SEO и картинки ?

AxCx

New Member
Имам един сайт който е сравнително нов, нищо особено, но с добра вътрешна оптимизация, скоро получи ПР3 въпреки че има много малко линкове към него. Проверявам си веднъж седмично статистиката в Google Webmaster Tools (Sitemaps) и постоянно откривам че в Top Search Queries пише за няколко много важни думи и фрази че съм на 2-10 място, което изобщо не е вярно и мога само да си мечтая да съм 200-1000. Забелязах и че повече от половината посетители идват от images.google.com и се оказа че наистина съм 2-10 място, само че в резултатите за картинки. Оказа се че тези картинки излизат на добри позиции и в другите търсачки. Та ако съществува някаква оптимизация за картинки може би това е много добра стратегия ако не можеш да се пребориш с конкурентите, поне да ги изпревариш в резултатите за картинки. :)
 
Един от уеб сайтовете ми, който използва собствени снимки, а не закупени от агенции получава много трафик от търсене по images. Но смея да твърдя, че този вид посетители не са особено таргетирани или поне не са бизнес трафик!
 
Всеки има такива сайтове, ние сме с два. Единият излиза за много голям keyword на първа страница в images search-а. Да има начин за оптимизация за този вид трафик. Както казаха вече, трафика не е от най-добрият, но е някакъв - това е сигурно. Значи името на картинката (Alt tag-а не играе роля) и популярност на самият сайт, или казано по друг начин линкове. Колкото по-популярен е сайта толкова повече и картинката ще става популярна в images search-а - ще расте в позицийте там. :)
 
Това с мат кътс го има и при нас (след мастъра сме го пунсали темата си седея некоментирана) ама като не четете форума а аз обиклаям ли обиклаям да търся новини :)

Alt Tags - Мат Кътс За алт таговете (клипче)
 
coolice каза:
Това с мат кътс го има и при нас (след мастъра сме го пунсали темата си седея некоментирана) ама като не четете форума а аз обиклаям ли обиклаям да търся новини :)

Alt Tags - Мат Кътс За алт таговете (клипче)

То и аз както се вижда съм го взел от някъде ;)
хихихи
 
lyust каза:
Това да си сред първите при картинките може да допринесе за душевно удоволствие и нищо друго. Хората като търсят картинки ги дърпат и дори не обръщат внимание на сайта, където са качени.

Хората когато търсят в картинки не ги търсят за да ги теглят, а за да се ориентират по-лесно как да открият това което им трябва. А трафика тагетиран или не винаги носи единствено и само положителни точки (и пари).
 
Blinky каза:
... Колкото по-популярен е сайта толкова повече и картинката ще става популярна в images search-а - ще расте в позицийте там. :)

Всъщност не съм сигурен че това е вярно щото съм изпреварил хиляди популярни сайтове с висок ПР без моя сайт да е популярен.
 
AxCx каза:
lyust каза:
Това да си сред първите при картинките може да допринесе за душевно удоволствие и нищо друго. Хората като търсят картинки ги дърпат и дори не обръщат внимание на сайта, където са качени.

Хората когато търсят в картинки не ги търсят за да ги теглят, а за да се ориентират по-лесно как да открият това което им трябва. А трафика тагетиран или не винаги носи единствено и само положителни точки (и пари).

Аз като търся картинки в 99% от случаите го правя за да ги тегля и както lyust спомена внимание на сайта не се обръща. Това за ориентирането обаче е интересна теория, може и да си прав, все пак не мога да се опиша като типичния пример за сърфиращ в нета :)
 
аз мисля, че повечето търсещи в гугъл снимки са напреднали потребители, а ламерите търсят в нормалния гугъл, така че намиране на снимка и чао :)
 

Горе