Еврофондове за проекти в IT сферата?

sparc

Active Member
Искам да започна няколко проекта и ме интересува външно финансиране, например по европейски програми. Ако някой има информация нека да сподели.
 
От: Еврофондове за проекти в IT сферата?

Трудна работа като цяло. При "ОП Конкурентноспособност" има възможност да включиш в проекта и финансови средства за създаването на фирмен сайт в зависимост от "Приоритетната ос" по която кандидатстваш и дали дейноста с която мислиш да се занимаваш отговаря на изискванията. Също така не финансират на 100% и отново в зависимост от приорит. ос има минимално изискване за стойноста на проекта. Тези които съм гледал са минимум 75 хил. лева. като програмата ти осигурява до 70% от стойноста, останалите трябва ти да ги намериш. Имай на предвид че и консултантите които ти изготвят проекта взимат 4-5% като в повечето случей половината се плаща при предаването на проекта, а другата при неговото удобрение. Може да разгледаш актуалните обяви за ОП Конкурентноспобност ТУК
Но както казах не мисля че ще успееш да си осигуриш финансиране чрез европейските програми.
 
От: Еврофондове за проекти в IT сферата?

Искам да започна няколко проекта и ме интересува външно финансиране, например по европейски програми. Ако някой има информация нека да сподели.
Да, и аз ще се радвам някой да даде мнение. Знам че за някои е разправия и корупция, но ако има начин безвъзмезно да се поискат пари за развитие на интернет проект за БГ, ще е добре дошло.

Чувал съм за един, но е бил по-скоро за развиване на софтуер, отколкото за нещо като сайт или ИТ фирма. Всякакво мнение е добре дошло. Това е интересна тема, даже мислех тия дни да пусна една да видя кой какво може да сподели по въпроса.
 
От: Еврофондове за проекти в IT сферата?

jobs.bg не бяха ли с някакъв подобен фонд?

Преди време одобрението ставаше само ако имаш твой човек или платиш на някой. Хората разправят, че рядко са допускали да спечели някой проект, който не си е платил или не е направен от избрана фирма срещу съответния процент.

Задължително беше да имаш част от средствата и да ги инвестираш.
П.С. Всичко го карам по спомен, не задължавам никой да взима предвид мнението ми ;)
 
От: Еврофондове за проекти в IT сферата?

Представям си щом цял IT форум не знае за такъв усвоен еврофонд и реализиран проект. Май е едно и също. От неофициални източници знам, че това правителство не успява грам да усвоява евро пари, докато миналото освен, че го правело, то изисквало да се финансират и други проекти с парите за следващите години (за всяка години има определен бюджет за усвояване). Това го разбрах докато се ровех за това, което ме засяга и мен - развитие на IT сфераста с пари от Европата. Ама явно само е мираж. Може да има в миналото някой друг it проект, който да е "заслужил" финансиране от европейските фондове. Но последно време не съм чувал за нито един. А и като гледам и форума тук май май не е чувал, което е повече от страно. Сигурен съм, че има някой по-следящ от мен IT новините в БГ и чужбина. аз просто мятам по едно око и се интересувам от всичко с това, но опредлено не виждам сериозен ъпдейт в това.

Електроното ни правителсвто е по такъв проект също. Но нас май ни интересува в частния сектор как са нещата. За джобса не знам, но е възможно. Сегашните проекти, които са отворени (аз го разборам, за които отпускат пари или може да се кандидатства) са тук: http://www.opcompetitiveness.bg/module4.php?menu_id=45


 

Горе