Изтекъл домейн, как да го купя?

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

има 1 домейн, които искам да си купя.. и сега видях следното:

NOTICE: This domain name expired on 02/16/2012 and is pending renewal or deletion.

Реално той е изтекъл..
как мога да го купя ?
няква идея?

Поздрави,
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Ами и мен ме интересува този въпрос.
Дебна един изтекъл домейн :)
До колкото четох първо има един гратисен период от 30/40 дена който регистратора дава на стария собственик да си го върне.
След това има втори период на изчакване 30 дена, ако иска собственика да си го върне.
И след това би трябвало да го пуснат отново за регистриране.
Общо около 2 месеца и половина след изтичане на домейна, по мои сметки, ако регистратора не го забави още. :)
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Значи ако един домейн изтича на 01.01.2012 година, на 01.02.2012 година ще влезне в redemption period. Това е период през който собственика е загубил правото си на собственост, но може да си го върне срещу по-гпляма цена. Все още никой друг не може да регистрира домейна. Този период трае около месец. На 01.03.2012 домейна ще и "изчакващ за изтриване" при което е възможно Backorder покупка. Този период варира от няколко дена до седмица. Ако никой не реши да си го закупи - домейна се изтрива. (До колкото ми е известно при Backorder домейна е на нещо като търг).
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

не оставят никъв домейн поне по хубавите и винаги има бакордер и ги държат повече от 1 година преди да ги изтрият и да са освободят за рег
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Здравейте,

има 1 домейн, които искам да си купя.. и сега видях следното:



Реално той е изтекъл..
как мога да го купя ?
няква идея?

Поздрави,

Кажи къде е регистриран и ще ти кажа, къде да backorder-неш след 15-20 дни.
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Преди да се изтрие, можеш да го заявиш за бекордър и ако въпросният регистратор го хване и само ти си дал беордър го плащаш и идва при теб, но ако и някой друг го е заявил на бекордър, тогава като изтече периода за бекордър, тогава се пуска на закрит търг и там който даде повече пари от всички заявили бекордър, той го взима. Наскоро преминах през тази процедура за първи път и ми отне около 3-4 дена докато спечеля домейна :)
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Здравейте, миналата година поръчах да ми изготвят сайт като се разбрахме аз да си поема подръжката, понеже сега тези който ми го правиха не са ми прехвърлили настройките за домейна, той вече е изтекъл и не мога да го подновя, прехвърли ли са ми единствено хоста и само това мога да си плащам, някой може ли да ми даде съвет как бих могъл да възстановя сайта възможно ли е все още, изтекъл е на 29.07.2015г. забравих да уточня че тези дето ми го правеха вече няма никаква връзка с тях не отговарят на e-maili-те сайта им е закрит а и нямам телефонен номер, аз много не съм вещ на тази тема и не се светнах че са ми прехвърлили само хоста но не и домейна.
 
От: От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Здравейте, миналата година поръчах да ми изготвят сайт като се разбрахме аз да си поема подръжката, понеже сега тези който ми го правиха не са ми прехвърлили настройките за домейна, той вече е изтекъл и не мога да го подновя, прехвърли ли са ми единствено хоста и само това мога да си плащам, някой може ли да ми даде съвет как бих могъл да възстановя сайта възможно ли е все още, изтекъл е на 29.07.2015г. забравих да уточня че тези дето ми го правеха вече няма никаква връзка с тях не отговарят на e-maili-те сайта им е закрит а и нямам телефонен номер, аз много не съм вещ на тази тема и не се светнах че са ми прехвърлили само хоста но не и домейна.

Можеш ли да разбереш кой е регистратора? Ако не напиши домейна да го видим кво можем да ти помогнем.
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Някой ще го купи веднага (ако имаш късмет това няма да се случи) и можеш да пробваш да си откупиш домейна от него. Обикновено има формуляр къде да цъкнеш (вероятно ще паркират домейна някъде, ако ли не - пиши им по електронната поща през данните за контакт от whois).
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

темата е от 2012, едва ли има нужда от помощ вече.
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Някой ще го купи веднага (ако имаш късмет това няма да се случи) и можеш да пробваш да си откупиш домейна от него. Обикновено има формуляр къде да цъкнеш (вероятно ще паркират домейна някъде, ако ли не - пиши им по електронната поща през данните за контакт от whois).

Да на мен ми се е случвало с един изтърван домейн, ми искаха 100$-120$ (не помня вече точно) само за да ми го пуснат за продаване и после да си го взема за колкото си струваше.
Питащия трябва да им пише и ще му кажат точно колко ще му излезе.
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Коментара с въпроса на колегата е от днес :wink:

ти да не си му служебен защитник? Можеше да си пусне отделна тема.

Освен тва, зависи от регистратора. Ако е GoDaddy ще излезе на аукцион, където ще може да си го купи. За другите има namecatcher-и като NameJet, Snapnames и Pool, да си пусне бекоръдър там.
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

ти да не си му служебен защитник? Можеше да си пусне отделна тема.

Ти пък да не си администратор? Можело да си пусне отделна тема... Както и да е жив и здрав.
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Ти пък да не си администратор? Можело да си пусне отделна тема... Както и да е жив и здрав.

А на теб тва първия ти досег с форум ли е? Що направо да не се пише в една и съща тема? Както и да е, забелязвам, че си решил, че си на всяко гърне похлупак, та този коментар е само с цел да видя до къде ти стигат възможностите.
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

А на теб тва първия ти досег с форум ли е? Що направо да не се пише в една и съща тема? Както и да е, забелязвам, че си решил, че си на всяко гърне похлупак, та този коментар е само с цел да видя до къде ти стигат възможностите.

Аз се опитвам да помогна на човека, с много хора по темите които сега се заяждат съм работил и съм нямал проблеми щото предния ми профил е светел силно зелено и с добра репутация, а сега като съм с този всеки скача, напада и се заяжда? Явно от броя мнения зависи отношението към съответния потребител.
Както и да е достатъчно спамихме темата на хората.
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Аз се опитвам да помогна на човека, с много хора по темите които сега се заяждат съм работил и съм нямал проблеми щото предния ми профил е светел силно зелено и с добра репутация, а сега като съм с този всеки скача, напада и се заяжда? Явно от броя мнения зависи отношението към съответния потребител.
Както и да е достатъчно спамихме темата на хората.

И кой ти е другия профил?
 
От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Аз се опитвам да помогна на човека, с много хора по темите които сега се заяждат съм работил и съм нямал проблеми щото предния ми профил е светел силно зелено и с добра репутация, а сега като съм с този всеки скача, напада и се заяжда? Явно от броя мнения зависи отношението към съответния потребител.
Както и да е достатъчно спамихме темата на хората.

wow. ти да не си на 15? аз коментирам мнението ти точно в тази тема и това, че не е правилно да поощряваш хора, които отварят нова тема в тема от преди три години на съвсем разлина тематика. (апропо в мнението ми по горе съм му посочил точно какво трябва да направи, за разлика от теб)
 
От: От: Изтекъл домейн, как да го купя?

wow. ти да не си на 15? аз коментирам мнението ти точно в тази тема и това, че не е правилно да поощряваш хора, които отварят нова тема в тема от преди три години на съвсем разлина тематика. (апропо в мнението ми по горе съм му посочил точно какво трябва да направи, за разлика от теб)

Добре, моя е грешката, аз не съм разбрал правилно. Спираме спора.
 
От: От: От: Изтекъл домейн, как да го купя?

Добре, моя е грешката, аз не съм разбрал правилно. Спираме спора.

мъдро. получаваш и зелен картон, щом ги колекционираш :D
 

Горе