Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

Винаги е предлагало. Правиш го content editor. Админ се дава само, когато се прехвърля страница.

Ясно, но въпросът е в това, ако аз го направя едитор той също няма гаранция, че аз няма да го махна от страницата. Та затова питам няма ли нещо като общо ползване с гаранция?
 
От: Facebook - промени и новости

През 20 минути примерно голяма честота ли е за FB?

Въпроса е да не ги набиеш линковете едновременно в много страници, примерно с някакъв софт.
 
От: Facebook - промени и новости

Не се опитвайте да разберете алгоритъма на фб за рийч, защото ми се струва, че и дори самите те не са наясно как се определя това "животно". Всичко е много относително и не е проблем честото публикуване, дори напротив - помага, защото феновете получават непрекъснато инфо. Иначе има значение авторитета на домейна, колкото е по-престижен, толкова по-голям рийч получава.
 
От: Facebook - промени и новости

А престизжноста се получава от масата лайкове, и споделяния. И аз не съм спец , но го забелязах това нящо. :)
Не се опитвайте да разберете алгоритъма на фб за рийч, защото ми се струва, че и дори самите те не са наясно как се определя това "животно". Всичко е много относително и не е проблем честото публикуване, дори напротив - помага, защото феновете получават непрекъснато инфо. Иначе има значение авторитета на домейна, колкото е по-престижен, толкова по-голям рийч получава.
 
От: Facebook - промени и новости

Въпроса е да не ги набиеш линковете едновременно в много страници, примерно с някакъв софт.

Пробвах да публикувам ръчно, както и със софт и честно казано не открих никаква разлика, дори преди 3 дни ми се случи нещо, което още не мога да проумея - на фона на нормалния рийч на публикация между 500 и 1000 човека, на в една от страниците ми, само един пост (публикуван с LinksAlpha) и то със линк към домейн, който е на 2 дни достигна до почти 700 000 и 2100 споделяния (и продължават да растат), а същият пост в другите ми страници нямаше никакъв успех...
Мисля, че колегата slavchev има право относно алгоритъма, но май за домейна греши или това просто е била някаква случайност...
Това нормално ли е според Вас, някой имал ли е такъв случай на такава фрапираща разлика между постовете?
 
От: Facebook - промени и новости

Много зависи и кой ще ти сподели или лайкне линка. Ако профила е "популярен" и има много приятели, става като лавина. Имал съм такива случаи.

Пробвах да публикувам ръчно, както и със софт и честно казано не открих никаква разлика, дори преди 3 дни ми се случи нещо, което още не мога да проумея - на фона на нормалния рийч на публикация между 500 и 1000 човека, на в една от страниците ми, само един пост (публикуван с LinksAlpha) и то със линк към домейн, който е на 2 дни достигна до почти 700 000 и 2100 споделяния (и продължават да растат), а същият пост в другите ми страници нямаше никакъв успех...
Мисля, че колегата slavchev има право относно алгоритъма, но май за домейна греши или това просто е била някаква случайност...
Това нормално ли е според Вас, някой имал ли е такъв случай на такава фрапираща разлика между постовете?
 
От: Facebook - промени и новости

Пробвах да публикувам ръчно, както и със софт и честно казано не открих никаква разлика, дори преди 3 дни ми се случи нещо, което още не мога да проумея - на фона на нормалния рийч на публикация между 500 и 1000 човека, на в една от страниците ми, само един пост (публикуван с LinksAlpha) и то със линк към домейн, който е на 2 дни достигна до почти 700 000 и 2100 споделяния (и продължават да растат), а същият пост в другите ми страници нямаше никакъв успех...
Мисля, че колегата slavchev има право относно алгоритъма, но май за домейна греши или това просто е била някаква случайност...
Това нормално ли е според Вас, някой имал ли е такъв случай на такава фрапираща разлика между постовете?

По правило споделените линкове през софт фейса ги лови и ги цака, така че хващат по-малко рийч и лайкове. Всякакви аномалии са възможни, но да - важното е колко и кой ти споделя връзките, от това зависи дали ще ти стане viral публикацията.
 
От: Facebook - промени и новости

Добре де, само едно не разбрах - от 1 януари 2015 г. ще можем ли като частни лица да пускаме платена реклама във ФБ? Т.е. елементарен въпрос - ще мога ли чрез личния си Пейпал да си пускам кампании без да има нужда от фирми, осигуровки, самоосигуровки и т.н.
 
От: Facebook - промени и новости

Използвали ли сте профил с цел реклама? разбира се там броя на приятелите е ограничен до 5к, но пък има последователи.
Не говоря за специално създаден профил за реклама, а нормален с повече приятели (личен применро)
 
От: Facebook - промени и новости

Използвали ли сте профил с цел реклама? разбира се там броя на приятелите е ограничен до 5к, но пък има последователи.
Не говоря за специално създаден профил за реклама, а нормален с повече приятели (личен применро)

Мислил съм го, но трудно се намира правилния човек. Трябва да е лидер на мнение, на който приятелите му харесват, споделят, коментират всяка публикация. Дори да е нещо от сорта: "Най-после е петък, беше тежка седмица."
Не знам, дали има смисъл от повече от една рекламна публикация. Може приятелите му да се светнат, че всъщност рекламира нещо или да го приемат като спам.
 
От: Facebook - промени и новости

От вчера забелязвам, че в моите страници не ми излиза колко последователи имам в ляво - http://prntscr.com/5sbrtc
На чуждите страници излиза, но не и на моите. При някой друг има ли го това нещо?
 
От: Facebook - промени и новости

Някой има ли информация за интеграцията на бизнес профилите към Business Manager?
 
От: Facebook - промени и новости

От вчера забелязвам, че в моите страници не ми излиза колко последователи имам в ляво - http://prntscr.com/5sbrtc
На чуждите страници излиза, но не и на моите. При някой друг има ли го това нещо?

При мен на едната страница излизат, на другата пак ги пише, но по доста странен начин, например: 1,567 likes +3 this week. Нямам си идея по какъв начин преценяват къде как да ги покажат, но явно готвят някакви промени там.
 
От: Facebook - промени и новости

Ясно, но въпросът е в това, ако аз го направя едитор той също няма гаранция, че аз няма да го махна от страницата. Та затова питам няма ли нещо като общо ползване с гаранция?

Има решение - и двамата да сте content editor а Админ да е трети човек, на който се доверявате и двамата. Предполагам, че можете да говорите и с някой нотариус ... ако намерите такъв дето не е скаран с нета.
 
От: Facebook - промени и новости

Имам 500 приятеля във фейсбук страницата ми и не мога да добавям повече хора. Някой имат по 5000, как става това нещо?
 
От: Facebook - промени и новости

Имам 500 приятеля във фейсбук страницата ми и не мога да добавям повече хора. Някой имат по 5000, как става това нещо?

За изпращане на покани ли говориш? Ако е така сигурно си изпращал прекалено много и сега си наказан за известно време.
 
От: Facebook - промени и новости

Разнищихме проблема, не беше това. Приятел иска да ме добави, само че му пише, че съм достигнал разрешения лимит. Това много ни обърка, оказа се че проблема не е в мен а в него, той има 5000 приятеля, а аз 500. Но фейсбук пише глупости и обърква хората ;)
 
От: Facebook - промени и новости

Някой има ли проблеми с публикуването на линкове? При поставянето на линкове от различни сайтове не излиза снимката. Ако сложа линк, който вече е бил публикуван няма проблеми.

Сега пробвах да постна новина от ПИК и снимката отново не се показва.
 
От: От: Facebook - промени и новости

От вчера го прави тоя номер, но не при всеки линк.
Някой има ли проблеми с публикуването на линкове? При поставянето на линкове от различни сайтове не излиза снимката. Ако сложа линк, който вече е бил публикуван няма проблеми.

Сега пробвах да постна новина от ПИК и снимката отново не се показва.
 
От: Facebook - промени и новости

При мен е при всички линкове, които искам да пусна. Ще го оправят, не им е за първи път.
 

Горе