Как да изкарам пари от интернет от това че знам английски много добре.

Nikola_Adamov

New Member
Аз съм на 14 и се прочетох доста теми в сайта, и ми се иска да знам дали има начин да превеждам нещо от български на английски или нещо подобно за пари, също така и ако някой знае начин в който мога да изкарвам пари например ако си направя мини-серии снимани от игра и да направя блог в който може да става дума само за тях да пише тук или на скайп devilfase.
 
От: Как да изкарам пари от интернет от това че знам английски много добре.

Похвално е, че си на 14 и искаш да правиш вече смислени неща. Моят съвет към теб е, направи си блог (примерно в blogspot.com), където пиши за интересите и проблемите на теб и твоите връсници. Или за неща, които са ти любопитни и от които разбираш. Лека полека ще почнеш да виждаш как се случват нещата. Ще започнеш други, по-сложни проекти. Помоли родителите ти да регистрират един профил в Adsense, така че да могат посетителите ти да ти носят приходи.
Рецепта за успех няма. Тук също няма да я намериш. Има само едно нещо - постоянство. Чети, образовай се, използвай английския за нови знания. Имаш огромно предимство и това е твоята възраст. Ако почнеш сега, на 18 ще си на светлинни години пред връсниците си и няма да се чудиш тепърва как се правят пари в интернет.
 
От: Как да изкарам пари от интернет от това че знам английски много добре.

Напраи си блог на английски - темата няма значение в началото, но примерно може да е нещо свързано с твоите интереси, за музиката която слушаш, за игрите които играеш. Да, може да пуснесш реклами, но не това е целта.

Целие са следните:

1. Това ще е твоето портфолио.
2. Ще видиш колко си постоянен (не се печели от първият ден)
3. Ще се научиш как се прави сайт (блог, и не само) , как се оптимизира, как се рекламира.
4. Ще си намериш нови приятели (във форумите, блоговете, и не само онлайн) с които ще споделяш и ще обменяш идеи. Дори могат да се генерират нови идеи. Можеш да направиш сайтове / блогове/ за някой от тези идеи. Така ще се развиваш, ако си постоянен и го желаеш.
5. Ще разбереш как се печелят пари в интернет - това никой не може да ти го каже ,, защото няма рецепта - всеи трябва да намери своя начин - и колкото твоя начин е по-нестандартен, толкова е по-малка конкуренцията и толкова е по-лесен успеха.

Целата ти сега трябва да е да се научиш кое как се прави, а не да печелиш 27 лева на месец за да си плащаш абонамента за някоя игра, например.

Ако имаше рецепта, всеки щеше са я изпълнява и никой нямаше да печели.

Идеята е да можеш да генерираш идеи, гледайки какво правят другите и да но напавиш малко по-различно и по-добро. Не е лесно, но някой успяват за месеци, други за години, а повчето се отказват.
 
От: Как да изкарам пари от интернет от това че знам английски много добре.


Това е пълна глупост. Айде да ми кажеш как дефинира списването на блог като полагане на труд? Не на какъв да е труд, ами на трудово-правни отношения с малолетен. По твоята логика не мога да си хвана детето да засадим храсти пред блока или да си питам адвоката?
Заради подобни криворазбрани закони, права и задължения си гледаме децата като дебили и се чудим що на 18 си пишат имената с 3 правописни грешки, що тогава половината реват държавата да им намери работа, а другата половина смятат, че "Работа" е новия сезон на "Стъклен дом" по бТВ.
Евала на малкия, че се опитва да започне нещо. Задължение на родителите му е да си спазят закона и да си платят данъците от евентуалните приходи. А наш морален и етичен дълг (след като ни пита тук) е да го посъветваме нещо смислено, а не да го оставим да блъска по мишката в бъксовете.
 
От: Как да изкарам пари от интернет от това че знам английски много добре.

Здравей и добре дошъл във форума.
Всяко нещо започва с една малка крачка, според мен ти я направи с тази тема. Радвам се, че на такава ранна възраст си решил да се занимаваш с нещо смислено. Малко младежи на тази възраст са склонни да отделят от времето си за занимания, свързани с развитие на личността.
Идеята да започнеш с блог е добра, ти сам ще прецениш дали ще ти е интересно или не. Не забравяй следното - започни да се занимаваш се с това, което ще ти носи удоволствие, първоначално се абстрахирай от паричната възвръщаемост. Гарантирам ти, че с постоянство, коректност и желание ще преуспееш!
Аз бих ти предложил и още едно занимание, което съвместно да го развиваш с бъдещия с блог - евентуално. Идеята ми е следната: започни като freelancer, в някой англоезичен сайт, например fiver.com. Разгледай какво предлагат другите, прецени възможностите си и пускай предложения. Това ще е добър начин да изкараш парички. А ако ти харесва да се занимаваш с freelance, бих те посъветвал да си избереш дадена сфера, например: сео, програмиране, web design и т.н. и да се усъвършенстваш в нея и след време, когато си готов - да започнеш да предлагаш своите услуги на пазара. Ако си коректен, добър в областта си, гарантирам ти, че ще бъдеш забелязан и труда ти ще се оценява! Но нека се върнем към първоначалната идея, започни с блог, пиши неща, които намираш за интересни, споделяй свои възгледи, впечатления. Направи го по твое усмотрение. И не забравяй... бъди УНИКАЛЕН, стреми се да бъдеш РАЗЛИЧЕН от другите!
Това е от мен, ако имаш въпроси - насреща сме! Поздравления за инициативата!
 
От: Как да изкарам пари от интернет от това че знам английски много добре.

Благодаря за мнението, наистина питал съм родителите си те ми казах че мога да пробвам, четох разбрах че има начини да опиташ да изкараш пари без да вложиш каквото и да е колкото да пробваш дали искаш да продължиш, и най-важното дори и от всичката работа дето положа и нещата които науча изкарам 1 лев, поне ще знам за бъдеще горе долу за какво става дума и ще имам предимство примерно ако си потърся работа в офис или нещо друго на този принцип.
 
От: Как да изкарам пари от интернет от това че знам английски много добре.

и задължително прочети поне Marketing For Dummies :)
 

Горе