Как да печелим от блога си

apostol

New Member
БЛОГ И ПЕЧАЛБИ


Ще бъда пределно кратък и ясен. Ето как можете да печелите чрез вашия блог:

• Реклами в блога (десетина сайта вече охотно предлагат платени реклами)
• Реклама чрез RSS
• Спонсорство
• Партньорски (афилиирани) програми
• Дарения
• Платени рецензии във вашия блог
• Продажба на определени артикули от и чрез блога
• Консултации
• Семинари

Обаче! Съществуват ред изисквания, с които трябва да се съобразявате, ако искате да постигнете осезателни успехи:

1. Бъдете търпеливи! Блогът изисква много време и нестихващо усърдие!
2. Опознайте аудиторията си! Таргетирането на една специфична група от хора е ключът към успеха.
3. Пишете като експерт! Съсредоточете се върху определена пазарна ниша и се постарайте да се утвърдите като голям специалист в тази област.
4. Разнообразявайте подхода си! Опитвайте всички възможности- афилиирани програми, различни рекламни практики и пр. Така ще печелите повече!
5. Не отегчавайте читателите си! Обърнете внимание на външния вид, на атрактивността и четивността. Параграфи, подзаглавия, по- едър шрифт- това са все неща, които ще направят вашия блог по- привлекателен.

Може, може да се печели от блогове! Нужни са само страст, постоянство и търпение. Тогава успехът няма да закъснее…

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
 
може да си го чел но на енглиш той нали ги превежда :D
 
БЛОГ И ПЕЧАЛБИ


Ще бъда пределно кратък и ясен. Ето как можете да печелите чрез вашия блог:

• Реклами в блога (десетина сайта вече охотно предлагат платени реклами)
• Реклама чрез RSS
• Спонсорство
• Партньорски (афилиирани) програми
• Дарения
• Платени рецензии във вашия блог
• Продажба на определени артикули от и чрез блога
• Консултации
• Семинари

Обаче! Съществуват ред изисквания, с които трябва да се съобразявате, ако искате да постигнете осезателни успехи:

1. Бъдете търпеливи! Блогът изисква много време и нестихващо усърдие!
2. Опознайте аудиторията си! Таргетирането на една специфична група от хора е ключът към успеха.
3. Пишете като експерт! Съсредоточете се върху определена пазарна ниша и се постарайте да се утвърдите като голям специалист в тази област.
4. Разнообразявайте подхода си! Опитвайте всички възможности- афилиирани програми, различни рекламни практики и пр. Така ще печелите повече!
5. Не отегчавайте читателите си! Обърнете внимание на външния вид, на атрактивността и четивността. Параграфи, подзаглавия, по- едър шрифт- това са все неща, които ще направят вашия блог по- привлекателен.

Може, може да се печели от блогове! Нужни са само страст, постоянство и търпение. Тогава успехът няма да закъснее…

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

Браво на момчето :)

Не искам да съм груб, но не съм съглесен с изискванията които си написал. Нз дали си го изпробвал или говориш на изуст.. но това което си написал звучи болезнено и носещо малко доходи :D

Поправи ме ако греша и ще си сваля черната шапка ;)
 
hipapatuk това е великият Апостол Апостолов внимавай какво говориш :)

г-н Апостолов а не бяхте ли вие този който ни наричаше тъпаци за това, че сме се опитвали да печелим чрез реклами и че това е било кокошарска работа????

Не мога да разбера как човек от вашата класа може да се занимава с такъв примитивен начин за печелене на пари от интернет :)
 
хип хип..

Мммм дам Cybertack, просто съм нов тук и разглеждах насам натам.. натъкнах се на още коментари на великия Апостол Апостолов, явно е легенда в този форум, дори прочетох блоговете му и цените :О

Половин час се смях на това:
"Факт е, че 98 % от всички комерсиални сайтове изобщо не функционират. По тях няма никакво движение, те не носят никакви печалби на собствениците си."

Дай ми ти един комерсиален сайт на мене и гледай как се пенсионирам на Хаваите :D

Очевидно е че има опит в писането, все пак е писал книги и има дългогодишен опит в какво ли не, затова печели уважението ми, но Интернет маркетинга е съвсем друга материя!

А колкото до така наречения "примитивен" начин за печелене на пари.. xD

Всичко опира до правилната стратегия и прилагането на новаторски подход, а после гледай "кокошарска" работа. Ако $xx,xxx/месец е кокошарско за него значи евала ;)
Но по начина по който представи своето мнение за това как се правят парици от блогчетата.. без коментар

Сега правя един експеримент с блогче и надявам се до месец да изкарам резултати и да ги споделя с вас понеже не обичам да говоря на изуст, както някой други хора ;)
Виждам че тук си падате бели шапки, надявам се да не ми изтриете поста когато съм готов, понеже техниката която прилагам не е мн бяла :D
 

Горе