Линк билдинг схема

Viko

Well-Known Member
Малко е старичка, ама може да е полезна на някой :) Не съм я ползвал, но ако всичко се направи така както е на схемата би трябвало да са добри резултатите.
 

Прикачени файлове

  • minisite1.jpg
    minisite1.jpg
    113.9 KB · Преглеждания: 320
От: Линк билдинг схема

Е, чак пък всичко да се направи така, не мисля е нужно, зависи от подхода и е важно да бъде хаотично свързването м/у самите помощни сайтове/ страници, не е някаква точна формула. Ако се гледа на мини-мрежата по-повърхностно, да, може да се ползват идеи.
 
От: Линк билдинг схема

Не е лоша схемата, за което поздравления, но по принцип работя доста по-елементарно и резултатите са добри за БГ. Виж ако го правиш за EN сайтове конкуренцията е много по-голяма и освен подобни схеми има още няколко десетки начини за добри линкове към сайта ти, които трябва да изпълниш задължително за да имаш успех
 
От: Линк билдинг схема

Това е така наречения SEO Wheel, но ми е интересно дали все още е актуално подобно свързване без да се поемат рискове от наказания и прочее?!
 
От: От: Линк билдинг схема

18-12-10, 01:22? Кво правим?
Това е така наречения SEO Wheel, но ми е интересно дали все още е актуално подобно свързване без да се поемат рискове от наказания и прочее?!
 
Re: От: Линк билдинг схема

Това е така наречения SEO Wheel, но ми е интересно дали все още е актуално подобно свързване без да се поемат рискове от наказания и прочее?!

Има смисъл, доколкото не го правиш със смап сайтове или някакви джънк изпълнения. Направи ли се с качествени сайтове, линкнали по културен начин към теб, защо не. :)

Наказанията идва най-често не от схемите, а от участващите ресурси в схемата. :)
 
От: Re: От: Линк билдинг схема

Има смисъл, доколкото не го правиш със смап сайтове или някакви джънк изпълнения. Направи ли се с качествени сайтове, линкнали по културен начин към теб, защо не. :)

Наказанията идва най-често не от схемите, а от участващите ресурси в схемата. :)

Естествено, че с качествени сайтове няма проблем. Въпроса е колко ресурси ще се хвърлят, за да се изградят "качествените сайтове", откъдето ще се взема линк. :)
 
Re: От: Re: От: Линк билдинг схема

Естествено, че с качествени сайтове няма проблем. Въпроса е колко ресурси ще се хвърлят, за да се изградят "качествените сайтове", откъдето ще се взема линк. :)

Ще го отговоря на този въпрос. Посред схемата, това са около 20 ресурса - сайтове и социални страници, което реално би формирал някакъв не малък бюджет, вече според качеството на самите ресурси. Аз лично бих я пробвал, за някой сайт. Дори скоро мисля, че ще имам възможност да я приложа тази схема, но ще го направя с няколко PR публикации, като реално ще заместят няколко социални страници, които няма как да се изградят за има няма седмица-две и да са на нивото, на което ти трябват. Поне, за да се вземе максимумана схемата. :)

Колко силно ще го направиш, зависи и от бюджета, нещо което нон стоп обяснявам на хората, че е от значение, пък те сами да си правят извода. Няма как тази схема да е успешна и в същото време перспективна, ако се прави с никакъв или малък бюджет и да има резултатите, които искаме. Има само едно положение да се случи с малък бюджет, това вие да си изградите тези ресурси, което означава време, което си е абсолютна загуба.

С две думи, за изпълнението на нещо подобно с добри резултати е нужно добро финансиране. :)
 
От: Re: От: Re: От: Линк билдинг схема

Ще го отговоря на този въпрос. Посред схемата, това са около 20 ресурса - сайтове и социални страници, което реално би формирал някакъв не малък бюджет, вече според качеството на самите ресурси. Аз лично бих я пробвал, за някой сайт. Дори скоро мисля, че ще имам възможност да я приложа тази схема, но ще го направя с няколко PR публикации, като реално ще заместят няколко социални страници, които няма как да се изградят за има няма седмица-две и да са на нивото, на което ти трябват. Поне, за да се вземе максимумана схемата. :)

Колко силно ще го направиш, зависи и от бюджета, нещо което нон стоп обяснявам на хората, че е от значение, пък те сами да си правят извода. Няма как тази схема да е успешна и в същото време перспективна, ако се прави с никакъв или малък бюджет и да има резултатите, които искаме. Има само едно положение да се случи с малък бюджет, това вие да си изградите тези ресурси, което означава време, което си е абсолютна загуба.

С две думи, за изпълнението на нещо подобно с добри резултати е нужно добро финансиране. :)

Нещата (поне по мои наблюдения) стоят по следният начин:

Ако бизнесът е малък, съответно конкуренцията не много голяма, то тогава е по-добре да се купят линкове - предимства много.

1. Качествени източници.
2. Редовно поддържани сайтове, в които линка ти остава в статия завинаги (тоест докато съществува сайта, примерно).
3. По-евтино е.
4. Не се занимаваш.

+ комбинация с безплатните източници.

Ако бизнесът е голям, конкуренцията тежка, то тогава ОСВЕН гореизброените неща е необходим и допълнителен "буут" - съответно от собствен изграден ресурс. Какъвто примерно могат да си позволят да изградят оптимизатори, защото да речем ползват за различни клиенти.

В случая, обаче, не си струва заради един сайт да се хвърлят толкова средства (освен, ако не става дума за много, много печеливша ниша, която да си "избие" инвестицията").

Защо е скъпо?

Да го кажа така:

Ако ще се прави качествен ресурс, то всяка статия трябва да е поне от 300-400 думи. Това означава, поне 1 час само за 1 статия.

Това означава всеки отделен сайт от "схемата" да се поддържа и като основния - линк билдинг, социалки, контент...

Горе видях числото "20", така че давам пример - ако сайтовете са 20 на брой и се качва поне по 1-2 статии седмично (за да се прави, както трябва поддръжката), това означава, че ще са необходими по около 3-6 статии за сайт или 60-90 статии на месец (при средна цена от 1лв/100 думи = 4лв), то говорим за разход от около 240/360лв на месец САМО за статии, за 20 сайта. В другия случай, ако говорим за ръчно набавяне, това са си 2-3 часа работа на ден. Пък да не говорим, че някои ще се откажат, защото "това не е за тях". :)

+ още мъни-мъни за социалните сигнали + тук-таме някой линк (и да не забравяме, че с времето безплатните източници се изчерпват)... :)

Освен това, всеки месец трябва да се плаща хостинг - по 2 сайта на хост max (примерно) или new ip, което при най-евтината тарифа от около 4 лв, примерно си е 40лв за хост минимум всеки месец (за да няма еднакви айпита, ц-клас и т.н.).

Значи какво става? Дотук 400+ лв. И тук говорим само за 20 сайта, което означава само 20 линка от 20 уникални домейна. Естествено, ако говорим за "тематичност", ще имат по-голяма тежест, но както и да е... пак са си само 20.

Освен това, както споменах някъде из по-горе, много, много зависи от нишата.

Например, на мен ми се е случвало да позиционирам сайт с 7 линка, а за друг да ми трябват над 80, примерно. Така, че е доста относително и само "тематични" линкове, понякога не е достатъчно... за сЪжЪ. :/

Освен това, ако си намериш хора да вършат работата, трябва и на тях да плащаш, а ако я вършиш сам, то тогава заминава почти половин работен ден за "занимавка", тоест, вместо да се фокусираш върху въпросния проект, хабиш време за другите ресурси, което се отразява зле на бизнеса.

Освен това, човек може да знае, че изграждането на даден ресурс се прави по еди какъв си начин. Това не е гаранция, обаче че ще постигне резултат. При хора без опит, които са решили да следват нечии съвети, имат по-голям шанс да се опарят и адиос - инвестиции.

P.S. Правя сметки за Бг пазар и трябва да се има предвид пък, че цената на един хубав линк стига и към 200лв за бройката, примерно.

А ако en, а ако става дума за дума с милиони търсения, а не няколко стотин/хиляди? Тогава x10? x20?

То затова си има хора за всичко. :)
 

Горе