Какви програми ми трябват за направата на календар?

webstil

Well-Known Member
Какви програми ми трябват за направата на календар? Освен фотошоп? Има ли нещо,което да генерира автоматично дните и месеците и после да мога да ги пренеса в PS като слоеве? :(
 
Защо просто не ползваш готов темплейт/грид календар за фотошоп?

Ето ти един за 2011 и 2012 http://www.calendar-case.com/art/calendar-case-grids-2011-2012.zip
Има такива темплейти и за илюстратор, който е съвместим с фотошоп. Потърси.

Нещо по-сложно, което отговаря на твоето изискване за автоматично генериране - скрипт за фотошоп: http://regex.info/blog/photo-tech/calendar
 
От: Какви програми ми трябват за направата на календар?

А с илюстратор ли е по-добре да ги правя? : )
Има ли някакви стандартни размери при календарите?
Ситуацията е следната-харесват ми творенията на PS,но искат да мога да правя календари примерно,но там нямам голям опит,мисля,че с желание мога да се науча,обаче не знам някои основни неща : (
 
От: Какви програми ми трябват за направата на календар?

С Корел има такава функция за календар, но няма дните не са на бг език.

За размерите, всичко се съобразява с хартията на която ще се печата за да няма излишно изхвърляне на материал.
Какви календари, големи ли метър на 70 или работни само с цветна глава горе? Има много неща, като цяло трябва да знаеш да правиш предпечат, най-малкия проблем е размера на календара.
По това какво питаш, бих ти препоръчал задължително ако ще правиш, преди да го предаваш за печат, да минава през някой който се занимава с предпечат, ще се изненадаш колко тънкости има.
Просто си прави на фотошоп идеята и я давай на друг да я оформи като файл, иначе..... очаквай изненади при отпечатания календар :)
 
От: Какви програми ми трябват за направата на календар?

Добре,но така като гледам тоя предпечат е доста скъпо платен май,как са цените?
 
От: Какви програми ми трябват за направата на календар?

Ворд е невероятен софтуер за предпечат, накрая винаги оставаш изненадан от резултатите :lol:

mvmrik най-вероятно казва за самите дни, самата схема. Ще направиш на фоотшоп дизайна а схемата от ворд я запазваш като ПДФ, после фотошопа отваря пдф-а и го слагаш като леър.

За цените за предпечат, ти си свършил половината, после само технически ще се довърши файла да е годен за печатане. А колко пари, както и при сайтовете знаеш, зависи от това кой го прави.
 
От: Какви програми ми трябват за направата на календар?

Мерси момчета,това с word-a в пдф,не го знаех,а е много ефективно :) Сега трябва да разбера дали календарите имат някакъв стандартен или няколко стандартни размери и съм готов да ги правя :D:D
 
От: Какви програми ми трябват за направата на календар?

Мерси момчета,това с word-a в пдф,не го знаех,а е много ефективно :) Сега трябва да разбера дали календарите имат някакъв стандартен или няколко стандартни размери и съм готов да ги правя :D:D

Ако си ги правиш за себе си е ок, ако са за клиент от ворд в ПДФ бая зор ще видиш докато постигнеш желания резултат. Имай в предвид, че голяма част от клиентите не знаят що за животно е предпечата и защо трябва да се плаща за него ;)
 
От: Какви програми ми трябват за направата на календар?

Има еднолистни календари, многолистни, работни, пирамиди, джобни, настолни и кой знае какви още :))

webstil, какво точно искаш да правиш? Каква ти е идеята? От първите мнения ми се струва че искаш да работиш за някой.
Искаш да правиш само дизайн и да ги продаваш на фирма ли, или ти ли да ги продаваш на клиент направо ли, не ми е ясно какво искаш да направиш.

За мен, според това че не си наясно с предпечата, най-добре правиш дизайн и го продаваш на агенция, те да си го оправят и препродават като готов календар.
Ако ти се нагърбиш с тая задача да изкараш готов файл за печат или дори готов календар за да го продадеш, направо ще се вкараш в голям филм.
 
От: Какви програми ми трябват за направата на календар?

Искат ме да работя в една фирма,защото ми харесаха дизайните и някои от проектите.Всичко е добре с тия работи няма проблем,но сега ми казаха,че искат и календари да се прави,а там нямам опит.Сигурно ще направя така,както ме посъветва ще ги правя на ПС и там вече ще кажа да си търсят друг човек за предпечат : ) Сега искам да направя един пробен стенен еднолистен календар.Можеш ли да ми дадеш някакъв стандартен размер? :)
 
От: Какви програми ми трябват за направата на календар?

50 на 70 или 70 на 100 сантиметра.

Цветовете да са CMYK, файла да е на 300dpi.

Това с календарите.... малко ми е странно, който е искал да продава календари вече е приключил с печатането им. Никой вече не прави календари по това време. Те даже са си ги раздали хората които са си правили :)).

Един метър файл на 300 точки, подготвил ли си добър компютър? :)
 
От: Какви програми ми трябват за направата на календар?

Може и да ми се разминат тия календари ще видим :D Но скоро ще пробвам един за в нас поне :D:D Еми нз надявам се лаптопчето да се справи,на 1 годинка е,но това далеч не е гаранция,че е най-доброто на бг пазара и все пак мисля,че няма да има затруднения :)
 

Горе