Писане на Статии, Които Могат да Се Развиват в Нови, Отново и Отново.

Blinky

Owner
Article marketing-ът придоби доста лоша репутация през последните няколко месеци, а именно след актуализацията на Google Panda. Въпреки това, остава един чудесен начин за докарване на трафика към Вашия сайт и да се позиционирате като експерт в нишата си. Не знам за Зас, но на мен ми отнема известно време (всяка седмица), за да пишат и представя статиите си пред бял свят.

И всичко започва с една проста идея - За какво да пиша? Това, което бих искал да споделя с Вас днес е моят начин, по който получавам идеи, които мога да ги използвам в няколко различни формати. Мога да се съставят статиите в кратък вид, като повторната им употреба (на идейте в тях), могат да послужат за другите ресурси - артикъл директории, други блогове, PR сайтове, инфо сайтове.

Ето най-лесният начин да се практикува писането на статии, които се поддават на различни места и да се използва повторно по-късно.

Започнете с обща тема

Бих искал да започна с обща тема. Тази статия например е една част от 6 подстатии, като използването на съдържание в нея може да се разпръсне в 6 различни темички. Ако започнете, като в списък да формирате статиите (тези 6), на по-късен етап Вие можете да ги превърнете в кратък доклад - категория, в която се засяга по-обширно нещо.

На следващо място, аз обичам да прекъсвам всяка една отделна статия в няколко по-малки точки. Ето някои шаблони, които можете да използвате.

3 Начини Извън Контенста

От определена статия, можете просто да излезнат 5 различни начини изхода от нея (минимум). Напиши кратко въведение за какво е статията, а след това ще получите право по да развивате в ралични посоки. За да създадете статия от 500+ думи, Вие ще трябва да напишете около 100 думи или два-три кратки параграфа, който модаг да са вратички към други статии.

Добави финалното заключение от 2-3 изречения, за да може да се изрази прехода към автор ресурса (кутия - Box) и сте готови.

5 Съвета за Писането на Статията

Друг добър и широкоразпространен метод е статия с ценни съвети. Отново започнете с кратко въведение, а след това просто напишете две или три изречения, обясняващи всеки от тези съвети. Използвайте последните думи на статията, като заключение, което да обобщи казаното и да насочи читателя (неговия интерес) към нещо друго, предстоящо, ценно.

7 Шаблони Идеи

След като стигнете до 7 или повече точки на статията ви, Вие реално сте създали списък на това какво се правите после. Добавете всяка една идея и да напишете само едно изречение към нея, за да го обясня малко повече и да създадете основата за новата статия. С тези си действия Вие ще дадете на читателите нещо, което да следят (ще се върнат да четат още по темата), както и ще сте последователни - както истински професионалист.

Моля, имайте в предвид, че числата, които се използвам като пример във всички шаблоните по-горе са просто пример. Не е изключено да сте както с много, така и с малко "отворени вратички". Избере тази цифра, която най-добре работи за Вас.

Събмитнете статиите в любимите си статия директории (article directories) или ги използвайте за Вашия сайт или блог.

След като сте с 5 до 10 статии на същата тематика, направени с помощта на един или няколкото шаблоните по горе, Вие можете да ги развивате в посокато, в която Вашата аудитория е свикнала да ги възприема. Нека ви дам един пример:

Да речем, че статията Ви от 3 подтеми - отслабнете в три точки, както следва:

· Пийте повече вода.
· Яжте постно месо и зеленчуци (без назнини).
· Вървете 30 минути пеша.

Може да се напише по около 500+ думи за всяка една точка от Вашата статия. Това е достатъчно съдържание, за да се използва и в бъдещи статии. Просто малко интро, обеснение, анализи и затваряне (евентуално с affiliate product или покана да прочете повече за загуба на тегло в блога Ви) на статията може да бъде и Вашия начин посланието да бъде завършено и професионално написано и предадено.

След това може да вземете една от точките, например Вървенето 30 минути пеша, може да напишете блог пост от 450 до 500 думи за това, включително и няколко съвета за ефективно ходене, тренировки, които са включени в това, как да останете мотивирани и връзки към продукти или други статии.

Последно, но не по важност, е да се вземе тази серия от статиите, които сме писали и да ги компилираме в кратък доклад, като вие се превръщате в ценен ресур по дадената тема и хората ще искат да ви препоръчват, тъй като всичко, което сте обхванали изчерпва с дадени граници това, от което те се интересуват.

Доброто поднасяне на афилиейт продукт в дадена статия е един от най-успешните начини да постигнете добър доход. ;)

Ако имате коментари и предложени, ще се радвам да ги споделите с мен.

Успехи колеги!!!
 
От: Писане на Статии, Които Могат да Се Развиват в Нови, Отново и Отново.

Моля, пак заповядайте. Ще има много статии тия дни, надявам се и месец, защото съм почнал да чета и да се ровя за affiliate marketing-a и да видя кое ще влезе в употреба за благото на всички. Ако можеше и да се коментира, защото знам, че и другите имат какво да кажат по въпроса. ;)

Даже мисля да обявя официално месеците на affiliate marketing-a, като мисля, че ще дадат малко надежда и знания на опериращите в тази облсат да получат необходимата информация и надежди, за да започнат усилено продаване, идват зимните празници така или иначе. :)
 
От: Писане на Статии, Които Могат да Се Развиват в Нови, Отново и Отново.

Страхотно подредена ценна информация, която може да е полезна за всеки занимаващ се с писане. Интересно е да се прочетат стъпките на всеки "писател", който твори отдавна
 

Горе