Относно показване на българските букви

XpucTaKu

New Member
Здравейте! Имам един проблем ,който не мога да си го обясня защо се получава относно появята на българските букви в текста на сайта.
Значи първо да кажа ,че съм сложил мета таг за charset-а ,но проблема е ,че имам записан някакъв текст в div на латиница и когато го напиша на български вътре и той не се показва.. а ако махна съответния div текста си се показва на български .. и най-интересното е ,че очевидно проблема идва от div елемента записан в css файла ,но вътре във описанието на съотвения div НЯМА нищо казано за шрифта какъв да е вътре в div-а и аз като укажа със font-family: Arial,Verdana примерно пак не се появява на български.. Може ли някой да ми обясни защо се получава така.. вътре в дива не се появяват българските букви ,а извън дива се появяват:shock:...
Благодаря Ви предварително.
 
Ползва се Cufon библиотеката и шрифт в който не са включени символи на кирилицата? Това мисля е единствения възможен вариант за такъв род проблеми.
 
От: Относно показване на българските букви

Немога да повярвам това как става... просто променям името на diva който "уж" не става и му права font-а на Arial или какъвто искам и се променя .. а на стария div когато му задам Font-family не действа а какво може да му пречи ? в него е написано следното .middle-text{font-size:24px;line-height:26px; text-align:center; padding:0 86px 60px 86px} и в този случай ако му напиша font-family не работи.. кое е причината ?
 
От: Относно показване на българските букви

не.. това просто не е реално CSS-а незнам дали е възможно да бъгва.. но просто сменям името на div-а и всичко е ок със същите параметри на този ,който не работи .. какво става незнам :D
Нищо! Благодаря за вниманието.Моля темата да бъде затворена!
 
От: Относно показване на българските букви

Ами сигурно с това има си взима някаква информация от css, като го смениш се губи връзката.
 
Re: От: Относно показване на българските букви

Ами сигурно с това има си взима някаква информация от css, като го смениш се губи връзката.
Или в кода има нещо такова

<script type="text/javascript">//Cufon repleace
Cufon.replace('h2, h3, h4, h5, h6, label, .number, .follow, .cufon',{ hover: true });</script>
<script type="text/javascript">Cufon.now();</script>

С толкова информация - такива и отговори. Подписа ми в случая е на мястото си.
 

Горе