Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Blinky

Owner
Искам да ви попитам какво ще правите утре на 14-ти Февруари? Дали ще празнувате св. Валентин или Трифон Зарезан? Кой какви планове има.

При мен се очертава първото - св. Валентин, като ще се съберем с една дръга двойка и ще си пийнем. Както си му е редна. Но поради факта, че не пия вино, ще се жули уиски. ;) Много ще се радвам да видя плановете ви, ей така, да се намираме на приказка. ;)
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Blinky, само гледай да не се подкараш от рано на уиски, че цял ден ще ми е на премисъл форума. Все пак разчитаме на теб:)
Иначе и при мен Валентин-чо ще премине в Трифон-чо:)
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

:) Трифон Зарезан определено няма как да достигна до половинката сега, но събота и неделя ще компенсирам и за валентина :)
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Според мъжа ми утре трябва да се празнува Св. Валентин, а според мен е Трифон Зарезан. След почти десетина години (вече??:cry:) семеен живот и в името на мирното съжителство :) сме стигнали до следния консенсус: той ми подарява бельо, аз - бутилка вино. От както преди години го научиха на една врачанската поговорка:Пияна жена - весел креват!- вече не спорим какъв празник е утре. :lol:
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Ами утре бачкинс, и към късния следобед ще зарязваме имам си едно 18 годишно Дъмъплче :p лошото е че не върви с 18 годишно девойче
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Ще започнем със Св. Валентин, а по някое време някак си съвсем естествено ще отпразнуваме и Трифон Зарезан... :beer:
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

На който му се празнува чужд празник да го празнува :)
 
Свети Трифон Шампионска Лига Валентинов.
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Хахахах Ктомов :clap::beer::clap:
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Ами тогава НАЗДРАВЕ на всички отсега, че утре не се знае как ще протече деня;)
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

аз лично ще празнувам свети валентин щото иначе лошо ми се пише. да се пие може по всяко време и без повод както си му е реда :D
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Поредният натрапен и силно възпитаващ консуматорката култура западен празник, който няма нищо общо с нас. Не само, че няма да го празнувам, но и специално подарих на жена ми подарък вчера, за да и покажа, че истинският романтичен български мъж няма нужда от корпоративни американски празници, за да покаже любовта си към любимата :p8) А днес ще е пие :-o
 
От: От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Поредният натрапен и силно възпитаващ консуматорката култура западен празник, който няма нищо общо с нас. Не само, че няма да го празнувам, но и специално подарих на жена ми подарък вчера, за да и покажа, че истинският романтичен български мъж няма нужда от корпоративни американски празници, за да покаже любовта си към любимата :p8) А днес ще е пие :-o

Да. Ето нещо, по повод днешния ден, което се знае от малко хора:
На 14 февруари Православната църква чества Успението на великия славянобългарски просветител Константин Кирил Философ, който заедно с брат си Методий, създават славянската азбука, за да предадат Свещеното Писание на разбираем за славяните език. За Католическата, този ден е възпоменание на Св.Св.Кирил и Методий, съпокровители на Европа. (източник - Радио Ватикана)
 
От: От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Да. Ето нещо, по повод днешния ден, което се знае от малко хора:
На 14 февруари Православната църква чества Успението на великия славянобългарски просветител Константин Кирил Философ, който заедно с брат си Методий, създават славянската азбука, за да предадат Свещеното Писание на разбираем за славяните език. За Католическата, този ден е възпоменание на Св.Св.Кирил и Методий, съпокровители на Европа. (източник - Радио Ватикана)

Нямаше нужда да разваляш празника с тези комунистически простотии с които най-вероятно си захранена още от училище, пък дори и с източник радио Ватикана

КИРИЛ И МЕТОДИИ СА БЪЛГАРИ И СЪЗДАВАТ БЪЛГАРСКА ПИСМЕННОСТ

СЛАВЯНСКА АЗБУКА И СЛАВЯНСКИ ЕЗИК НЯМА ТАКА КАТО НЯМА И СЛАВЯНСКИ ЕТНОС

PS

Празнувайте каквото искате, внимавайте само да не си изпразнувате мозъка че ще ви трябва особенно след гергьовден
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Аз празнувам с моята любимка (вече 6-та година) 8)

Честит празник на всички :)
 
От: От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Нямаше нужда да разваляш празника с тези комунистически простотии с които най-вероятно си захранена още от училище, пък дори и с източник радио Ватикана

КИРИЛ И МЕТОДИИ СА БЪЛГАРИ И СЪЗДАВАТ БЪЛГАРСКА ПИСМЕННОСТ

СЛАВЯНСКА АЗБУКА И СЛАВЯНСКИ ЕЗИК НЯМА ТАКА КАТО НЯМА И СЛАВЯНСКИ ЕТНОС

PS

Празнувайте каквото искате, внимавайте само да не си изпразнувате мозъка че ще ви трябва особенно след гергьовден

Защо пък да развалям празника? Напротив - споменавам още едно събитие, което се почита на днешния ден. Историята на Кирил и Методий и това какви са и какво са създали е съвсем друг въпрос, който няма нищо общо с темата, в която авторът и пита кой какво ще празнува днес.

P.S. Кирил и Методий не са българи и не са създали българската писменост. Това е направено от техните ученици, които са били българи. Ако искаш да си поговорим по въпроса, отвори нова тема и ще ти обясня с какво са ме захранвали в училище.
 

Горе