Реклама

Показване на резултати 1 до 13 от 13
    Senior Playa Аватара на webstil

Начално Какви програми ми трябват за направата на календар?

Какви програми ми трябват за направата на календар? Освен фотошоп? Има ли нещо,което да генерира автоматично дните и месеците и после да мога да ги пренеса в PS като слоеве?

Начално Re: Какви програми ми трябват за направата на календар?

Защо просто не ползваш готов темплейт/грид календар за фотошоп?

Ето ти един за 2011 и 2012 http://www.calendar-case.com/art/cal...-2011-2012.zip
    Има такива темплейти и за илюстратор, който е съвместим с фотошоп. Потърси.

Нещо по-сложно, което отговаря на твоето изискване за автоматично генериране - скрипт за фотошоп: http://regex.info/blog/photo-tech/calendar
    Imagination is more important than knowledge

Начално От: Какви програми ми трябват за направата на календар?

А с илюстратор ли е по-добре да ги правя? : )
    Има ли някакви стандартни размери при календарите?
    Ситуацията е следната-харесват ми творенията на PS,но искат да мога да правя календари примерно,но там нямам голям опит,мисля,че с желание мога да се науча,обаче не знам някои основни неща : (

Young Playa Аватара на signboard
    Локация
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria

С Корел има такава функция за календар, но няма дните не са на бг език.

За размерите, всичко се съобразява с хартията на която ще се печата за да няма излишно изхвърляне на материал.
    Какви календари, големи ли метър на 70 или работни само с цветна глава горе? Има много неща, като цяло трябва да знаеш да правиш предпечат, най-малкия проблем е размера на календара.
    По това какво питаш, бих ти препоръчал задължително ако ще правиш, преди да го предаваш за печат, да минава през някой който се занимава с предпечат, ще се изненадаш колко тънкости има.
    Просто си прави на фотошоп идеята и я давай на друг да я оформи като файл, иначе..... очаквай изненади при отпечатания календар :-)
    Салони за красота в София | Официални, Сватбени и Абитуриентски прически 2013

Добре,но така като гледам тоя предпечат е доста скъпо платен май,как са цените?

Playa Pimp

и с word може

Локация

Ворд е невероятен софтуер за предпечат, накрая винаги оставаш изненадан от резултатите

mvmrik най-вероятно казва за самите дни, самата схема. Ще направиш на фоотшоп дизайна а схемата от ворд я запазваш като ПДФ, после фотошопа отваря пдф-а и го слагаш като леър.

За цените за предпечат, ти си свършил половината, после само технически ще се довърши файла да е годен за печатане. А колко пари, както и при сайтовете знаеш, зависи от това кой го прави.

Мерси момчета,това с word-a в пдф,не го знаех,а е много ефективно Сега трябва да разбера дали календарите имат някакъв стандартен или няколко стандартни размери и съм готов да ги правя

Senior Playa
    Локация
    127.0.0.1

Цитат Първоначално написано от webstil Разгледай мнение
    Мерси момчета,това с word-a в пдф,не го знаех,а е много ефективно Сега трябва да разбера дали календарите имат някакъв стандартен или няколко стандартни размери и съм готов да ги правя
    Ако си ги правиш за себе си е ок, ако са за клиент от ворд в ПДФ бая зор ще видиш докато постигнеш желания резултат. Имай в предвид, че голяма част от клиентите не знаят що за животно е предпечата и защо трябва да се плаща за него
    Луксозни подаръци. Качествен ремонт на покриви от професионалисти. Изключително уникален текст заобикалящ фразата за нов сайт и целящ аматьорска оптимизация на уебсайта. Професионален SEO копираитинг.

Локация

Има еднолистни календари, многолистни, работни, пирамиди, джобни, настолни и кой знае какви още :-))

webstil, какво точно искаш да правиш? Каква ти е идеята? От първите мнения ми се струва че искаш да работиш за някой.
    Искаш да правиш само дизайн и да ги продаваш на фирма ли, или ти ли да ги продаваш на клиент направо ли, не ми е ясно какво искаш да направиш.

За мен, според това че не си наясно с предпечата, най-добре правиш дизайн и го продаваш на агенция, те да си го оправят и препродават като готов календар.
    Ако ти се нагърбиш с тая задача да изкараш готов файл за печат или дори готов календар за да го продадеш, направо ще се вкараш в голям филм.

Искат ме да работя в една фирма,защото ми харесаха дизайните и някои от проектите.Всичко е добре с тия работи няма проблем,но сега ми казаха,че искат и календари да се прави,а там нямам опит.Сигурно ще направя така,както ме посъветва ще ги правя на ПС и там вече ще кажа да си търсят друг човек за предпечат : ) Сега искам да направя един пробен стенен еднолистен календар.Можеш ли да ми дадеш някакъв стандартен размер?

Локация

50 на 70 или 70 на 100 сантиметра.

Цветовете да са CMYK, файла да е на 300dpi.

Това с календарите.... малко ми е странно, който е искал да продава календари вече е приключил с печатането им. Никой вече не прави календари по това време. Те даже са си ги раздали хората които са си правили :-)).

Един метър файл на 300 точки, подготвил ли си добър компютър? :-)

Може и да ми се разминат тия календари ще видим Но скоро ще пробвам един за в нас поне Еми нз надявам се лаптопчето да се справи,на 1 годинка е,но това далеч не е гаранция,че е най-доброто на бг пазара и все пак мисля,че няма да има затруднения :-)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Подобни теми

1. какви програми за правене на клипове ползвате?
    By happyslacker in forum Webmaster Help - Секцията на Експертите
    Отговори: 11
    Последно: 20-08-12, 21:20
  2. Какви български афилиейт програми използвате?
    By dancho in forum Парите в Интернет - Make Money Online
    Отговори: 32
    Последно: 09-05-11, 00:06
  3. мисля да отворя такъв сайт какви документи трябват
    By danko6 in forum Парите в Интернет - Make Money Online
    Отговори: 0
    Последно: 25-11-09, 23:42
  4. какви документи трябват да продавам компютърни неща
    By danko6 in forum Парите в Интернет - Make Money Online
    Отговори: 16
    Последно: 30-07-09, 15:42
  5. Какви програми ползвате?