Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

mimzim

New Member
Има ли такива сред вас, които поръчват стоки за онлайн магазина си директно от Китай? Ако има някой запознат, то нека да ми пише на лични, за да му задам няколко практически въпроси.
 
От: Някой поръчва ли стоки директно от Китай?

Поръчвал съм няколко пъти от dealextreme.com - питай тук защо на лични, тъкмо повече хора може да ти отговорят на въпросите.
 
От: Някой поръчва ли стоки директно от Китай?

От по-големите китайски онлайн магазини имам може би вече над 20 поръчки, като и на такава тематика ще ми е сайта, който се надявам да е готов скоро. Ако мога да бъда полезен, пиши тук, повече хора ще го видят и има по-голям шанс за точен отговор, а ако въпроса е по-специален, може да ми пишеш едно Л.С.
 
От: Някой поръчва ли стоки директно от Китай?

Мен ме интересува стоката, която идва направо в контейнери, не на дребно. Трябва ми инфо от някой, който е поръчвал с 20 футов контейнер, на кое пристанище пристига (защото разбрах, че можело и в Свищов), митои ДДС върху цялата стока ли се начислява или поотделно? Такива подробности ме вълнуват.
 
От: Някой поръчва ли стоки директно от Китай?

Не съм поръчвал на едро, но имам човек в митниците, ще попитам и ще пиша, ако науча нещо.
 
От: Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

Аз ги знам в метри 6 и 12 метрови контейнери пращат ги с кораб къде е въпроса не го видях ??? Един приятел си беше наел от Америка за да му пратят колата :D будала.... както и да е задавай конкретни въпроси повечето от нас са пазарували от братята Китайци, вярно в по-малки количества не е цял контейнер.


ДДС си начисляваш на продадената стока - ама питай счетоводителя си 100% фирмата ти трябва да е регната по ДДС
До Свищов от Китай няма как да ти го пратят - морските и океанските кораби не могат да навлизат в реката. Има фирми които предлагат превоз от пристанище Варна до където си искаш в България ама и те си искат $$$
И докато говориш за ддс .... имаш да платиш мито за закупената стока преди да го платиш няма да ти освободят контейнера. за всеки просрочен час на пристанището се плаща като на паркинг само че в повечко $$$

А и последно внимавай от кой ще купуваш ако е от алибаба гледай да го обмислиш много ама много добре преди да направиш каквото и да е било :) за да не изгориш със $$$
 
Последно редактирано:
От: Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

До Свищов незнам, но китайските ми контейнери отиват до гръцко и така да се каже с вътрешна фирма ми ги карат до изпраното от мен място. Може и до Русе и до там ми е пристигала стока. контейнерите са 20 и 40 футови, има и други, но това е стандарта. Китайците по принцип си ги спедират със собственна фирма от там. Тоест те си ги карат до пристанището и ги товарят. Има и фирми на които в цената не им влиза товарене на кораба. Гледай и ги питай преди това да не се окаже че стоката ти е в някой китайски склад и да чакат да си пратисх спедитори.
Що се отнася до ДДС-то не съм сигурен дали трябва да е регистриран по ДДС. Е аз съм и не съм срещал проблем но мисля че и да не е няма проблем.
Митото е според вида на стоката. Има си една книжка и когато попълваш декларацията пишеш какво как и на коя позиция вкарваш стока.
 
От: Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

Китай - Варна - 1600 долара за малкия ти контейняр
големият контейнер е 2800 долара...
Варна-София вътрешен транспорт ...800 - 1000 ойро
после на тея суми им се начислява ддс...
50 долара застраховка ши си напраиш
и това е , ако ти трябва фирма ще ти препоръчам
цените за транспорта доста поскъпнаха напоследък...
преди кризата бяха 700-800 долара на контейнер...
и плащаш мито и ддс
в цената от 1000 евро която е за вътрешен транспорт, влиза и комисионната на посредника ти.
ако трябва друго питай
 
От: Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

Мерси, вече почти схванах за кво иде реч във финансово отношение. Четох, че и Еконта предлагат тази услуга, вместо посредник май, ама надценката им сигурно ще е голяма.
 
От: Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

амуне то по скъпо от Варна до София от колкото от Пекин до Варна нема таква държава :D
 
От: Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

Преди да стигнеш до транспорта има доста други неща, които трябва да съобразиш. Ако за първи път ще започваш с внос от Китай, казаната в темата дотук информация няма да ти стигне. Не разбрах от сайт за китайска стока ли искаш да пазаруваш или директно си се свързала с производител в Китай? Някой спомена алибаба - няма проблем там, стига да си провериш преди това производителя. Те си имат рейтинг на производителите и тн. Дори плащане през тях съм правил до супер невзрачен производител, който забележи - не можеше да приема международни плащания, защото няма разрешение от законите в Китай. Та плащането мина през алибаба. Важно е производителя да има експортен лиценз, иначе ти ще го платиш. Внимавай какви цени ще ти оферират - FOB или EXW. Обикновено е добре да имаш агент в Китай, който да движи нещата. Такива се предлагат от различни фирми - може да ти следи как се движи поръчката, да извършва физически контрол и тн. От кое пристанище ще е FOB цената и тн.
 
От: Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

ако още те интересува - пиши на лично или на скайп : dhalsim33
 
От: От: Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

Китай - Варна - 1600 долара за малкия ти контейняр
големият контейнер е 2800 долара...
Варна-София вътрешен транспорт ...800 - 1000 ойро
после на тея суми им се начислява ддс...
50 долара застраховка ши си напраиш
и това е , ако ти трябва фирма ще ти препоръчам
цените за транспорта доста поскъпнаха напоследък...
преди кризата бяха 700-800 долара на контейнер...
и плащаш мито и ддс
в цената от 1000 евро която е за вътрешен транспорт, влиза и комисионната на посредника ти.
ако трябва друго питай

А транспорта мога ли да си го осигуря аз?
И след като съм от Плевен, ще трябва навярно да ги освободя от митница-Варна, преди да си ги натоваря на камион?
И тази сума 1600 долара за малък контейнер, аз занимавам ли се с нещо или фирмата се разправя?
 
От: От: От: Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

А транспорта мога ли да си го осигуря аз?
И след като съм от Плевен, ще трябва навярно да ги освободя от митница-Варна, преди да си ги натоваря на камион?
И тази сума 1600 долара за малък контейнер, аз занимавам ли се с нещо или фирмата се разправя?

в ТОВА ВЛИЗА И КОМИСИОНИТЕ НА ФИРМАТА ТАКСИТЕ И ВСИЧКО ОСТАНАЛО...
НЕ МИСЛИ НА ДРЕБНО
ВКАРВАШ ЦЯЛ КОНТЕЙНЕР
за да си го докараш сам трябва да претоварваш... това може да доведе до увреждане и загуби на стоката
не се занимавай с глупости а си пий кафето и чакай да спре камиона пред склада ти :)
 
От: От: Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

Китай - Варна - 1600 долара за малкия ти контейняр

Варна-София вътрешен транспорт ...800 - 1000 ойро
Ако е удобно да попитам. Тези контейнери на килограми ли се изчисляват или на обем?
А за 1000 евро Варна-София...ако трябва сам ще си ги разтоваря/натоваря за 6 часа дрънкулките с хирургически ръкавици*, много са им 1к....
 
От: От: Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

Ако е удобно да попитам. Тези контейнери на килограми ли се изчисляват или на обем?
А за 1000 евро Варна-София...ако трябва сам ще си ги разтоваря/натоваря за 6 часа дрънкулките с хирургически ръкавици*, много са им 1к....

ами то си има ограничение за килограмите.
ама едва ли ще те хване освен ако не внасяш злато и олово.
Ти плащаш на кубик ако си групажна пратка или на контейнер, ако ползваш целия контейнер - цената е твърда!

Това сам ще си ги разтоваря... ги приказвай на друг :)
А и в тези 1000 евро ти влизат митническото посредничество... обикалянето подготвянето на документи и всички останали главоболия.
не издребнявай да ме дразниш - ти ако поръчаш един контейнер стока няма да ти пука за 500 евро нагоре или надолу!
като ги разбиеш на стоката и са стотинки.
 
От: От: Някой поръчва ли стоки за онлайн магазина си директно от Китай?

Това сам ще си ги разтоваря... ги приказвай на друг :)
А и в тези 1000 евро ти влизат митническото посредничество... обикалянето подготвянето на документи и всички останали главоболия.
не издребнявай да ме дразниш - ти ако поръчаш един контейнер стока няма да ти пука за 500 евро нагоре или надолу!
като ги разбиеш на стоката и са стотинки.

1000 евро е прекалено скъпо.

агента, който освобождава контейнер/пратка взима 150 до 200 лева. Дори и да е групаж - сумата е същата.
претоварване - 150 лева
Варна до София - 700 лева за малак контейнер и 900 лева за 40 HQ
 

Горе