Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

  • Да, искам.

    Votes: 64 70.3%
  • Не, не искам.

    Votes: 23 25.3%
  • Не знам.

    Votes: 4 4.4%

  • Общо гласове
    91
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Мхм.. Може, дааааа.. сигурна работа. Бил ли си някога в комисия?
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Не знам коя е твоята мелница, но и аз искам електрическо гласуване. Но съм запознат малко повече от тебе колко лесно може да се компрометира. Горе дадох пример как няма да бъдем допуснати до броенето. Електронното, за разлика от хартиеното - не може да се провери.

имам тъп въпрос, ако ти го беше разработил този софтуер и години си плащал заплати на програмистите, би ли го дал като open source, питам щото да не се окаже, че на следващите избори някое ЕТ може да ползва твоята програма щото е предложил 500 лева по-малко в обществената поръчка, а за теб един гол...

имате предоставени входните данни, имате и изходните данни, ЕТО ви го ДОСТЪПА, софтуера е черна кутия, направете/купете си собствена черна кутия, а и като вече имате черна кутия, защо пък не участвате в поръчката за следващите избори!?
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

имам тъп въпрос, ако ти го беше разработил този софтуер и години си плащал заплати на програмистите, би ли го дал като open source, питам щото да не се окаже, че на следващите избори някое ЕТ може да ползва твоята програма щото е предложил 500 лева по-малко в обществената поръчка, а за теб един гол...

имате предоставени входните данни, имате и изходните данни, ЕТО ви го ДОСТЪПА, софтуера е черна кутия, направете/купете си собствена черна кутия, а и като вече имате черна кутия, защо пък не участвате в поръчката за следващите избори!?
Как тъй преплете нещо толкова важно като изборите с жалките претенции на някаква фирмичка? Значи с пари от данъци ще ми пускат частни поръчки, и аз дори няма да мога да проверя резултата от преброяването? Толкова ли са важни интересите на кръговете фирми около депутатите? По-важни от честно гласуване?

Мхм.. Може, дааааа.. сигурна работа. Бил ли си някога в комисия?
Kaзах, че може да се провери. Не, че се прави навсякъде.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

В България не се прави. Никъде. И не може да се провери. Нало обсъждаме България, или бъркам?
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

В България не се прави. Никъде. И не може да се провери. Нало обсъждаме България, или бъркам?

Бъркаш, ама много.
И вземете направете разлика между може и не може. Хартиеното броене може да се провери до последния глас, при желание. Електронното - не може да се избегне манипулирането. Затова дадох горния линк. Ще ти кажат да си гледаш работата, както вече са направили. И това обезсмисля гласуването изобщо.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Хартиеното броене НЕ може да се провери, независимо дали има желание или не. Проверяват се протоколите, твай.
Електронното може да направи достатъчно, за да се избегне манипулирането. Пълна безсмислица е да говорим в абсолютни стойностти, дали може изцяло и гарантирано да се избегне или не. Това, което е важно е, рискът да се докара до поносими нива, което в общия случай означава - да е по-нисък от риска при традиционното гласуване. А това може да се случи с наличните решения.
И пак ти повтарям - примерът, който даваш, говори за проблем в текущия начин на гласуване.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Електронното може да направи достатъчно, за да се избегне манипулирането. ... Това, което е важно е, рискът да се докара до поносими нива, което в общия случай означава - да е по-нисък от риска при традиционното гласуване. А това може да се случи с наличните решения.
...
Вяра, фанатизъм и непознаване на естеството на материята!
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Не знам къде виждаш което и да е от трите, но явно са ти набити като отговор по подразбиране, който едва ли мога да променя. Конкретика, както обикновено - нулева. :wink:
 
От: От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Как тъй преплете нещо толкова важно като изборите с жалките претенции на някаква фирмичка? Значи с пари от данъци ще ми пускат частни поръчки, и аз дори няма да мога да проверя резултата от преброяването? Толкова ли са важни интересите на кръговете фирми около депутатите? По-важни от честно гласуване?


Kaзах, че може да се провери. Не, че се прави навсякъде.

като са жалки, брой ги сам, нали си много отворен, успех с поръчката!

Бъркаш, ама много.
И вземете направете разлика между може и не може. Хартиеното броене може да се провери до последния глас, при желание. Електронното - не може да се избегне манипулирането. Затова дадох горния линк. Ще ти кажат да си гледаш работата, както вече са направили. И това обезсмисля гласуването изобщо.

хартиеното НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОВЕРИ, много ти се моля ИСКАМ да преброиш повторно секцията, в която си имал право на глас, давам ти 500 лева кеш, tprodanov и той ще ти даде още, ще пратя свидетел от мое име да присъства на преброяването!
 
От: От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

като са жалки, брой ги сам, нали си много отворен, успех с поръчката!
...
хартиеното НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОВЕРИ, много ти се моля ИСКАМ да преброиш повторно секцията, в която си имал право на глас, давам ти 500 лева кеш, tprodanov и той ще ти даде още, ще пратя свидетел от мое име да присъства на преброяването!
Има си законни начини за повторно броене, и се е случвало неведнъж.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Ох.... едно си баба знае, едно си баба бае...
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Ох.... едно си баба знае, едно си баба бае...
Ти какво знаеш, освен гола вяра, навръх явно невежество по случая?
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Абе, то и демокрацията е хубаво нещо в Швейцария, но приложена в нашите условия става уродлива клептокрация. Така че, тоя който иска е-гласуване просто няма акъл. Нищо няма да спечелим, просто тия които фалшифицират ще бъдат улеснени. Не че сега не фалшифицират, но е много по-трудно.

Колкото до спора за повторното преброяване, напишете го в гугъл и си излизат съдебни решения за такова. Така че, тоя дето предлага 500 лв., трябва да е готов да ги загуби.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

и на тебе давам 500 лева при същите условия!
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Аз пак да питам, тоя път теб - ти участвал ли си някога в комисия, независимо като какъв?
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Аз пак да питам, тоя път теб - ти участвал ли си някога в комисия, независимо като какъв?
Няма ли да спреш да отклоняваш разговора в лична и безсмислена посока? Сегашното зле не е оправдание да го направим по-зле.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Аз не съм виновен, че ти не схващаш връзката. Новото може да се сравнява единствено със сегашното. Ако е по-добро, значи се прави. Ако не е - не се прави. Затова е нужна точна оценка на сегашното. Толкова.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Какво гласуване, откакто ни управляват мутрите, вече не се решава с гласуване кой ще е на власт
 

Горе