Правила за темите в пазара!!!

zack

Active Member
Здравейте,
Мисля, че е крайно правилата в пазара да станат малко по-строги, както е по останалите форуми!
За пример ще ви дам БМВ форума. При продажба на нещо там задължително се слагат снимки, цена,
телефон и т.н. Ако тези неща липсват обявата бива изтривана!

Тук в пазара се пускат всевъзможни теми, като повечето са от рода на "Продавам нещо за някакви пари,
ама ще кажа само на този, който ще го купи" Това според мен е крайно неприемливо. Във всеки един пазар
трябва да има прозрачност, като частично изключение правят търговете, при които отново имаме описание
на това което се продава!

Според мен повечето продавачи не слагат цени на това, което продават, защото се съмняват в качеството
на своя продукт, но са завишили цената и се стремят да прецакат някой от колегите, които са отскоро в бранша!

Интересно ми е какво е вашето мнение и колко трябва да се затегне контрола върху офертите, които се пускат!

Лично на мен ми е крайно неудобно и неприятно да питам постоянно за цени и подробности при условие,
че ако се опишат нещата ще мога да направя преценка ще или няма да се занимавам!!!

P.S. Дори да няма цени, поне да се посочва какво точно се продава!!! Иначе тия теми са само и единствено SPAM!!!
 
Последно редактирано:
От: Правила за темите в пазара!!!

Доста от сделките са леко ъндърграунд и е нормално хората да крият какво точно продават и кой продава въпросното нещо. В крайна сметка, ако информацията е недостатъчна за да предизвика интерес в купувачите, това си е само за сметка на продавача и на никой друг. Освен това знаем, че е пълно със слухтящи недоброжелатели, които са превърнали репортването в национален спорт. Самият раздел е наречен Пазар, което значи, че в него почти всичко е позволено.
 
От: Правила за темите в пазара!!!

Тест е пеав в общи линии, но не пречи поне да се пишат тези например:

/Ориентировъчна цена - от/до, търг, около... иначе спама е неизбежен и дори на място
/Система - авторска, фрее, малко я намерих някъде, имат я само няколко и тн
/Дизайн- мой си е, съседа го прави, купих темпа, случайно го видях в пощата като прикачен файл, ама май само в моята поща го има и подобни
/унита, изтребители, кръстосвачи..
/Доходи, има ли няма ли, имал ли е някога..ако ще има "как точно" и тн

Поне тези, защото най-малкото е супер подло да използваш неведението на някой по по-специфичните въпроси за да му набуташ нещо което - "не било на ден, а било на месец", "не съм я краднал аз, някой ми я даде вече открадната", "аз съм я едитнал толкова, че вече е съвсем друга", "това е в жълто! погледни, че оригиналът е червен" и мн други.
А и защо някои си мислят, че като бръмнат един, това ще остане така. Една от причините тук да се регват хора с по 5-6 ника! Хех е то гаранция това няма да помогне :)
В афилет раздела темата за ограничения: според мен трябва да има още по сериозни...

Другият вариант е да има успореден раздел "пазар". Виждал съм това вече в друг форум. Think about this
 
От: Правила за темите в пазара!!!

Добре идея, ще е да има един пазар за хора с itrader +1, поне от 3 месеца регнати и поне 50-100 поста.
 
От: Правила за темите в пазара!!!

Ще е хубаво да има нещо за по тръстед юзъри!!! Щото освен всичко друго ми писна да гледам
постове от рода на "поспамих малко да мога да пусна еди какво си" :(
 
От: Правила за темите в пазара!!!

Не съм точно аз човекът, който да вкарва такива съвети, но лично за мен би било много по-тръстед ако има такъв раздел. Горе-долу нещо от сорта на юзери с положителен трейдър, определен брой постове и време на регистрация. Не за друго, а защото например виждам тема/оферта в пазара, влизам и гледам нещо пуснато от някой с 5 мнения (горе-долу оформено прилично). Естествено ми става ясно, че човека е с 9-ти ник и са почвам да търся причините за което. Почвам да се ровя за това което предлага, неговатра история и тн излишни калибристики. После още по сложни изпълнения кой е тоз продавач аджеба, неговата връзка с предлаганото и прочие. Освен това няма демо, няма потфолио и все неща, които ме карат да се съмнявам в това което оферира. Трябва да го проучвам колко е сериозен, какво може и така нататък. Ако имам насреща продавач/фрилансер с даден авторитет и потфолио, ще ми е много по-лесно и най-малкото спокойно, че нема да направи просто поредната куца далавера, щото ако е от тия с куците далавери, следователно ще е загубил вече факторите в началото.
Естествено винаги изникват способни хора, собственици на качествени неща, но в крайна сметка и главно поради многото куци изпълнения, мишочески номера и леки измамчици, офертите на един тръстед юзер имат правото да бъдат "на първо четене", както и си е всъщност.
За това от тази моя гледна точка хич няма да е зле раздел с такива "ограничения". Видим като начало само за регнати и после да могат да се пускат оферти само от гореспоменатите.
Пък ако един способен и желаещ, бъдещ предприемач реши да бъде тръстед, то това според мен е най-лесното което може да направи, нали :) Обратното пък, ако не иска, значи пак отиваме в графата "несигурни и съмнителни предложения"
 
От: Правила за темите в пазара!!!

И в крайна сметка се оказва, че проблема е именно големият брой регистрации. Ако тази практика се прекрати, всичко ще е по-леко ;)
 
От: Правила за темите в пазара!!!

АБЕ НЕ ЗНАМ АМА....
ОНЯ ДЕН ГЛЕДАХ ЕДНА ТЕМА
ДАВАМ 1 ЛЕВ ЕПЕЙ СРЕЩУ 70 ЦЕНТА В ПЕЙПАЛ...
И МИ СТАНА ЕДНО ТАКОВА....
И АЗ НЕЗНАМ КО
АМА СЕ ЧУДИШ ДА СЕ СМЕЕШ ЛИ ИЛИ ДА ПСУВАШ :)
КАКА МОЖЕ ЗА СИДИМДИСЕ ЦЕНТЯ ТЕМА ДА СЕ ПУСКА?
ши влезнат от битивиту да си търсат нещо интересно за репортажче...
и ши избягат дева...
 
по принцип бързото мигриране на пазара от под форуми към адвансъд маркет какъвто беше преди сайт поин преди да стане флипа засега е възпрепятсвано от интеграцията с досегашния итреид... поне за близко време имаме работа и по други проекти, хаиде да го оставим като цел за малко по-нататък в развитието на форума :)

Нашия маркет е близък до стил до този на диджитал поинта и за съжанение не съм регнат в бхв да разгледам техният пазар от вътре, но и те ползват итреидър така че би трябвало да е подобно... бих се радвал ако някои регнат сподели правилата и как работят...

Посочените два форума са избрани за сравнение защото това са най-близките ни като структура форуми8) (макар че във всеки от трите са се секциите са се развивали индивидуално) и всеки си има отделни особености


тук разрешението за коментирне мисля че пази много добре от измамми и в правилата си пише да питате какво мислят другите потребители при най-малкото съмнение... ама кой ли чете правилата...

ПРАВИЛА ЗА ПОЛЗВАНЕ НА ПАЗАРА!!! каза:
6. Ако не сте сигурни в нещо потърсете съвет... Помолете други потребители на форума да изкажат мнение за сделката, като коментирате в темата или отворите нова публична тема в секцията в която търгувате и дадете линк до темата в която са ви отправили бизнес предложение... След това изчакайте няколко часа да се насъберът мнения. Никои няма да ви се разсърди за това тук сме се събрали за да си помагаме...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Правила за темите в пазара!!!

Идейте, които дадохте са супер и всичките са уважение. Мисля, че като форум платформа пазара ще е някаквси идея по разчупен: може да прибавят коменти и да се отговаря на тях, рейтинга на всеки се вижда, и трейда, скриншотове могат да се показват и какви ли не. Ествествено, когато е къстам направено нещо да върши точно определено място си е друго. Но опредлено предложенията за добра и качествена публикация на такива е едно от нещата, които ще се вземат най-сериозно под внимание. Важното е само да успеем да съхраним това спокойстивие и да не предизвикаме на някои нерви с малко по-голяма стегнация. И на мен ни ми е Ок да видя някои да продава нещо в кутият № 3, но не мога да го принудя да се раздрънка.

Представете си: Продавам сайт за възрастни.

Може да се има предвид, че може да е адулт сайт и пича иска да се свържат с него само хора доказани с форума, а не след няколко минути да му се направи маскен бал в тях. Има много причини пазара да е във вида си, в който е сега. Да не мислите, че админите не знаят, че това е най-пълнещата се секция. :) Даже, че не може да се направи най-големия маркет в БГ. Но все пак тези ъпдейти, който мислим да направим ще останат по-нататък, като се надявам да давате решения, които не представляват степендиянска степен по ядрена физика. Все пак сме маркетолози. :p

А за кофти офертите, които дадоха като пример, Амонт :), бате това не е от мизерия и кретения (поне такат си мсиля). А от не добре изчислени сметки и спешни разходи. :)
 
От: Правила за темите в пазара!!!

Аз съм съгласен с първото мнение. Колкото повече яснота, толкова по-добре.
И друго да кажа по темата;
Аз съм се регистрирал тука сравнително отдавна, но главно за да чета. Сега да видим следната ситуация:
Имам нещо за продан. Какво трябва да направя. Първо да поспамя (включително и този пост), за да натрупам малко мнения за хората дето се съмняват.
После, както се казва по-горе, да натрупам положителен иТрейдър. И как да стане това, без да съм извършил нито една сделка? Да купя нещо от някой, и да разчитам че ще ми даде + ?
И още. Аз не се пазаря. Когато купувам - плащам. Ако не ми харесва цената - отминавам. Същото е и обратното - когато продавам. Проучвам кое колко струва, слагам цена и не свалям. Но навсякъде вече е пълно с тарикати, дошли директно от Капълъчарши, за които е най-добре да им излезе без пари. Не искам да обидя някой - просто това се превърна в практика в България. И в тоя ред на мисли, ако пусна тема, че продавам нещо и сложа приемлива (за мен) цена, 99% от мненията ще са "Ti lud li siwe" или нещо подобно.
Всъщност нищо не предлагам, освен може би често триене на спамерските мнения, освен ако не са подозрение в измама от страна на търговеца. Случва се и това, доста често.

Мир на всички, и да знаете че не ми пука от червени квадратчета.
 
От: Правила за темите в пазара!!!

Перфектно поздравления от мен... :)
 
и гледам ние сме с наи ниското ограничение за теми в бхв 100 теми пък и да си плате пък и да си платиш за темата и отвярянето на тема в пазара било привилегия не право... в дп 25 поста и седмица престои
 
От: Правила за темите в пазара!!!

Супер, поздравления и от мен. Сега изглежда доста по-подредено :)
 
Ъм лек пропуск май, ама 1500 мнения не са ли прекалено много?
Това е в главния раздел http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=17
Код:
To create new threads in this forum your post count must be 1500 or greater.

You currently have 1057 posts.
 
Ясно, мерси за уточнението ;)
 

Горе