Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

dimitarvas

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Сайтът е на три месеца.
Първият месец има приходи от 1000лв., вторият 1500лв., третия месец върви към 3000лв.
Сайтът се продава с фирмата и домейн и хостинг за една година.
Посещенията средно на ден са между 2000-2500, като стигат 3000-4000.
Разходите на месец са макс.1200лв, което включва реклама (основно в ФБ), осигуровки за управител, счетоводител.
Като функционалност има всичко необходимо.

Продавам го понеже заминавам за чужбина и не мога да движа нещата от там.

Домейн Име | URL: N/A
Приблизителна Цена: 20 000
Уникални Посетители за Месец: до 100 000
Page Rank: 3
Уникално Съдържание: Да
Система: Къстъм
Дизайн: Къстъм
Начини на Плащане: Допълнителна договорка
 
Последно редактирано:
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

кой е сайта. не че ще го купя, ама знае ли човек. може пък и да реша.
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

То хубаво ама никъде не видях домейна ;-)
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Сайта няма ли да дадеш? От тези 3000, 1200 са за реклама, осигуровки и счетоводител. Колко остава реалната печалба, понеже и продуките си имат някаква стойност? Нещо ми се струва, че в обявата има много уловки, ако изобщо е реална.
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Е ние това искаме де, дай го този домейн :)
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Сайта няма ли да дадеш? От тези 3000, 1200 са за реклама, осигуровки и счетоводител. Колко остава реалната печалба, понеже и продуките си имат някаква стойност? Нещо ми се струва, че в обявата има много уловки, ако изобщо е реална.

Здравей,
обявата е напълно реална. Чистата печалба е 3000 -1200 = 1800лв. Оборотът е доста повече, но поради спецификата на бизнеса със сайтовете за колективно пазаруване не е необходимо да споменавам оборота, а приходите.
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Незнам,но тази обява нещо не ми вдъхва изобщо доверие.. Аз ако реша да дам, 20 000 лв. за такъв бизнес,трябва да съм сигурен, че инвестицията си струва.. Момента не получавам никаква информация освен ,че печелел някви си 3 000 лв. от които не се знае колко ще останат.. А това ще си е бая отговорност и занимавка такъв бизнес.. И главно щом е фейсбук реклама.. представи си ако един месец не ти върви и си на минус ,ще се наложи от джоба да платиш и за рекламите.. нещо просто няма сигурност..
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Е защо го няма домейна?Продавам си колата,но няма да ви кажа какъв е модела....
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Да се прави сметка от печалбите на сайт на база 3 месеца е изключително неточно, ако сайта наистина има сериози намерения в бъдещето. Сайтът не се е наложил: може четвъртия месец да печели 4000, а петия 5000, но след това рязко да падне - причините да паднат печалбите може да са много: сезонни, конкуренция и др. За цена на сайта от 20 000 лева, мисля че информацията е твърде оскъдна, за да си прави човек сметки дали да разглежда по-сериозно офертата.
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

На мен ми е любопитен друг въпрос. Посочи маркетинговите показатели
Примерно:

Брой регистрирани потребители (e-mail)
FB Страница с ХХХХХ потребители

Имаш ли развита ниша от хора, които да търсят оферти и в тази цена влизат ли имената телефоните и пр. на хората които се занимават с това.
Скрипт за групово пазаруване може човек да си купи и за 400лв за 500 да го инсталират и за още 700лв да има уникален дизайн, а с останалите 19 000 да си направи яко реклама и да реализира продажбите много по-големи от посочените.

Два са важните фактора, които е необходимо да посочиш.
Реални потребители до които имаш достъп да видят офертите без да плащаш за реклама.
Развита канал за намиране на оферти
 
От: От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Незнам,но тази обява нещо не ми вдъхва изобщо доверие.. Аз ако реша да дам, 20 000 лв. за такъв бизнес,трябва да съм сигурен, че инвестицията си струва.. Момента не получавам никаква информация освен ,че печелел някви си 3 000 лв. от които не се знае колко ще останат.. А това ще си е бая отговорност и занимавка такъв бизнес.. И главно щом е фейсбук реклама.. представи си ако един месец не ти върви и си на минус ,ще се наложи от джоба да платиш и за рекламите.. нещо просто няма сигурност..
Всяка инвестиция има риск, ще бъде много добре ако купиш нещо, нищо не правиш и имаш гарантирана печелба. Ако имаш възможност за подходяща реклама и идеи за развитие на подобен сайт, може да се изкарва много повече. 1200 лева разходи като са включени счетоводител и осигуровки, които са поне 500лв., значи за реклама не се дават въобще много средства.
 
Re: От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Скрипт за групово пазаруване може човек да си купи и за 400лв за 500 да го инсталират и за още 700лв да има уникален дизайн
И понеже съм от хората, които обичат да споделят рядко ценни материали и връзки, всеки който няма желание да хвърли 400 лв., може да си спести 260 лева, като си закупи този темплейт. Смея да твърдя, че това е един от най-приятните сайтове/клонинги за групово пазаруване, като дори е на базата на любимата ми система Wordpress (Hooraay). За втората цена - всеки който вземе повече от 100 лева за инсталация на wordpress и инсталация на темплейт (без допълнителни модификации) си е кожодер. За още пък 500 лева доста хора във форума, ще се справят доста добре с редизайна на това чудо, а и на качествено ниво. Проста сметка 740 лв.
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Верно че в този форум всеки може да коментира на воля офертите в раздел пазар, но единственият разумен пост до тук е на Алабамчето.
До тук изчислихте че всичко това може да струва 740лв и какво следва от това че трябва да го продаде за цена от 1480лв макс или какво?
 
Re: От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Верно че в този форум всеки може да коментира на воля офертите в раздел пазар, но единственият разумен пост до тук е на Алабамчето.
До тук изчислихте че всичко това може да струва 740лв и какво следва от това че трябва да го продаде за цена от 1480лв макс или какво?
Следва да се покаже, т.е. да се напише, какво е останалото което довежда цената до 20 000 лв. Веднъж да реша да не пиша пълна обосновка и ще ме хванеш по смъкнати гащи :) Защо написах горното, а и какво мисля по темата тук.
Факт е, че продавача подхожда несериозно като не е дал практически никаква информация за продавания продукт. Е напълно нормално е някой да седне да си направи елементарна бакалска сметка или ще ме оспориш? Ако имаше информация, нямаше да има подобни коментари.
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Продавача е дал малко инфо, но сигурно 100% от пишещите в темата ако те продаваха нещо което мислят че струва 20к не биха написали повече, защото не вярвам някой да си представи целият бизнес план за удоволствие на кибиците като нас.
Освен това момчето продава цял бизнес и то работещ и да се смята колко струва това или онова на парче е изключително несериозно и по никакъв начин не може да има отражение върху крайната цена на бизнеса, защото ако например тези неща които сте ги сметнали са му подарък и не е дал нито лев значи ли това че трябва да продава без пари.
Дали 20к са много или малко трудно може да се каже без да се знаят подробности но със сигурност, ако някой сега почне на гола поляна след три месеца може и да се чуди защо не ги е дал.
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Не мога да пиша на ЛС, защото нямам 5 постинга, а не ми се спами, за да ги направя.

Някой знае ли вече домейна или най-добре dimitarvas да ми го изпрати на ЛС или на kosstov*gmail.com
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

Продава се агрегатор на оферти за групово пазаруване. Сайта е писан от нулата, т.е. не е готов скрипт, а е правен по поръчка. За тази цена получавате: - домейна www.kolektivno.bg! - хостига за 10 месеца! - дизайна и функционалността! - лесен и удобен админ панел, откъдето можете АВТОМАТИЧНО да вакрвате новите оферти, а не ръчно! - 28 партньорски сайта, който ви предоставят по около 300 оферти на всеки 2-3 дни! - система за абонамент на клиентите! - най-добрият филтър за агрегатор: за гард, категория, подредба и др. - фейсбук, лого и бизнес план за популяризация и реклама! - уникална търсачка на оферти! - участие за игри и още други бонуси! Какво е агрегатор? - Това е специализиран сайт във който са публикувани всички оферти, които предлагат сайтовете за групово пазаруване. Чрез нашият сайт-агрегатор, може да спестите много ценно време, защото няма да Ви се налага да проверявате всички сайтове един по един - ще намерите всички оферти събрани при нас!

E-mail: [email protected]
GSM: 0899119248

Няма приходи, но вече е доста известен сайта. С добър екип и подходяща реклама (най-вече свободно време, каквото ние нямаме) сайта може да се превърне в лидер-агрегатор и да носи отлични приходи!

Причина за продажбата: недостатъчно време за сайта, основния ни бизнес е друг!<br /><br /> Домейн Име | URL: www.kolektivno.bg<br /><br />Приблизителна Цена: 6000
 
От: Бързо развиващ се сайт за колективно пазаруване

недей да спамиш отворил си твоя тема-обява за mаgix се отнася
 
Последно редактирано:

Горе