Потвърдено: Ухаа.нет и Здравей.нет нямат вина!

diabolic.bg

New Member
Колеги, не публикувайте нищо в тези две социални мрежи - там крадат труда ви. Там дори са откраднали и ника ми - от diabolic.bg съм станал diabolic.RU. Искате доказателства?
Ето ги:

Днес ровех Яндекс, за да видя колко мои линкове излизат там. Внезапно попаднах на линк, който води до Здравей.нет до МОЯ публикация, която е преведена на руски и е пусната от измисления домейн wasteland-bg.RU. За сравнение, моят домейн е wasteland-bg.com и аз съм запазил всички възможни комбинации (ком, нет, инфо и т.н.). Ако кликнете на линка, той не води до никакъв домейн, а връща страница от Здравей.нет.
Код:
http://zagran888.ru/category/etiketi/izmama

Същото нещо открих и в Ухаа.нет. Там нещата са още по-нагли. Наскоро Ухаа.нет промени интерфейса си на български, след което аз открих, че нямам нито една публикация там - базата данни беше направена отново и празна. Наложи се дори да се регистрирам отново.
Сега открих стария интерфейс на сайта, преведен на руски и с целия куп мои публикации там, но отново с измисления домейн wasteland-bg.RU.
Ето и нагрледно доказателство:
Код:
http://www.dvdprint.ru/tags/botnet-0

Ако не желаете някой да трупа линкове на ваш гръб, преустановете публикациите в тези мрежи. Аз поне ще го направя.
 
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

Аз съм собственика на Uhaaa.net и Uhaaa.com и определено бях изненадан да видя този сайт. Направих си труда да го разцъкам и разбрах, че това е HTML копие на моя сайт, който беше в този си вид преди месеци. От месец и нещо Uhaaa.net е с нов дизайн и на нова платформа. Тъй че онова там е статично копие, направено вероятно със спайдър. В първия момент като видях това копие се учудих много, но реших все пак да опитам да влезна с един мой акаунт - не става. Просто ме връща на друга страница. Така и сайта няма функционалност.
Този сайт не е бил регистриран от мен, нито пък имам нужда от създаването на такива подобия. Предпочитам да се занимавам с истински и работещи сайтове, които са достатъчно добре уважавани от потребителите.
Потърсих Whois и намерих информация за фейк сайта, който имитира моя:
inetnum: 212.59.116.0 - 212.59.118.255
netname: IO-HOSTS-NET
descr: "IO-HOSTS" Ltd.
descr: abuse:
country: RU
admin-c: VS3352-RIPE
tech-c: VS3352-RIPE
status: ASSIGNED PA
mnt-by: EUT-MNT
source: RIPE # Filtered

person: Vladimir Suntsov
address: 199178, Saint-Petersburg, Russia, 11 line VO, 64d
phone: +78123317191
e-mail: нямам права да пускам мейли
nic-hdl: VS3352-RIPE
source: RIPE # Filtered


route: 212.59.96.0/19
descr: EUT
descr: Eurasia Telecom
origin: AS28968
mnt-by: EUT-MNT
source: RIPE # Filtered

Това ми даде whois-а, но данните не ми говорят нищо.
Ще се радвам ако някой може да помогне с идея какво мога да направя за да видя дали същото име има и други подобни.
Във фалшивото копие на моя сайт стои новина, която си преведох на български език и видях, че е била пусната в Свежо преди 3 месеца. Във фалшивият сайт изглежда сякаш е пусната преди 3 часа и 11 секунди. И това не се променя - стои си така. Това ми помогна да определя горе-долу кога е бил индексиран сайта и направен такъв, но на руски.
Пак ви казвам, това не е мое дело и съм учуден, че има такова копие. Също ми е чудно с каква цел би се правил такъв сайт? Фалшивият дори няма линкове, всички водят към несъществуващи сайтове. Всъщност, направи ми впечатление, че дори линковете към сайтовете не работят - работят само някои вътрешни линкове.
Също така, явно копието на моя сайт не е пълно. Ако се отиде на по-вътрешен номер страница, примерно 9 или 10, се появява регистрация - нещо, което го нямаше в моя сайт, който беше на друпал. Който е ползвал Друпал сигурно знае, че това не е обичайно поведение за сайт, правен на тази система.
Та така. Ще се радвам на някакви идеи какво да правя с този сайт. Фактът, че сайта е руски достатъчно ме притеснява, че опита да бъде спрян няма да бъде лесен.
 
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

Блгодаря за предупреждението, а относно това, напиши 1 по-сериозен мейл до доставчика, домейна няма какво да го направиш. Ще ти отнеме не повече от 2 мин. Успех!
 
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

Писах на abuse io-hosts. ru с настояване да свалят този сайт, копие на моя.
Ще ви държа в течение. Но някак си не ми се вярва доставчика да спре сайта току-така.
 
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

Задължително пиши на Платоните (Яндекс), тъй като идеята на фейк-сайта е уникално съдържание, което да се пробута в серп-а на Яндекс. В случая издърпват "здравей.нет" с някоя от програмите за това, превеждат го на автомат на руски (преводът не е правен от човек, личи си по всичко, а и едва ли някой ще се занимава ръчно), след което ботовете на Я го индексират като сайт с уникални текстове и ще е готов за продажба на линкове в сапата или в ксапата. Т.е. целия зор е за около 30-40 долара месечно при тези показатели, но ако го е направил със стотина сайта от по-неизвестни езици - си струва като пари.

Ще го засекат със сигурност и сами след известно време, но ако не им пишеш сега, ще има допълнителни нерви, тъй като винаги ще се намери някой неразбрал, който ще обвини теб за това.
 
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

От ухааа.нет и здравей.нет нямат нищо общо с руските спамери.
 
Последно редактирано:
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

Благодаря за квалификацията. Както се казва, това е външен израз на вътрешно съдържание. Аз не съм правил квалификации за никого, каквото и да съм писал, а като ти гледам поста, не е ясно кой е малограмотен.

Това, което съм направил е описание на фактите с логичните, според мен, изводи. В коментарите на Свежо вече написах, че ако някой даде логично и сериозно обяснение на това, което да ме убеди, че са руснаците, аз публично ще се извиня по същия начин, както вдигнах шум.

Но на някои хора умственият багаж им стига само, колкото да наплюят някого и да демонстрират колко те са велики.
 
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

опа, извинявам се - дубъл пост.
 
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

Администратора 2 поста преди този ти е обяснил как стоят нещата.
 
Последно редактирано:
От: От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

Леле колко си зле :) . Администратора 2 поста преди този ти е обяснил как стоят нещата, какво да ти обяснява повече? Според мен в една нормална страна ти би трябвало да пишеш обяснение за тия клалификации "крадци" и т.н.. и оронване на престижа, но не по форумите, а в съда.
А ходи сега прочети какво е написал собственика на ухаа.нет и след това ходи да си триеш малограмотните писаници по форумите и в твоя сайт.

За мен си малограмотен - не може да не си запознат със некои техники спамерски, които са присъщи за руснаците , и в същият момент да вземеш и да обвиняваш по форумите и да ревеш като циганче, че администраторите ти били крали съдържание.

Първо се върни да си доучиш правописа, после давай съвети. А какво ще правя, не си ти човекът, който ще ми каже. Ако имам нещо да изяснявам, то касае мен и собствениците на двата сайта. Така че, гледай се работата и не давай съвети, когато не ти ги искат.
 
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

трипъл пост.
 
Последно редактирано:
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

Потвърдено: Ухаа.нет и Здравей.нет нямат вина!

Коментирах проблема с доста специалисти и натежа мнението, което беше изказано и тук, че измамата е направена от руснаците с цел продажба на фалшиви линкове и незаконна печалба.

При такава ситуация аз публично се извинявам на собствениците на двата сайта, както и на всички хора, които съм подвел с предишната си публикация!

Надявам се, че скоро фалшивите сайтове ще бъдат свалени от техните хостове и това окончателно ще оневини, неволно засегнатите от мен хора.

Още веднъж публично поднасям извиненията си !
 
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

Done, сега си едитни мнението дето ме цитираш, за да не излезе, че си говориш сам.
 
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

Аз пък бих доуточнил, че:
1. по-вероятно номерът да е направен от украинци (линковете, които вече продават, са украински, а и печалбата е малко за руснак-специалист).
2. линковете, които продават, са напълно истински (може да се видят на 1-ва страница)
3. сайтът има тИЦ 10 в момента, а с това име на домейна нищо чудно да е бил дропен и при следващия Гугъл PR ъп да се вдигне (януарският не го е зацепил), което доста ще увеличи печалбата.
4. индексирани вече страници в Яндекс - около 900, в Гугъл - около 1200

P.S. нищо чудно да е избран здравей.нет заради смяната на дизайна и заради българския (юзърнеймите и псевдо-линковете изглеждат по-естествено, само им се сменя bg на ru)

Повече информация - http://www.pr-cy.ru/analysis/zagran888.ru
 
От: Ухаа.нет и Здравей.нет крадат труда ви!

Аз в Свежо също му обясних какво съм открил за фалшивият Uhaaa.net. Собственика на Здравей пък ми е стар-стар приятел, още когато интернета беше по модем в България и мисля, че е доста уважаван човек. Не ми се вярва и той да тръгне да прави фалшиви копия на сайта си.
В интерес на истината преди около 2 години някой от България индексираше доста скоростно uhaaa.net. Товареше ми доста сървъра тогава, та се свързах с неговия доставчик за съдействие. Беше направил огромен трафик в рамките на дни. Сега не изключвам да е същото.
Аз на e-mail-а за контакт abuse писах, но ми се струва, че всичко там е само парлама, за да има контактни данни някакви.
Иначе няма нужда от караници. Благодаря за защитата! :)
И също благодаря за извинението, което diabolic.bg е писал в сайта си.
Все се канех и аз да дойда тук да обсъдя интересни за мен неща, ама ето, трябваше ми явно повод :)
 
От: Потвърдено: Ухаа.нет и Здравей.нет нямат вина!

100 % тази простотия е дело на руските блядове, те са гладни, бедни и бездарни дегенерати готови за жълти стотинки да продадат и родната си майка.

Видиш ли бляд тепай го и не питай все има защо
 

Горе