Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

ktomov

Premium
Та понеже имах свободно време да хвърля едно око на форума, се оказа, че в 7 от последните 10 теми свързани с wordpress - проблем няма, а се търсят добавки, а и най-важното - такива които вече съществуват.
Тази тема, а и заглавието и е насочено специално за тези които търсят нещо, но не успяват да го намерят.
Номера е такъв - вместо да се пръска всичко в 28197389217 теми, по-добре ще бъде да си задавате въпросите тук, а който може да отговори.
Аз ще се заема да редактирам темата, като ще се старая да ползвам FAQ модела с връзка към решението (отговора от даден потребител) на питането.
Вие сте!
 
Запазен блок за повече символи.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Аз да те попитам, този плъгин - http://wordpress.org/extend/plugins/wp-survey-and-quiz-tool/
ползвал ли си го, ако да, как се публикуват тестовете в сайта.

Мерси.
 
Не го бях тествал до сега, но при инсталация на тестовия блог имаш под меню - WPSQT -> Help, а там си пише:
Код:
How do I display a quiz on a page?

To display a quiz on a page you need to use the shortcode, [wpsqt_quiz name=""] in put in the name of the quiz you want to display in between the quote marks. You can do this in a post or in a page, a new seperate page is advised. Note you may want to disable comments.
При мен quiz-а поради тестови цели беше със заглавие asdf, т.е. горния код трябва да изглежда [wpsqt_quiz name="asdf"]. Работи си без проблеми, явно не си разгледал help секцията :)
Успех!
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Аз си търся plugin, с който лесно мога да редактирам страницата. Първоначално всичко отиваше на хоум пейджа, като показваше статиите от части, а не целите. След, което сложих плугин, чрез който да мога да пиша статии на останалите страници, а не само на хоума. Но сега пък на началната страница не ми излизат последните 5 статии, а всичките и то не от части, а целите.
Някаква идея?
 
Линк към добавката която си сложил? Линк към сайта?
 
По първия ти въпрос - не успях да намеря локализиран на български този плъгин, но пък 400 низа не са кой знае какво. Превеждат се за 3 часа. Нещо което вече можеше да си направил, вместо да чакаш отговор :)
По второто питане - не ми прилича на готово решение.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Не успявам да намеря читава тема за WP Property, aко открия такава, ще почна да превеждам.Благодаря все пак за отговорите.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Аз намерих видео темплейт,но няма функция Most Popular Videos(Page).Търсих в Google,но намерих нищо.Благодаря! :)
 
Не успях да разбера какво точно търсиш.

П.П. Прочети подписа ми.
 
От: Re: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Не успях да разбера какво точно търсиш.

П.П. Прочети подписа ми.
Може би необяснението ми се дължи на неразбирането ми от материята,но да примем,че си прав затова се извинявам.Сега към обяснението.Ползвах 2 видео темплейта досега.Когато направиш нова страница имаш функция,която ти показва с какво предназначение да е страницата- http://imageshack.us/f/803/pagevy.jpg/ .В единия от темплейтите имаше възможност да зададеш Most Popular Videos като логика на страницата,но в сегашния,който използвам го няма това.Въпроса ми е как да добавя тази функция и плъгин ли е това?
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=25453

Ето и аз какво търся. В момента ми го разработва член на форума, но ако има и други решения ще е радвам да ги видя...
 
Re: От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Може би необяснението ми се дължи на неразбирането ми от материята,но да примем,че си прав затова се извинявам.Сега към обяснението.Ползвах 2 видео темплейта досега.Когато направиш нова страница имаш функция,която ти показва с какво предназначение да е страницата- http://imageshack.us/f/803/pagevy.jpg/ .В единия от темплейтите имаше възможност да зададеш Most Popular Videos като логика на страницата,но в сегашния,който използвам го няма това.Въпроса ми е как да добавя тази функция и плъгин ли е това?

Това което си имал/а в предишния темплейт се нарича Custom Page Template, за повече инфо тук. Ползата от използването им е голяма. Какво представляват като цяло:
1. Един допълнителен файл, който се разполага в папката на темата с информация на първите редове като от горния линк.
2. Като база се използва стандартния page.php темплейт, а вътре в него се добавят различни функции, като по този начин се променя функцията на въпросната страница.
Предполагам това, което си имала преди е било на база коментари върху въпросните публикации, защото малцина от разработчиците на теми вкарват алгоритъм за броене на преглеждания на страници и т.н.
Това което искаш е лесно да се направи като се ползват post-views и се създаде нов custom page template, в който се въведе заявката към post-views и по този начин ще ти се показват най-преглежданите публикации, като в зависимост от периода може да се направя няколко различни страници - за деня, за седмицата, за месеца и т.н.
За съжаление без малки познания в php и wordpress темплейтите - няма да се справиш, за това ако държиш на тази функция - пиши в секцията за freelance и някой потребител ще ти направи въпросните промени за около 50тина лева, а като гледам какви индийци са се навъдили тук, може и по-малко да излезе.


http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=25453

Ето и аз какво търся. В момента ми го разработва член на форума, но ако има и други решения ще е радвам да ги видя...

Не си казал какво търсиш. С тази информация - и ти прочети подписа ми.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Ужас - мислех че съм сложил инфо в темата, ама май беше в друг тред. ОК - трябва ми плъгин който да отчита плащания по контибутори - те си събмитват контента - аз одобрявам и им се начислява някакви сума - те също да могат да си следят. Трява да може да се отбележи колко остава до събиране на нужната сума за изплащане, и като се изплати сумата да се отметне като изплатено.
 
С леки корекции на тази добавка CubePoints, нещата се получават за час-два. Има възможност за промяна на "точките" които се получават от потребителите, а също може да се ползват и валутни единици.
 
От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Има ли плугин ,за премахване на линкове.. Когато копирам някакъв текст или думичка,ако има линк вордпресс ги копира и тях и в големи количества става много сложно и мъчително да се премахнат...
 
Като копираш публикацията, я пействай вместо във физуалния редактор, в html редактора. По този начин всякакво форматиране като <h>, <b>, <i> и т.н. тагове, включително и връзките ще бъдат премахнати. Т.е. ще получиш чист текст.
 
Re: От: Търся плъгин/добавка/plugin/dobavka за ...

Има ли плугин ,за премахване на линкове.. Когато копирам някакъв текст или думичка,ако има линк вордпресс ги копира и тях и в големи количества става много сложно и мъчително да се премахнат...
няма нужда от плъгин, копирай ги първо във нотепад, после в wp :)
другия вариант, кат си ги копирал в wp, даваш select all или ctrl+a и на бутончето Unlink, което е до hyperlink бутона

изпревари ме колегата томов
 

Горе