Как facebook стана толкова известен сайт?

memorex

Member
Заинтересувах се как са станали толкова известни, и по какъв начин собственикът му Mark Zuckerberg, който е на 23 г е спечелил 750 млн. ( според http://whiskybeach.com/blog/archives/132 )чрез facebook. Интересно ми е как facebook е станал толкова известен сайт, и по какъв начин собственикът му е спечелил толкова много от него.

Е кажете според вас как е станала цялата работа, мисля, че ще стане добра дискусия.
 
Facebook isn't just one big site; it's made up of lots of separate networks based around things like schools, companies, and regions.

Идеята погледната като потрбител е доста добра. Даже е привлекателна, като изключиме факта че сайта е User Friendly и много просто направе - което го прави и лесно използваем.

Нещо като огромен чат рум с това че през него могат да минават някои видове файливе. Определено улеснява хората в това да използват пощи или други комуникации. А това как печели - популярните сайтове винаги намират начин да обърнат трафика в кеш. Дори и да е вътрешно показване на дадени реклами в мрежата на сайта. Всичко може да стане реално, въпроса е да си уникален и в същото време пъргав в нета.

И на мен не ми се вярваше, но е факт. Пича с идеята си е направил няколко милиона ей така. Ако идеят е добра и уникална, рекламата ти става още по-лесна. Мисля си че няма какво да го обсъждаме това. :)
 
Blinky каза:
Facebook isn't just one big site; it's made up of lots of separate networks based around things like schools, companies, and regions.

Идеята погледната като потрбител е доста добра. Даже е привлекателна, като изключиме факта че сайта е User Friendly и много просто направе - което го прави и лесно използваем.

Нещо като огромен чат рум с това че през него могат да минават някои видове файливе. Определено улеснява хората в това да използват пощи или други комуникации. А това как печели - популярните сайтове винаги намират начин да обърнат трафика в кеш. Дори и да е вътрешно показване на дадени реклами в мрежата на сайта. Всичко може да стане реално, въпроса е да си уникален и в същото време пъргав в нета.

И на мен не ми се вярваше, но е факт. Пича с идеята си е направил няколко милиона ей така. Ако идеят е добра и уникална, рекламата ти става още по-лесна. Мисля си че няма какво да го обсъждаме това. :)

Ясно за рекламата, ама аз вчера като се регнах разгледах сайта не видях и един банер.
 
Явно още не са събрали достатъчно информация за теб, за да ти показват релевантни реклами :wink:

В блога на eenk.com попаднах на линк към обширна статия за Фейсбук и кой реално стои зад тази социална мрежа, който не го мързи, може да я прочете: http://www.guardian.co.uk/technology/2008/jan/14/facebook
 
Здравейте,
няколко пъти съм се опитвал да разбера но все още не ми е ясно, как потребителите на facebook могат да правят пари? Опитах се да прочета в интернет но не ми стана много ясно а виждам, че има хора които продават тяхни приложения и други. Някой има ли време да ми сподели ако знае нещо.
 

Горе