Преебавка с часовник от Алиекспрес

AMOUN

Well-Known Member
Един приятел ми рева 3 седмици да му поръчам някакъв часовник от алиекспрес
100 лева някъде е с доставката... Копие на някакъв скъп часовник...
Бе зор голям... и сега пистига часовника и не е това което искаше той
уж трябваше да е черно и златно с механизъм, а той е сив с батерия и нищо общо с това което трябваше да е , при положение че изрично го питах дали е като този на снимката цвят, прозрачно капаче и всичко там.

Въпроса ми е там има ли как да се процедира да се върне стоката или какво да направим за да си искаме парите обратно. Платено е с paypal.
 
Отваряш пейпал диспут, после ескалираш до claim. Описваш случката подробно, пускаш линк към поръчаната стока, пускаш снимки на това, което си получил и т.н. Много е вероятно ПейПал да ти върнат парите.
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

Преди да се обърнеш към пейпал трябва да пишеш първо на сайтс, от който си купил часовника, да им кажеш, че си крайно недоволен, защотоо, да им предложиш доброволни да поправят грешката, и да ги заплашиш, че ще се обърнеш към пейпал.
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

Аха първо към сайта? или първо към пейпал?
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

Най-редно е да се говори първо с търговеца (сайта) преди да се заместват трети страни по въпроса. Опитайте се да звучите професионално и без емоции, за да не ви теглят майната. :) Спомени им за опцията с пайпал диспута, за да знаят, че е хубаво да се помисли, преди да изтиреш писмото. Така е сигурно, че ще ти обърнат внимание. Ако може представи им повечко доказателства, че си прав - снимка на какво си получил и това, което реално си поръчал, както и копие от ордер бележката и друго, в случай, че има. Важното е едно - не да се покаже кой е мъжа, а да се постигнат резултаитете, към които се стремите. ;) Успехи и мисля, че всичко ше е ОК, все пак когато телевиизите бълват, че интернет има дамо мошеници, то това в действителност е обратното. ;)
 
Най-добре първо на сайта пиши. И в пейпал диспута като се отваря пише, че ти препоръчват първо да се разбереш с търговеца.
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

Първо се обърни към търговеца-така е редно и е доста по-бързо от диспут. Без излишни емоции им обясни, че полученото не отговаря на поръчаното и искаш да ти го сменят и/или да ти върнат парите. Разгледай им и Return policy-то за предварителна информация. Договори се и кой ще плати транспортните разходи в двете посоки. Не би трябвало да ти направят проблем, но ако се получи-тогава отваряш диспут в Пейпал. Успех!
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

Свържи се с оператор в чата /чрез e-mail хитруват и не отговарят веднага/и го попитай за връщане на стоката мисля, че в условията им имаше 7 дневен период за връщане, като разходите са за твоя сметка/30-40лв/ и го изпращаш на адреса, който ще ти кажат с EMS защото най-лесно стоката минава китайската митница. Важно е да запишеш в декларацията CN22 техните изисквания аз съм писал,например, че стоката се връща за ремонт.Ако има проблем с китайските митници и сложат мито няма да го платят,a стоката се конфискува и изгаряш. Другото важно е някой хитруват да плащаш като дарения или подарък, ако си платил така ще ти оспорят диспута в Пейпал. Аз например бих продал часовника тук и бих си поръчал друг, възможно е да загубиш някой лев,но поне няма да изгубиш цялата сума. Това е мое мнение!
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

то не е въпроса за парите честно казано...
да се занимавам да връщам и то за моя сметка е глупост!
при положение че са ме измамили и са ми пратили не това което съм искал!
Предпочитам да пусна дискусия и в пеипал и в алиекспрес и да се опитам да натрия китайския нос на измамника, ако не здраве да е ...
Аз съветвах младежа 100 пъти да не си поръчва китайско менте за да се прави на гъзар :) Хак му е ... иска реплика на часовник от 10 000 за 100 лева :)

конкордче нещо беше :)
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

Ами желая ти успех и те подкрепям, конкретно тия не са ме разигравали, обаче съм имал проблеми с китайците. Имай предвид обаче, че много пъти няма резултат. Ако има някой местен, който да информира властите там, ще е голям плюс.
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

Escalate this dispute to a PayPal claim

това какво значи ?

пуснах и в дата сайта диспут и замразиха сделката.
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

Escalate this dispute to a PayPal claim

това какво значи ?

значи да предявиш искане за да ти върнат парите в сметката

от сайта имаш ли отговор? Ако не се разбереш с тях давай claim... само виж, има някакъв срок

Аз скоро се разправях с един друг подобен сайт - pickegg ( американско-китайски ), бях уцелила да поръчам неща които ги има на сайта, обаче не били налични, били прекратили взаимоотношения точно с този производител ( поне такова беше обяснението )и т.н.... Почти се бях подготвила за ПП диспут, но не стигнахме до там. Сами ми върнаха сумата.
 
Последно редактирано:
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

Ади, оставаше и да ти я задържат. Това ще е просташко и не само, не е нормално поне за тази държава. От опита ми знам, че там трудно се стига до диспут, все пак американците си имат някакви правила и си ги следват стриктно, виж друго е при дърважи от третия свят - ходи им търси сметка. :)
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

Ади, оставаше и да ти я задържат.

Въпреки това не останах с добро впечатление от тях, освен от момата, която най накрая ми отговори и направи refund-a. Сайтът им е една бъркотия. Ако не реагира човек може и никога да не получи поръчката си от тях.
 
Последно редактирано:
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

Escalate this dispute to a PayPal claim

това какво значи ?

пуснах и в дата сайта диспут и замразиха сделката.
Това буквално значи, че сменяш статуса на диспута/дебата ви към статус "измама"
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

На мен ми е минавала през ума идеята да създам списък с измамни сайтове, които по някакъв начин нарушава потребителските права и да го добавя в един от сайтовете ми, но си мисля, че само моята оценка би била субективна.
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

На мен ми е минавала през ума идеята да създам списък с измамни сайтове, които по някакъв начин нарушава потребителските права и да го добавя в един от сайтовете ми, но си мисля, че само моята оценка би била субективна.

Е то е ясно, всички онлайн търговци са мошенници. :)
 
От: Преебавка с часовник от Алиекспрес

СЛЕД ТРИ МЕСЕЦА
ТЕЯ МИ ПИШАТ ПЕДАЛИТЕ ЧЕ ДА ИМАМ ПОРАВО НА ВЪСТАНОВЯВАНЕ НА ПАРИТЕ,
ОБАЧЕ ДА ИЗПРАТЯ ЧАСОВНИКА ОБРАТНО ЗА МОЯ СМЕТКА...
ЕБАХТИ ПЕДАЛИТЕ
ЧЕ АЗ КАКВО СЪМ ВИНОВЕН ЧЕ ДА ДАМ 50 ЛЕВА ЗА ПЪТНИ РАЗХОДИ ЗА ЧАСОВНИК КОЙТО СТРУВА 100 ЛЕВА ЗАЕДНО С ДОСТАВКАТА?

ТОВА ЕБАТИ ПРАВОСЪДИЕТО...
Ебахти пейпалците гнусни смотани


After careful review, we have determined that you are eligible for a refund. To qualify for this refund, please ship the items whose claims were granted back to the seller in their original condition and keep your tracking information. You are responsible for shipping and handling costs.


ЧЕ И НЯМА ОПЦИЯ ДА ОТГОВОРЯ А САМО ИЛ ИДА ДАМ КЕНСЪЛ ИЛИ ДА ИМ ПРАТЯ КОДА ЗА ПРАТКАТА ЧЕ СЪМ ПРАТИЛ...
ебах им майката
 

Горе