Google.com показва повече резултати от Google.bg?

happyslacker

New Member
е и какво??
то в различните дата центрове показва различни неща, може БГ дата центъра да не е ъпдейтнат още ...
в рамките на 20 секунди веднъж съм на първо място, след това ме няма в резултатите ... почакай и ще се ъпдейтне ...
 
Само едно офтопик въпросче ъплоуда на фаилове не работили че позлзвате имагешак?

Иначе да друса по датацентроете яко

google.us показва Г ком коитовиждат америкнците...
 
Последно редактирано от модератор:
Ами всъщност обратното не става. Резултатите да са равен брой и да са еднакво ранкирани за различни сървъри на Google.
 
Гугъл правят регионални прецеждания и някой резлултати не ги показват на дадени Дата центрове може да проверяваш с www2/www3 и да се запознаеш с явлението Google dance
 
Само едно офтопик въпросче ъплоуда на фаилове не работили че позлзвате имагешак?

Не се сетих, че може картинките да се качат направо :)
 
С този сайт направих грешка. Още не бях напълнил всички файлове със съдържание и качих всичко наведнъж. Оказа се, че бота го е намерил, индексирал го е, даже повечето страници са излизали при търсене. След това изчезна от резултатите. Появи се само главната страница. Сега се появиха три страници с резултати, но ако погледнем в кеша виждаме, че са от първото качване на сайта - когато бяха празни.

Какво трябваше да направя. Трябваше да си напиша скриптовете така, че за празните категории да не се създават файлове, в които да пише "Category is empty" - вместо това изобщо да не създава файлове за тях.

По-късно се сетих да се добавя и някакво друго съдържание - дървото на всички категории под надписа, че категорията е празна, но сайта вече беше индексиран, а до следващото индексиране може да мине доста време...
 
качи му нов сайт мап в webmasters tools,
на мене един сайт го бях паркирал за 2 дни и главната страница - index-а ми го изхвърли от резултатите - нов сайтмап и след 1 час си беше на старите позиции ....
 
Сега гледам, че вече изважда 5 страници с резултати за този сайт...
Смятам да продължавам да го допълвам и да се надявам, че ще индексира наново обновените страници... Няма да махам страници, защото въпреки, че са с много малко съдържание (в кеша на Google) пак идват посетители.

А за картата - май ще е по-добре да я обновя и да включа в нея само страниците на категориите, които не са празни...
 

Горе