Как да подобрим класирането на сайта си?

От: Как да подобрим класирането на сайта си?

Хубава е статията.
 
От: Как да подобрим класирането на сайта си?

Съжалявам, че не съм улучил заглавието, но в самата статия се говори предимно за подобряване на позициите и обяснения за самите особености на SEO.
 
От: Как да подобрим класирането на сайта си?

uliandim => добър опит да напишеш статия за seo. Събрал си нещата които си чел: оттук-оттам, добавил си нещо свое. Но за жалост, като гледам какви грешки си допуснал - само си ги чел. Все още нищо не си научил.
Ето накратко грешките които ти открих:

description - никакъв го няма
keywords - ненужно и неправилно използване
Първото изречение – макар, да не е грешно, считам, че не обяснява напълно какво е това seo.
Честно казано за първи път чета, че целта на seo е да се увеличава Page Rank.
"Наскоро дори Google намали Page Rank-а на сайта ми от 4 на 3 по неизвестни причини." – звучи несериозно това, защото го казва човек, който пише статия с тема: SEO оптимизация - какво е това?
"Най-лесният начин, за да си направите сайта SEO-Friendly е като използвате готови CMS системи като Wordpress, Joomla, Drupal, MODX, тъй като те си имат SEO плъгини, които ви улесняват." – когато темата е калпава никакви seo плъгини не могат да помогнат, твоят сайт и твоята статия са доказателство за това.
Неправилно използване на <h1> до <h6>. Само един път е използван h1 – правилно, и във всички останали случаи h2. Отгоре на всичко h2 се намира преди h1 – голяма грешка! Още по-голяма грешка – в самата статия никъде не са използвани подзаглавията, отделните подтеми са анонсирани по различен, неправилен начин.
В статията никъде не се говори за двата вида seo – онпейдж и офпейдж seo. Нормално това, като се има предвид, че онпейдж seo-то никакво го няма.
Никъде не се говори за уникално съдържание, което трябва да има един сайт, и до какво води копираното съдържание – един от най-важните детайли, които се пропускат.
За сега е това, за другите неща няма да се спирам.

Имай предвид, че това не са всички грешки които си допуснал!
Въобще, според мен, само името на статията е "seo" - но нищо друго!
Надявам се разбра - харесвам само ентусиазма ти да пишеш по темата, но има още много да учиш, продължавай така, ще успееш с опити, май, че това ти самият го казваше някъде в статията си?!
 
От: От: Как да подобрим класирането на сайта си?

uliandim => добър опит да напишеш статия за seo.
ако той е сгрешил, не е допълнил и сме подведени,защо не драснеш някоя статия ти и да сделиш твоето мнение
 
От: Как да подобрим класирането на сайта си?

Благодаря за критиките, но тази статия е само въведение в СЕО, а с подробностите ще се занимаваме по-късно. Що се касае до сайта - за неговото оформление не отговарям аз!
 
От: Как да подобрим класирането на сайта си?

Благодаря за критиките, но тази статия е само въведение в СЕО, а с подробностите ще се занимаваме по-късно. Що се касае до сайта - за неговото оформление не отговарям аз!

Това ще е добре ако го направиш, повечето хора знаем какво е сео какви са основните правила, но тънкостите му е майката поне според мен. Статии на обща тематиак за Сео изобилстват. Според мен най-добре е някой, който иска да обяснява и да разяснява да покаже на практика постиженията.

Аз лично бих следял, блог на човек който каже: Ето днеска закупувам този домейн и ще се бори на ключова дума Лаптоп, компютър, Коледа, ЗАек и прочие. След това стъпка по стъпка показва нещата, определя конкуренция, казва ето това ще направя и след 15 дена да се види резултата да каже да има резултат, да няма. Сега ще направя това, ще събера линкове по еди си какъв начин.

:)
 
От: Как да подобрим класирането на сайта си?

Това ще е добре ако го направиш, повечето хора знаем какво е сео какви са основните правила, но тънкостите му е майката поне според мен. Статии на обща тематиак за Сео изобилстват. Според мен най-добре е някой, който иска да обяснява и да разяснява да покаже на практика постиженията.

Аз лично бих следял, блог на човек който каже: Ето днеска закупувам този домейн и ще се бори на ключова дума Лаптоп, компютър, Коледа, ЗАек и прочие. След това стъпка по стъпка показва нещата, определя конкуренция, казва ето това ще направя и след 15 дена да се види резултата да каже да има резултат, да няма. Сега ще направя това, ще събера линкове по еди си какъв начин.

:)
да да правилно много от форумците ще го посещават този блог
и като на първокурсници да ни обеснява !
 

Горе