таблет

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Здравейте,

днес докато се ровех в ибай да си купя нещо , попаднах на един таблет който струва 100 лв. , но се чудя дали си заслужава ,дали си е качествено или няма да ми трябва такова чудо.. Ако някой има повече опит с такива електроники нека сподели.. ето линк и към продукта:

http://www.ebay.com/itm/7-inch-two-...20777035702?pt=US_Tablets&hash=item33675637b6
 
От: таблет

Аз имам, ама с истински. Един път съм имал допир до подобно нещо, но беше имитация на iphone, който спря да работи много бързо. Не бих си го купил.
 
От: таблет

"такова чудо" :D
Е кой да знае дали му трябва :) Гледаш чудото - мислиш за какво може да ти свърши работа, това е :)
Ето и малко по-подробно все пак:
Първо преценяваш от какво точно се нуждаеш и после чекваш устройството дали има екстрите, които да покрият нуждите ти. Първо параметрите. Виждаш с какви параметри разполага таблета и съответно до колко ще подкарват приложенията които ти трябват. После гледаш операционната система и умуваш дали твойте приложения ще са съвместими с нея. После пък гледаш с какви екстри разполага и дали да си нужни, като например уифито, усб-то връзка с телевизор, сим карта, външна памет и тн, все неща които ако ги няма може да съжаляваш за тях.
Имай на идея, че това е само едно бръмчалническо "чудо" и нищо повече. Ако фърчиш по цел ден нанекъде може и да ти е необходимо - връзка с нета, бърза кръзка с друго пц, нещо гпс и тн. Също преценяваш дали ще ти е удобно. това не ти е пц-то където си шляпаш по кбд-то и пишеш 30 думи в минута - по-тегаво е. Също дали тъча ще ти пасне..там плъзга се нали знаеш :)
Общо взето мисли, защото 50% от тия "чудесии" се взимат чисто и просто от гъзария :)
 
На мен това нещо ми се струва боклук. Или иначе казано - не си струва да си даваш парите за него, а причините са следните:

1. Най-важната за мен - никому неизвестна марка. Т.е. ще се лишиш от възможностите предлагани от http://forum.xda-developers.com за допълнителни разработки, а ще очакваш обновления само от официалните разработчици.
2. 7 инча - таблет?! Стига бе, телефона ми е 4.3. Това може да се нарече смеска между таблет и мобилен телефон.
3. 800 мегахерца процесор?! - ще издъхне за норматив при почти всички приложения.
4. 256 мб рам?! - телефона ми има 768 мб в момента от които ползвам 318 (да се има предвид, че не е рестартиран от по-миналия петък когато слагах новата версия на MIUI)
5. Практически таблетите ми се струват неизползваеми без 3G, а за този пише, че поддържа външни устройства. Иначе казано няма вграден модем, а трябва да си вземеш нова карта и адаптер от някой мобилен оператор.
6. 800х480 - телефона ми работи на тази резолюция в момента.
7. 1800mAh - are you fucking kidding me?! Телефона ми ползва 1380 в момента и едвам издържам 14 часа, ако ми се наложи да работя много (освен да говоря). Това нещо на батерия ще изкара не повече от 4 часа.

За мен лично, колкото и дребна да е сумата, не си заслужава. :)
 
От: таблет

Аз имам такова нещо.Взех си преди време когато бяха по 150-200 долара модела.Моя модел сега е към 100 долара.
Да ровите в нета става, ама при мен само колкото да проверя плащания от клиенти в paypal.
За повече не ми стигат нервите :D(не забива или нещо, но си е друго да гледаш на големия лаптоп или монитор :D)
Филмите трябва да ги правиш във формат като за таблета.
Музика върви супер.
Филмите също са със супер качество.
Като цяло дисплея също е добър.
Моя най-вече го ползвам за снимки.
Има аларми,това онова,но ако дръпнеш някоя флаш игра може и да забива.
Има такива дето вървят без проблем, но и такива които сечат доста.
Но според мен става и е супер ако, ще го ползваш за филми,проверка на сметки и лични съобщения някъде.
Прейнсталацията също е лесна,половин час и е готов.
Надявам се да съм ти помогнал.
Ако те интересува нещо друго питай :)
 
От: таблет

Аз ще кажа моята гледна точка.
Също никому неизвестна марка от технополис /или маркет - малко ги бъркам/ за около 200лв., пак със 7инчов дисплей и мисля, че 1ghz процесор и не повече от месец работа и хайде за гаранция...
Добре беше, че има гаранция и не направиха проблем.

Та не подценявай гаранцията.
 
От: таблет

Ми главно смятам ако си купя нещо такова, ще е да сърфирам в интернет, някакви страници да гледам когато съм на лекции или тем подобни, за филми ,музика снимки.. тук там ако има някаква игра.. това е
 
Както по-горе казах, препоръчвам ти да избереш някоя от популярните марки - ще имаш достъп до 3rd party разработки, които не знаеш какви чудеса правят.

Сега ще говоря само от гледната точка на моето ползване на мобилния телефон, но с таблета е абсолютно същото.
Купих си Desire HD със СЕНС булшита на HTC, като бях изчел доста ревюта за телефона и основните слаби качества бяха - кофти снимки/клипове и малка издражливост на батерията. Ревютата бяха правилни, но:
1. Рутнах телефона (прави се и на таблет) и му инсталирах къстъм ром Android Revolution, който имаше къстъм кернел и къстъм драйвъри за камерата, както и опцията за overclock/downclock (което за мен беше особено важно).
2. След това си поиграх стабилно и смених всичко възможно като ром/кернел/радио.

Резултатите при мен бяха главозамайващи, а именно:
1. В момента ползвам MIUI, къстъм ром, вярно китайски, но пък страхотен от към юзър експириънс (ползвам ей това тук)
2. Телефона харчи по 3-5mA в мързеливия си режим, т.е. когато не се ползваше, докато със СЕНС не ми мърдаха 9-12. Елементарната сметка докарва до тройна разлика в издражливостта.
3. При режим на работа, разхода на батерия е между 200 и 250 mA, докато със СЕНС беше между 400-450 (говоря за четене/писане на писма, браузване в интернет и т.н.) при еднакво количество на осветеност - 70% от възможностите на дисплея.
4. В пъти по-добри снимки.
5. В пъти по-добри клипове.
6. Възможност да възпроизвеждам 720p клипове, което беше невъзможно със стоковата ОС. Добре де, възможно беше, но клипа лагваше, а и винаги имаше разминавка между говор/картина.
7. И куп други.

Специално за такива неща, смятам, че е добре да се заложи на популярното - платформата ползвана от телефона/таблета е отворена, което значи, че практически всеки програмист може да го подобри. За това и избери нещо, което ще бъде ползвано, а и разработвано.
 

Горе