ако искаш да си спестиш всички неприятности най-лесно е да зададеш задържане на плащанията и да си затвориш акаунта така (без да изключваш задържането на плащанията). Така няма да получиш парите си, а след като не си получил пари няма начин данъчните да те хванат, че си полагал незаконен труд (незаконно е да работиш без да се регистрираш по БУЛСТАТ в седем дневен срок след започване на трудовата дейност, ако не си осигурен на друго основание - напр. трудов договор).
 
От: Въпрос към всички които печелят пари от адсенс?

Добре,

варианта за фирма не ме устройва
И не искам да си затварям акаунта, защо трябва да го затварям и да се отказвам от адсенс.
Искам да се регистрирам по БУЛСТАТ и да си плащам каквото трябва и да съм на чисто с данъчните.

ОК, някой може ли да ми препоръча счетоводител който разбира ;)
към кого да се обърна
 
От: Въпрос към всички които печелят пари от адсенс?

Действай си спокойно, аз така правя, пък после да видя как ще ме глобят и как пък ще ме накарат да плащам глоба, тва просто никога няма да стане да давам пари на тия боклуци.
 
От: Въпрос към всички които печелят пари от адсенс?

Всички пари, които трябва да отделям за държавата, отделям за оръжие.
Това, което може да се прикрие(тоест всичко), се прикрива и така ще си остане.
Държавата на мен дава ли ми, че аз да ѝ давам? Само лапат, ама дано един ден се задяват!
Чудя се аз на такива хора, които се чудят как да са изрядни и да "кихат" на задниците горе. Богати ли сте, к'ви сте - не знам, ама акъл в главата нямате. Ама то и заради такива хора сме на тоя хал.
Трябва да се бяга, защото България е боклук.
 
От: Въпрос към всички които печелят пари от адсенс?

Чета ги тия всички постове, и нищо, ама нищо не разбирам. Не знам тия малоумни ли са, или са толкова алчни че няма накъде повече.
А да предположим следното:
Изкарвам примерно някакви пършиви пари от адсенс да речем 30 евро на месец. В същото време си ходя на работа назначен с трудов договор, за който началниците ми плащат всички осигуровки.
И сега какво правим? Регистрирам се още веднъж като самоосигуряващ се и плащам двойно? Или казвам на шефа да не ми удържа 60 лева за осигуровки за да може да си плащам по 100? И отделно да ми се начислява ДДС.
Само не разбрах кога ще го начислят това ДДС, преди или след като си платя осигуровките?

30 евро = 58 лв.
58 - 100 (за осигуровки) = -42.
А сега ако искат да им дам ДДС за -42 лева.

В същото време, мога да купя (като частно лице) една преносима къща (или фургон), да си го плесна в двора и да го давам под наем (отново като частно лице). И ако съм съвестен и не искам да лъжа тъпата държава да си плащам ДОД 10% върху наема. И няма да искат да се самоосигурявам.
 
От: Въпрос към всички които печелят пари от адсенс?

Вие сте толкова наплашени от Happyslacker, не знам на него какво му прави толкова удоволствие всеки ден да пуска материали и линкове как трябва всички да се регистрираме пред държавата. Разбирам да направи 1 тема ,и да пише там ( а той направи 30 ). Да не говорим, че приканва всеки един потребител на предприемач, почти във всяка една тема да се регистрирва като че ли е някакъв агент под прикритие хаха .
Mantaman много хубаво си го каза в една друга тема.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос към всички които печелят пари от адсенс?

Happyslacker - ника на Симеон Дянков в сайта :).
Кампания - "Да приберем незаконните доходи на бъкс кликачите" или "Маслинката на пицата наречена "Бюджет 2011"".
 
От: Въпрос към всички които печелят пари от адсенс?

Добре де, що не се съберете и да създадете едно сдружение за защита на правата на предприемачите. Много по силни ще сме заедно пред закона отколкото отделно. Някаква асоциация или знам ли.
 
Re: От: Въпрос към всички които печелят пари от адсенс?

Добре де, що не се съберете и да създадете едно сдружение за защита на правата на предприемачите. Много по силни ще сме заедно пред закона отколкото отделно. Някаква асоциация или знам ли.

Мисля, че най-популярната организация, която се бори срещу законите, които пречат на хората е Института за пазарна икономика. Който е чел какво пише там знае какво имам предвид, който е чел по диагоналната методика или не е чел вероятно ще напише някои неверни неща в тази тема за тях. Препоръчвам тази книга [PDF].

Разбира се не твърдя, че там е абсолютната истина и т.н. Обаче си струва законодателят да се вслуша в съветите им.

Обаче когато става въпрос за организация, която се занимава с политика е трудно - всеки си мисли, че искаш нещо да спечелиш с тази организация и не те подкрепя. Обаче най-абсурдното е, че после на изборите същите тези хора ходят да гласуват...

Да не говорим, че приканва всеки един потребител на предприемач, почти във всяка една тема да се регистрирва като че ли е някакъв агент под прикритие хаха .

В същност може би не сте ме разбрали. Според мен трябва да се избягва всякаква регистрация, ако е възможно и ако смятате, че рискът си струва. По-горе съм писал как е по закон не с цел да убеждавам някого да спазва закона, а само да опиша колко е абсурден закона - да плащаш за осигуровки повече, отколкото са ти приходите.

Майната и на държавата. Хората са важни, не държавата. Онази глупост, че държавата - това били хората - е невярна и заблуждаваща. Държавата е един паразит. И не само тази държава.

Happyslacker - ника на Симеон Дянков в сайта :).

Разкриха ме :)

Между другото Дянков също е до някъде на наша страна, но за съжаление нещата не зависят от него, а от присъстващите депутати в парламента, които гласуват (и от Бойко, който дава командата как да се гласува).

Една статия за осигуровките от сайта на ИПИ: Криеш вноски - затвор. Ще се стресне ли сивият сектор?

Подобен текст беше залегнал в Наказателния кодекс още преди 10 г., когато пенсионната реформа тепърва стартираше. Тогава текстът гласеше, че този, който разреши изплащането на възнаграждение, без да са внесени всички дължими задължителни осигурителни вноски, се наказва с лишаване от свобода до 3 г. Този текст обаче бе обявен за противоконституционен и така и не се стигна до неговото прилагане.
 
Последно редактирано:

Горе