Пречат ли дългите форумни теми?

Test

Well-Known Member
Искам да попитам някой има ли представа дали дългите форумни теми затормозяват по някакъв начин работата на сървъра? Под дълга тема имам предвид над 1000 страници или 15 000 мнения. Каква е разликата между една тема с 1000 страници и 50 теми от по 20 страници? Гледам, че в някои форуми делят темите като станат много големи, местят ги в разни архиви и т.н. Но каква е идеята в такива дейности? Какво ми пречи да си оставя големите теми да стават от по няколкостотин страници и старите да си седят в съответните раздели 5, 10 или колкото трябва там години.

Единствената причина, която ми хрумва е евентуално да се облекчи вградената търсачка, но на нея какво и пука дали има индексирани 20 теми с по 50 страници или една с 1000?
 
Причините са прекалено много. Голяма част от тях са свързани с удобството на потребителите, другата е както сам си се досетил работата на вградената търсачка.
На потребителя ще му е по-лесно да прегледа тема в която има публикации от последната година да речем, а не да чете от първото мнение, което е било 2004та година.
Отделно на това, голяма част от форумните системи, имат вградена опция да се изключват от резултатите при търсения (самите търсения), определени под-форуми, като по този начин, самата заявка може да падне до 3-4 пъти по-малко време. Едно е да търсиш в 15000 публикации, друго е да се търси в 1000, като останалите 14000 са в архива.
Има и други ползи от това, но ме мързи в момента да пиша дълга публикация, а и горните две са напълно достатъчни за да оправдаят подобни действия :)
 
От: Пречат ли дългите форумни теми?

Dirty Deeds Done Dirt Cheap.
С други думи, дългите форумни теми товарят noo qko.
 

Горе