Еврофондове за ИТ ?

against

Well-Known Member
Чувал съм от познати, че има такива програми към еврофондовете за финансиране на иновации - били те в ИТ бранша или не. И примерно имаш някаква идея, отиваш с бизнес план и ако им хареса проекта - финансират.
Някой знае ли как стоят тия въпроси - и като цяло дали има някакви програми за ИТ, софтуер, ...?
 
От: Еврофондове за ИТ ?

Първо трябва да си платиш за консултация, после може и да те финансират. Има фирми, които се занимават само с такива консултации.
 
От: Еврофондове за ИТ ?

Знам, че е ако съществъващ бизнес и има нужда от евро пари, ще е нужно 5 референции от клиенти, най-малко. Има тънкости, които ще ти се изяснят в процеса на кандидатстване и съответно финансиране. НО това не е лоша идея, имайки предвид, че ако искаш да правиш нещо голямо, ти трябва и силна финансова инжекция. Не съм сигурен, но ставаше и дума за раб. места, които ще осигуриш с финансирането, но за това не съм много обеден. Ако някой други има инфо, да дава. ;)
 
От: Еврофондове за ИТ ?

И накрая ще ти спрат финансирането заради някоя тъпня като например грешка в табелката, която се вижда само със силна лупа.

Много е рисковано. А беше доходно, преди глупаците да почнат да крадът без да мислят!
 
да лошото дори до скоро беше че минаването на проектите беше само ако са изготвени от съответната консултатнска фирма която работи със съответното министерство, като фирмите прибираха по 5 процента от стоиноста на проекта и има лапачка...

лошото е че не схващат концепцията на еврофондовете и че идеята им не е само да си построим магистралите и най големите 50-100 ферми да си закупян машини и построят нови сгради на стоиност стотици хиляди до няколко милиона евро или общини и кметства да искат субситдия за да си направят сметище или завод за препработка на отпадъци и да се ремонтират училища ... идеята е да има хиляди малки проекти за суми от по няколко хиляди до няколко десетки хиляди евро...

например ако имаш къща за гости някъде в провинцията би било нормално да кандидатсваш по програма за развитие на селските райони за 5000 евро субсидия за да си направиш басейн и това да развие бизнеса през летния сезон (или наприемр за 10 декара лешници пак мини проект на горе долу така стоиност ) обаче на съответните фирми не им изнася да ти напраят проекта щото ще лапнат 1000 лева от теб а не 50 000 евро като от някои проект за 1 000 000 , а ако не е правен от тях не минава (като не ти казват къдети е грешката защо не минава проекта просто не минава) или така поне беше до скоро (нямам допирни точки с хора с проекти в последната година за кажа как е за псоелдно точно преди една година някъде си говирих с едн мацка с неодобрени проети) и после защо има толкова ниско усвояване

нашите хора трябва да се научат че няма начин да се вредят да лапат от всички проекти и само наши хора да лапат проекти и ще потръгнат нещата

ПП не съм срещал проекти за ИТ немога да се изкажа конкретно но да има контент що годе по темата евро фонодове :)
 
Последно редактирано от модератор:

Горе