Субсидии за пчелари? WTF? Я малко хелп ако може

ReminD

Well-Known Member
Субсидии за пчелари? WTF? Я малко хелп ако може. Един приятел ме информира, че има големи пари за пчелари и искал да се занимава, дайте някакъв сайт откъдето да прочете тук там и да погледне, пък и на мен ми е интересно, кошерите ще се намерят лесно, добре, а пчели? Някой запознат ли е? Сори за тъпата тема, разбирам, че е написана малумно и се извинявам, но мен главно ме вълнуват субсидиите и колко пари трябва да даде моя човек, за да започне да прибира пари.
 
От: Субсидии за пчелари? WTF? Я малко хелп ако може

Идеята е такава> да му помогна с финансите да започне и после да си върна инвестициите с малко отгоре, затова ако има някой запознат с подобни неща, ако може да обясни как стоят нещата със започване на подобен бизнес и колко пари ще са нужни.
 
От: Субсидии за пчелари? WTF? Я малко хелп ако може

Алъне преди няколко години бях на една конференция за участието на земеделци по европроекти и говориха специално за пчеларството че много пари ще се дават за него - безплатни кошери безплатни семейства и тн.
От ония времена горе-долу е и лафа какво е общото между парите от европроектите и извънземните - всички са чували за тях никой не ги е виждал. :)

Ако имаш пари да стартираш и не си губиш времето да търсиш субсидии могат да се изкарват добри пари като допълнителен доход особено за пенсионери - могат да се изкарват и доста повече пари но тогава трябва и доста инвестиции.

Понеже отдавна съм му мераклия на това занимание преди да си бия камшика на вилата набоцках десетина липички на стари години да си папкам медец :)
 
От: Субсидии за пчелари? WTF? Я малко хелп ако може

Баща ми пробва преди години. Купи 60-70 кошера с пчели. Като дойде зимата плъховете изядоха част от пчелите, а после студа довърши останалите и напролет не беше останало почти нищо. Не е работа за всеки това и има голям риск, като при земеделието.
 
От: Субсидии за пчелари? WTF? Я малко хелп ако може

Баща ми пробва преди години. Купи 60-70 кошера с пчели. Като дойде зимата плъховете изядоха част от пчелите, а после студа довърши останалите и напролет не беше останало почти нищо. Не е работа за всеки това и има голям риск, като при земеделието.

За първи път чувам плъхове да изяждат пчели ?
 
Хъм мой роднина пробва с малко кошери но стана някакъв фал щото е мъж и като истинските пчелари действаше без защитна екипировка нещо от рода на 20 пчели го бяха уахапали получи алергична реакция седя 10 дни в болница и после продаде кошерите... това го разказвам не за да ви разубеждавам а за да ви казвам като има защитна екипировка позлваите я...

най големия враг на пчелите са пестицидите ... ако си някъде настрани от индустиално земеделие може да се получи...


Оносно европрограми не съм много на ти но тази книжка е видях Как да вземете пари от европейски програми
http://redor.bg/#/Article/id=1138493

не съм я чел но преди години ползвах друга на издателсво Редор свърши ми работа...
 
От: Субсидии за пчелари? WTF? Я малко хелп ако може

Е, не ги изядоха буквално. В кошерите има складирана храна за зимата, която плъховете атакуват. Имало е битка и на места пчелите са спечелили, защото в кошерите имаше трупове на плъхове.
 

Горе