Търся преводач с китайски език

RealMoney

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
13   0   0
Здравейте,

Става въпрос за няколко статии, които са не повече от страница всяка.

Всеки проявил интерес да пише ЛС и ще му изпратя откъс от статия, за да види за какъв текст става въпрос.

Ако човекът се справи добре има възможност за дългосрочно ангажиране.

Поздрави,
 
От: Търся преводач с китайски език

И ти ли реши да се занимаваш с жълтите мангали! На тези животни не трябва да им се дава нищо, особено пък информация! :mad:
 
От: Търся преводач с китайски език

Благодаря за мнението, но предпочитам ако имаш нещо да ми кажеш по темата, да го направиш на ЛС, а не да спамиш излишно тук.
 
От: Търся преводач с китайски език

Целта ми е да го видят и други, за да не се появят още хора като теб, които искат да работят (или каквото е там) с такайците. Това че ти не разбираш за какво говоря, си е твой проблем. А това е така, защото не си се замислял за някои очевидни или дори очевадни неща. В момента не мога да намеря една публикация във форума за микроконтролери, но като я намеря, ще я постна тук, за да разберат четящите за какво говоря.
 
От: Търся преводач с китайски език

Може да се свържеш с философа, филолога, поета и учителя по английски Гесер Курултаев a.k.a Гошо Кръчмето :lol: Той е известен китаист :)
 
От: Търся преводач с китайски език

Защо бе гласче (с много ирония)? Че то Китай си е най-големият пазар. Всеки трезвомислещ предприемач би се насочил там където най-много може да продава. Ажълтурите, такайците и т.н. са най-бързо развиващата се икономика и може би единствената страна, която не е в криза. Ти си прави сайтчета тук за България, който може да изнася в Китай.
 
От: Търся преводач с китайски език

И какво изнасяш в Китай? Информация най-вероятно. Едва ли Китай има нужда да внася нещо от теб. По-скоро ти внасяш от него, не съм ли прав? И не внасяш какво да е, а евтини боклуци. Пък ако са качествени стоките - те подбиват тукашната работна ръка, тъй като са на смешни цени, защото ония мизерници, които бачкат там, комунизма ги е превърнал в животни и те не знаят какво са човешки права.

Пък за "сайтчетата" не бери грижа. Който има добри идеи, ще постигне много с тях.

Нещо не ти разбрах иронията. Ако чуеш мнението на хора, които са си позволявали да купуват от такайците, ще разбереш защо смятам, че няма ирония в това, което казваш :D
 
Последно редактирано:
От: Търся преводач с китайски език

Говорим за различни неща. Нека кажа, че се занимавам с търговия и се сблъсквам с китайците ежедневно. Та, едно е да правиш сайт за Китай (за което говорим), второ е да внасяш от Китай и трето е ДА СИ ГЛАМАРНИК, опа "тарикат" и вместо да продаваш през 100% надценка на цени почти равни с българските, да подбиваш пазара.
 
От: Търся преводач с китайски език

Да де, но като им даваш информация, им помагаш да развиват икономиката си, т.е. да подбиват цените в Европа - точно за това написах първия си пост в темата. А за продаването - не бих продавал нищо в Китай, дори микроконтролери със заключен Firmware, защото мисля, че няма неразбиваеми неща. Ще намерят начина да откраднат продукта ми и да го продават не само в скапаната им държавица, а в целия свят!

Китай е паразит, който смуче кръвта на света. И китайците, и индийците, и българските цигани са мангали (тези, които не си изкарват хляба с труд). Само че за разлика от първите две, България все още не е пробутала своите мангали да ги издържа света (като изключим краденето на еврофондове и др., което макар и да го правят бели хора, това ги превръща в мангали).
 
От: Търся преводач с китайски език

Айде, айде китайците са ни виновни. ВИНОВНИ СА БЪЛГАРСКИТЕ педерас-бизнесмени. Имаш продукт, който се продава за 20лв, ти го купуваш за 5 от Китай. И за кво трябва да го пуснеш за 8 бе мама му стара, да вземеш два клиента от другия магазин ли??? Смешна работа, ми пусни го за 18, хем повече печалба ще имаш, хем по-добра цена. И сърдити няма да има. Вече всеки втори с кирлив джип е бизнесмен и много ги разбира нещата. В България пазара е такава пародия, че не ми се говори. И шибаните била, кауфланд и т.н., че научиха ни прост народец да търси евтинийката и китайското за 5лв вместо българското или качественото за 20. Не си дава сметка простия народ, че онова за 5 като се счупи 5 пъти и ще даде 25 лв, а онова хубавото цял живот може да му изкара. Китайците не са виновни, нека си бачкат, виновни сме си ние.
 
От: Търся преводач с китайски език

Човека търси преводач, вие го оспамихте! Пфу! Не ви е срам!

Еййййййййййййййййй, нииииииииииикога няма да се оправим, боже!!!! бах маа мау!

Аз пък ако искам да бачкам с индийци какво, как ще ме линчувате а?

СРАМ!
 
От: Търся преводач с китайски език

Къде се месиш пък ти в теми от преди 9 дена бе? Ей затова сме на тоя хал в тази ШИБАНА държава. Защото обикаляте и търсите евтините БОКЛУЦИ вместо хубавата българска стока! Затова тук един познат държи оранжерия и продава ТОНОВЕ краставици 100% НАТУРАЛНИ в чужбина защото в България им били скъпи на ОЛИГОФРЕНИТЕ, а вие се тъпчете с гръцката смет и се мислите за велики, че пестите грошове.

Един познат си говорихме по бизнес и стана въпрос как се счупил един от камионите (грък е и гръцка е фирмата). Отиде и си го оправи в Гърция камиона за 20 000 - ДВАДЕСЕТ ХИЛЯДИ ЕВРА, като в България го бяха оферирали за 6 хиляди. Знаете ли защо, цитирам: "За да сме добре, внасям всички възможни пари в държавата." А вие мишки насрани, търсете евтинийката и чакайте някой да ви оправи, ама ще ви оправи НА, ще ви оправи ОТЗАД! Ей затова ако стана политик и аз ще грабя като заклан, па ме псувайте мишоци.

Ей затова не една услуга съм купувал оттук. Много хора ги предупреждавам и казвам, абе ей пичове това го взимам по принцип за $5, ама ще го купя от теб за $15! Има хора, могат да го потвърдят.

Педераси сте всичките, никой в България не знае как се прави търговия и защото никой не знае, най-лесно му е да подбие цените. Оттам по-малка надценка + по-високи разходи = по-ниска печалба + изнасяне на паричния капитал извън държавата. Пък после мишоци политиците са ви виновни.

Ей и тука в България продавах услуга на над 500% надценка и печелех за един период няколкостотин дневно, НО бях уникален. После се появиха още няколко и започнаха да подбиват цените. Казах им абе пичове и аз съм добре, вие можете да вземете малко клиенти и вие ще сте добре. Закво аджеба да преебаваме пазара. Ама на, смъкнаха цените безобразно, стана 10% надценката, после 5%. И сега кво? Нито аз печеля и съм щастлив, нито Вие. И закво го направихте бе путки майни. Ебем ти и цената. И не само тук, не само услугите. Аре купи си един стол за 10лв, догодина още един за 10, подогодина още един за 10 и трупай на китайците или турците гушите, вместо да вземеш един качествен за 50 кинта и после 10 години да не го бараш. Ама на...

Ей затова НИКЕ ще те линчувам ако те видя. Марш пазарувай от индийците за 20% по-ниска цена и после ПЛЮЙ политиците защото все ни е виновен някой на нас.
 
От: Търся преводач с китайски език

Къде се месиш пък ти в теми от преди 9 дена бе?

Благодаря! 9 дена много ли са? не знаех....

аз не търся евтини боклуци, ама попадам все на такива, пълно е в бг с евтини боклуци, приятел - само за 3 минути те облъчват поне 5 реклами за евтино (карфур, била, кауфланд, още искаш ли? дограма, играчки (опасни) храни (вредни), още? безкраен е списъка приятелю... и няма нищо общо с темата, стига плямпа глупости в пазара

и аз не съм педерас, не обиждай всички.
 
От: Търся преводач с китайски език

Напротив, пич, Fozzy е напълно прав и нещата имат много общо с темата. Всъщност аз започнах офтопика заради нещо по-важно: заради изнасяне на информация към Китай и други държави с нечовекоподобни. Защото изнасяйки им информация, без значение колко съществена, ти подхранваш идеите им, съответно "бизнеса" им и по този начин допринасяш за скапването на икономиките, където ще продават продукта, вдъхновен от информацията, която си им дал.
 
От: Търся преводач с китайски език

@Fozzy, така е щото голям % от хората не могат да си позволят 20% отгоре, като знаят, че на края на месеца може и да няма какво да ядат.

Ще дам за пример майка ми. Работи по около 12-14 часа на ден, 6 дена в седмицата и заплатата и е около 300 лв. Месечните разходи за ток, вода, телефон средно идват около в най-добрият случай 150 лв. ( а в случай, като този месец - 270 лв. само ток ) остават 150 лв. ( 30 лв ) - за дрехи, храна и т.н., а в повечето региони няма работна заплата над 400-500 лв. Всеки знае кое е хубавото, но не винаги може да си го позволи. И на мен ми се наложи да си купувам онзи ден офис стол, ама като нямам 300-400 лв. излишни за качествен кожен стол, си купих добра алтернатива за 120 лв., така, че лесно е да говориш, но не знаеш какво е, ако не ти е на главата.

Относно това с намаленията, аз съм по-склонен да напсувам тоя дето купува стока от китайците и я предлага с 200-300% надценка, отколкото тоя, който си е сложил колкото да си избие разходите и да е малко отгоре, щото нито качество има, а и на всичкото отгоре някак не ме кефят такива тарикатчета.

Според мен, за да се оправят нещата не трябва да гледаме търговците на какви цени продават, а производителите какво дават на своите работници... Щото ако се плаща добре, хората ще имат пари да си купуват по-добрата и родна стока...
 
От: Търся преводач с китайски език

Чакай, чакай малко. Проблемът е комплексен. Първо, живял съм и с 400лв, живял съм и с 2000лв. През много периоди съм минал, както на възход и харчене на поразия, така и на стискане на стотинките в джоба.

Просто ти, Вирусе и много други не разбирате, че проблемът е комплексен.

Вие купувате евтин вносен боклук => Някой го внася => Изливат се пари извън държавата => Държавата няма пари => Увеличаване на данъци и такси за запълване на бюджета + Не се купува българското.

И да обобщим, щом не остават пари в държавата откъде да дойдат високите пенсии, заплати и ниските данъци? А щом не се купува нашенското, заводите откъде да докопат ресурс, за да дават големи заплати?
 
От: Търся преводач с китайски език

Всичко е конспирация. Предварително е решено в кои райони какъв да е стандартът на живот като чрез шувенизъм/расизъм се поддържа разликата в класите. Не разбирам защо пратихте темата в канавката. Човекът просто търси човек знаещ китайски, който иска да свърши малко преводаческа работа. Ако успеете да захраните нечия икономика с 5 статии, дайте подобен акъл на нашите депутати, че да ни се закрепи държавицата.
 
От: От: Търся преводач с китайски език

Всичко е конспирация. Предварително е решено в кои райони какъв да е стандартът на живот като чрез шувенизъм/расизъм се поддържа разликата в класите. Не разбирам защо пратихте темата в канавката. Човекът просто търси човек знаещ китайски, който иска да свърши малко преводаческа работа. Ако успеете да захраните нечия икономика с 5 статии, дайте подобен акъл на нашите депутати, че да ни се закрепи държавицата.

Абе ти недей така, ти 5 статии, онзи машина, третия ремонт, четвъртия ще купи 10-ина български продукта и така от няколко милионно население нещата се трупат. Конспирация в това отношение няма. Всеки сам си избира стандарта на живот и често заради другите не може да го постигне.
 

Горе