Как да печеля от блога си?

BoksAa

Member
Здравейте на всички, нямам 18 години, а имам Блог. Мисълта ми е как да печеля пари от блога си? Не мога да използвам Adsense, защото нямам 18 години.
 
Здравейте на всички, нямам 18 години, а имам Блог. Мисълта ми е как да печеля пари от блога си? Не мога да използвам Adsense, защото нямам 18 години.
Здрасти, здрасти и на теб.

Радвам се, че си с нас. Може ли да ни дадеш повечко инфо за сайта, без да казваш кой е. Нещо като:

1. Каква тематика е
2. Към каква аудитория е насочен
3. На какъв език е
4. Колко е голям - трафик / статистики
5. В какъв стил е - инфо / ревю сайт / портал / директория
6. Какво е имал преди това и не се е получило

Иначе има няколко неща, от които може да печелиш - от програми до продаване на линкове - постове. Каквото се сетиш. Но с малко повечко инфо, може да се дадат максимално точни примери. :)
 
От: Как да печеля от блога си?

1. За здраве, фитнес
2. ????
3. Български
4. 3/4 човека на ден
5. За здравословно хранене, за протеини и т.н.
6. Нов е Блога от 1 месец.
 
От: Как да печеля от блога си?

1. За здраве, фитнес
2. ????
3. Български
4. 3/4 човека на ден
5. За здравословно хранене, за протеини и т.н.
6. Нов е Блога от 1 месец.
 
Re: От: Как да печеля от блога си?

1. За здраве, фитнес
2. ????
3. Български
4. 3/4 човека на ден
5. За здравословно хранене, за протеини и т.н.
6. Нов е Блога от 1 месец.
Мисли сега за трафика. 3-4 на ден е много малко за каквото и да е реклама. Да не говорим, че все още трябва трупаш линкове и статии. Развий му facebook страница, twitter последователи, linkedin страница, youtube канал или на друг видеостриминг сайт. Помисли първо за това, събери поне стотина на ден, няма какво да очакваш от такъв трафик, освен ако не продаваш линкове или блог постове, но и това ще ти е трудно след като блога е едва на месец.

Точка №2 имах предвид - жени, мъже, възраст. Иначе има хубави програми за протеини и хранителни добавки за БГ. ;) Но пак повтарям, ще имаш успех с повече трафик, сега е губене на време да търсиш начин да печелиш от него. Трафика прави парите, не това, че имаш нещо. ;)
 
От: Как да печеля от блога си?

Можете ли да кажете как да направя това SEO, и да имам трафик на Блога?
 
Мда, можем. Ако искаш виж темите тук: Оптимизация за Търсачки
И специално за това какъв блог имаш, тук: Проблогинг - ProBlogging
После може да се поразходиш на сам: Парите в Интернет - Make Money Online

След като ги попрегледаш, може да задаваш въпроси, като гледам и тема вече си имаш - тази тук, така, че може да се захванеш. Ако те мързи, винаги има хора, които могат да ти го свършат тук: Freelance Jobs & Projects

Ако имаш въпроси и коментари, пиши ни. :)
 
От: Как да печеля от блога си?

Аз което разбрах е :
Събмит в уеб директории, соц.мрежи, директории за статии.
Вие нещо да допълните?
 
Мда, това е основното, но почни с това и го давай леко. Добре написани статии, които са тематични и добре възприемчиви за потребителите ти. Пооптимизирай си малко блога, нареди добре елементите по него, за да е интерактивен и интересен за всеки попаднал на него. Много е важно човек след като прочете статията да не тегли Х-а на сайта, а да се зачете и в другите или просто да продължава да се разхожда из блога ти. Това ще допринесе положително на статистиките му.

Моя съвет е да прегледаш постнатите от мен линкове, като след прочитането им да измислиш точна стратегия как да го популяризираш. Разграфи си го, примерно:

1. Директории - 20%
2. Блог коментари - 20%
3. Артикъл директории - 30%
4. Соц. мрежи - 30%

И ако има друго, прибавяй го към листа, като всяка секция разпишеш по отделно, като например:

Соц. Директории:

50% - Facebook
30% - Twitter
10% - Linkedin
5% - Google +
5% - Svejo.net

И така. :) Много е важно да знаеш кое къде и колко. Другото важно е и с какви бюджети разполагаш, за да отметнеш част от работата си. ;)
 

Горе