Реклама

Показване на резултати 1 до 15 от 15
    Senior Member

Начално Препоръчайте ми счетоводител или счетоводна къща

Здравейте,
    Решил съм да ставам предприемач, та скоро възнамерявам, да стартирам малък бизнес и ще ви бъда много благодарен, ако ми препоръчате счетоводител или счетоводна къща.
    Длъжен съм да отбележа какви компетенции трябва да притежава счетоводителя, поради специфичните ми изисквания в следствие на нулевото ми зрение.
    Да има перфектна компютърна грамотност.
    Да умее да изслушва.
    Да не се бои от предизвикателства.
    Съжалявам, че поста ми звучи малко като обява за работа от jobs.bg, но преди време бях свидетел на едно безумие с един мой незрящ приятел. Негов познат искаше, да го назначи във фирмата си за компютри, за да му помага с инсталация на software и други дейности, но счетоводителката му директно заяви, че той като е незрящ не може нищо да работи и едва ли не, ще наруши закона, като го назначи на работа.
    Пълен абсурд.
    Изключително ще съм благодарен на отзовалите се по темата!

Начално От: Препоръчайте ми счетоводител или счетоводна къща

Забравил си най-важното от кой град си.
    Живота е твърде хубав, за да губиш време да се караш с хората !
    ОВОС полезна статия за еколози еко проект

Senior Member

На територията на София.

Young Playa
    Локация
    София

Здравей,

Имаш лично съобщение.

Hustla
    Локация
    София

Цитат Първоначално написано от k3i0ki Разгледай мнение
    ...преди време бях свидетел на едно безумие с един мой незрящ приятел. Негов познат искаше, да го назначи във фирмата си за компютри, за да му помага с инсталация на software и други дейности, но счетоводителката му директно заяви, че той като е незрящ не може нищо да работи и едва ли не, ще наруши закона, като го назначи на работа.
    Пълен абсурд.
    Представяш ли си как счетоводителката му е казала така а? щото аз не мога. Тук влизаш малко в сферата на градските легенди... Откъде на къде счетоводителката ще го съветва ког и как може да наеме? Ако има желание нема да го спрат и емнайсе счетоводни къщи. На мен ми звучи като измислица или като О П Р А В Д А Н И Е !

По скоро жена му или някой роднина го е посъветвал да не го прави...
    Пълни глупости са тези твърдения че счетоводител ще му каже да не наема някого щото виждаш ли бил сляп и не било законно да го наеме хехехехе....

На ранина ме карте да се смея бре... ламята ме гледа и ме пита има ли идиоти като мен с които да си пиша толкова рано.

Цитат Първоначално написано от k3i0ki Разгледай мнение
    Да има перфектна компютърна грамотност.
    Да умее да изслушва.
    Да не се бои от предизвикателства.
    Тук вече иба мамата на кандидатите:

Перфектната компютърна грамотност автоматично отрязва повече от половината счетоводители.
    Да умее да изслушва... сложно изискване, аз го приемам че си тежък клиент и ще се опитваш ежедневно да ми тровиш нервите с телефонни обаждания при това не само по въпроси за които ми плащаш.

Това за предизвикателствата... с това третото се закопа сам. Никой добър счетоводител няма да се захване с теб. надеждата ти е само в начинаещи любители без работа и с нисък доход.

А тва че ти си начинаещ и няма да искаш да плащаш по 300+ лева на месец за счетоводни услуги, още повече те отрязва към възможности, ебаси есето му праснах на ранина, малка редакция и може да го плеснеш в някой счетоводен блог
    СРАМ МЕ Е ОТ ТЕБ!.. и от теб и от теб и от теб.
    --------------------------------------------------------------------------------------
    Как да прецакаме кумовете -
    http://www.svatbata.org/

Ето тук има една жена, готина е работил съм с нея: http://www.account-consult.info/news.php

Може да й пишеш от контактите
    *** КУПУВАМ САЙТОВЕ с приходи. ***

Форум за фантастика: www.bgff.net калкулатори onlinecalcs.com

Junior Member

Провери с vatrefund.alle.bg се работи само он-лайн, а ако има нужда се прави и среща, но мисълта ми е че не е нужно вече да се разкарваш само насам и на там за някви елементарни неща примерно да занесеш някви ф-ри и тем подобна бомащина защото можеш просто да ги сканираш и да ги пратиш. Абе доволна съм време беше и в тая област да има някво развитие не сички баби счетоводителки да ги питаш за перфектна компютърна грамотност.... Мен ми е удобно пробвай ако искаш няма кво да губиш.

Senior Member

Благодаря на всички отзовали се!
    Amoun, вярно че съм сляп, но не помня да съм коментирал някъде цената на счетоводната услуга.
    Както знаеш, за качественото обслужване се заплаща висока цена. А това дали ще е 200 300 или 1000 лева зависи от редица фактори.
    За историята с незрящия ми приятел, звучи наистина като измислица, предвид факта, че живеем в 21-ви век, но за съжаление не е.

Junior Member

Много е жалко ако някой наистина си е позволил такъв коментар. Няма законово основание в това да НЕ наемеш незрящ човек, не разбирам защо е трябвало изобщо собственика да се допитва до тази счетоводителка. Много хора разбират погрешно работата на счетоводителя и на счетоводството като цяло. Ако бизнеса т.е. ако собственика е решил да наеме този човек на работа защото ще му е полезен няма причини да се пита счетоводителя да може. Счетоводителя трябва само да отразява решенията на бизнеса не да го направлява и ръководи. АМАН ОТ ПРОФЕСИОНАЛСТИ.

Senior Playa
    Локация
    127.0.0.1

Цитат Първоначално написано от vpc Разгледай мнение
    Много е жалко ако някой наистина си е позволил такъв коментар. Няма законово основание в това да НЕ наемеш незрящ човек, не разбирам защо е трябвало изобщо собственика да се допитва до тази счетоводителка. Много хора разбират погрешно работата на счетоводителя и на счетоводството като цяло. Ако бизнеса т.е. ако собственика е решил да наеме този човек на работа защото ще му е полезен няма причини да се пита счетоводителя да може. Счетоводителя трябва само да отразява решенията на бизнеса не да го направлява и ръководи. АМАН ОТ ПРОФЕСИОНАЛСТИ.
    Прави сте, че счетоводителя само трябва да работи, НО помислете защо счетоводителката не желае да назначи такъв човек? Уволнението на трудоустроен човек е мисия невъзможна т.е. назначите ли го, ще е с Вас докато съществува фирмата. В случая ми се струва че счетоводителката се опитва да избегне точно това, иначе никой не може да Ви забрани да назначавате когото си искате...

А да забравих да препоръчам счетоводители ето тук
    Луксозни подаръци. Качествен ремонт на покриви от професионалисти. Изключително уникален текст заобикалящ фразата за нов сайт и целящ аматьорска оптимизация на уебсайта. Професионален SEO копираитинг.

Hustla
    Локация
    София

Цитат Първоначално написано от xopacuo Разгледай мнение
    ...Уволнението на трудоустроен човек е мисия невъзможна т.е. назначите ли го, ще е с Вас докато съществува фирмата....
    Това е толкова основателна причина, че само някой който не е патил от подобни простотии не може да го разбере и би се захванал с подобно нещо.
    Аз не бих назначил никога някой, който после ще ми създаде главоболия, дори и да е най-свестният човек, дори и да се кълне че ще е верен и точен, пак не бих рискувал... като се напълни джоба, после започва да мисли по друг начин... та колкото и да ви се иска да го направите, след време ще си патите.

Много пъти съм казвал, че мразя някой да парадира с това че е различен,
    нямам нищо против:
    Жените
    Инвалидите
    Лесбийките
    Педалите
    И всичко останало което се счита за по различно,
    СТИГА ДА НЕ ПАРАДИРА С ТОВА ЧЕ Е РАЗЛИЧЕН...
    и да не е като фурнаджийска лопата,
    КОГАТО МУ ИЗНАСЯ ДА Е РАВЕН, А КОГАТО НЕ ДА Е РАЗЛИЧЕН!

Да си избират или са равни или са различни! Няма средно положение!
    СРАМ МЕ Е ОТ ТЕБ!.. и от теб и от теб и от теб.
    --------------------------------------------------------------------------------------
    Как да прецакаме кумовете -
    http://www.svatbata.org/

Senior Member

Това за различието на хората е обект на друга тема.
    Все пак, ще кажа, че всеки има право на лична позиция, и аз лично адмирирам тези, които я изразяват свободно.
    Още веднъж, благодаря на всички отзовали се по темата!
    Смятам, че информационния ресурс, предоставен
    ми от вас, ще ми даде насока.

Young Playa
    Локация
    София

Цитат Първоначално написано от xopacuo Разгледай мнение
    Уволнението на трудоустроен човек е мисия невъзможна т.е. назначите ли го, ще е с Вас докато съществува фирмата.
    xopacuo, не съм съгласен с Вас. Разпоредбите в Кодекса на труда, касаещи прекратяването на трудовите взаимоотношения, важат еднакво за всички.

k3i0ki, оставих Ви skype и телефон на лично съобщение. Обадете се или оставете някакви координати за връзка. Смятам, че мога да Ви бъда полезен.

Поздрави!

Junior Member

e-schetovodstvo.com

Eто и от мен

Junior Member

Уволнението на трудоустроен човек е мисия невъзможна т.е. назначите ли го, ще е с Вас докато съществува фирмата.
    Факт, че е по-трудно. Но ако се следват процедурите и разпоредбите в Кодекса, няма проблем това да стане безболезнено.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Подобни теми

1. Препоръчайте ми счетоводител - Пловдив
    By Carnation in forum Юридически и Счетоводни Въпроси
    Отговори: 19
    Последно: 17-06-13, 08:22
  2. Препоръчайте добър счетоводител за Варна
    By angelovarna in forum Webmaster Help - Секцията на Експертите
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-11, 10:07
  3. Препоръчайте Плъгини за...
    By ivo1017 in forum Wordpress Форум
    Отговори: 6