Модераторите на zamunda

C.Cenov

Well-Known Member
Такам.. мислех да не пускам тема, но просто това момче много ме издразни. Ще обясня за какво иде реч на кратко - наскоро взех едно форумче за играта LOL понеже аз лично я играя и бях забелязал, че няма български такъв до момента. И понеже имам регистрация в сайтове като дата, хардуер.бг, замунда етц.. видях, че имат теми в раздела им за игри точно за ЛОЛ и реших да попитам авторите им, ако може да добавят сайта като добър източник на информация на Български език. Естествено хората го добавиха веднага и даже се зарадваха, че вече има такъв сайт, но вижте какво стана когато писах на модератора пуснал темата за ЛОЛ в замунда.

По долу съм дал и обяснение към къде водят линковете с които той уж се аргоментира.

Снимка на кореспонденцията - (чете се от долу на горе) тук

Само да поясня, че проблемните коментари според него са този - сочещ към клип, които показва как да си настроиш контролите.
и този - сочещ към същият клип, които показва как да си настроиш контролите.
Двата коментара са пуснати в интервал от няколко седмици и са пуснати с цел да помогнат на човек изрично поискал тази информация.

Третият линк, които извади в последствие понеже е ясно, че линковете които съм дал по-горе не са в нарушение и са към клипове (а това според правилата им е позволено) води до форума ми където има мнение с кодове за играта Принцът на Персия и пак е след изрично поискване от техен потребител в коментарите. Сиреч никъде не съм пускал нежелана реклама..

Коментарите ги оставям на вас.
 
От: Модераторите на zamunda

Преместваш си го в другия крачол. На мен всеки ден ми пращат модератори-кретени! писма да си махна подписите, понеже съм им бил конкуренция.
 
От: Модераторите на zamunda

не го взимай толкова на сериозно :) така мисли човека, така прави.
 
значи една камара проблеми съществуват винаги при външна модерация - трудно ми е да го формулирам като голям пост тъй като включва няколко годишни наблюдения върху няколко големи форума тяхното развитие и модерация.... значи ще нахвърлям няколко щрихи

от една страна трудно се контролира голяма общност от малко модератори което неминуемо води до делегиране на права колкото по голяма става от това следва

от една страна придобиването на модераторски права води до сдобиване с власт - някой хора не могат да устоят на това има модератори който злоупотрвбяват с даденат им власт и това обикновено се губи в голямата маса коментари ...

от друга страна има опредлена да го наречем корпоративна политика решена от собствениците на сайта която трябва да се следва... от там може да има меко и твърдо тълкование... на едни и същи правила

модератор който е прекалено мек може да бъде счетен за негоден както и модератор който е прекалено твърд ... и да изгуби правата си странното което наблюдавам е че доста админи биха наказали по скоро меко следващ правилата модератор отколкото тъврдо следващ правилата а факта е че потребителите се отблъскват повече от тъврди и те вредят повече на развитието на сайтове разчитащи на коментари Windboy сега би се отказал да пише в замундата но няма да навреди на остновния им бизнес модел който не е коментарите ще продължи да ги ползва само няма да пише

Гениалните модератори - срещат се доста рядко, без форумен опит са придобили правата си обикновнно на база връзки....

Голям университески форум 2006 година една от модераторките на секцията офтопик реши че е страхотна идея вместо да пускаме теми в офтопика целия офтопик да е в една тема :) и като няколко души писахем че не е правилно тя почна да ни трие :)

има и още ама някой друг път
 
И аз бих реагирал като модератора. Защо да давам на аванта всичките посещения, които идват в темата към сайта ти, като мога да привлека повече трафик към темата и едновременно с това да трупам кънтент?

За мен модераторът е напълно в правото си да ти откаже и аз бих постъпил като него.
 
От: Модераторите на zamunda

И аз бих реагирал като модератора. Защо да давам на аванта всичките посещения, които идват в темата към сайта ти, като мога да привлека повече трафик към темата и едновременно с това да трупам кънтент?
защото това не са ти микро нишовите издънки.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Модераторите на zamunda

Калпава алчна политика. Щом е по темата рекламата ако е към източник, а не към препращач, си е нормална. Човек се е потрудил да предостави някаква информация и е редно да очаква признание. Политиката всичко чуждо без грам уважение да се продава под формата на реклама е форма на огромна наглост.
 
От: Модераторите на zamunda

Калпава алчна политика. Щом е по темата рекламата ако е към източник, а не към препращач, си е нормална. Човек се е потрудил да предостави някаква информация и е редно да очаква признание. Политиката всичко чуждо без грам уважение да се продава под формата на реклама е форма на огромна наглост.

замунда е торент тракер, не е форум за взаимопомощ
 
Не че нещо, но вие пък от там ли ще взимате линк? Това не е форум, а неква пародия, която е около торента. Мен са ме модерирали навсякъде из Бг интернет пространството. Говоря за форуми де. И защо, защото не им е кеф, а не съм спамил. Прости те нямат навика да го виждат като нас. За тях ти си потребител с линкове, които уж вредят на "ценния" им форум. За жалост това не са уебмастъри и да преценят нещата като нас, е малко по-трудно. Няма какво да се направи. Това е. Да не ти пука е моето мнение. Както каза nortrant, това е някаква пародия на форум. Нищо не става там, не е форум в истинския и социален смисъл на думата. Като гледам коментарите там, направо се чудя защо някои компетентни (има и такива там) хора си губят времето да пишат там.

Имах същия случай едно време с измисления форум на дата.бг. Там бях модериран и предупреден на лично съобщение да си махна линковете от подписите или ще ме делнат. Не се позволявало, но като гледах всички други, май само на мен не се позволяваше. Пожелах им да са живи и здрави и вече не го отворих този сайт. Не обичам да се навъртам на места, където олигофренията ми идва в повече. Държа да отбележа, че се постовете ми бяха дълги, информативни и изчерпателни и ставаше дума за метъл групи, които обсъждахме. Там го нямат това възпитание, да не говоря - компетенция. Загуба на време е в такива сайтове да се пише и в същото време да се иска нещо в замяна за доброто ти включване - линк. ;)
 
От: Модераторите на zamunda

Отделно от казаното по-горе замундата, до колкото знам, изобщо не е в индекса на google. Така че не е болка за умирачка....
 
От: Модераторите на zamunda

Проблемът не е само във форума на Замунда, а в доста от големите БГ форуми. Модерирали са ми полезни мнения по темата само защото съм мушнал един линк в дълъг и полезен пост, и то към супер полезна статия, която съм я писал и оформял примерно 1 час. Отделно заплахи за бан, заради подписи с лапата да ги ринеш. Кретени колкото искаш. Нали ще модерирам някой така и после няма да ми влезне посмъртно във форума.
 
Да, каквото и да си говорим, това е реално положението в доста от големите форуми в БГ интернет пространството. Сещам се, че същото ми се случи и в бг-мамата. Там реално е традиция да не се дава някой да пуска линкове във подписите, независимо колко компетентно и полезно се е изказал по дадена тема.

След като загубих така няколко часа от живота си да оформям, структурирам и публикувам информация, след което да ми я изтрият, заради подписите, реших, че не си заслужава. Никой не би искал някой да му се гаври с труда. Но това е нашата гледна точка, другата не ми е ясно. Всъщност като модератор ми е ясна, по-скоро - неразбираема. Заплахите за бан не ги гледам, защото след като ми изтъркат няколко добри поста, честно да си кажа все ми е тази дали ще ме баннат. Аз така или иначе, няма да мина пак оттам. За мен това бе мъртъв сайт.

Те пък едните форуми. В повечето цари някаква байганьовщина и мерене на мъжки атрибути. Някак си не е местенце, за което бих отделял време.
 
От: Re: Модераторите на zamunda

И аз бих реагирал като модератора. Защо да давам на аванта всичките посещения, които идват в темата към сайта ти, като мога да привлека повече трафик към темата и едновременно с това да трупам кънтент?

За мен модераторът е напълно в правото си да ти откаже и аз бих постъпил като него.

Ако беше отказал културно нямаше да я има тази тема тук, а той почна да ми дири постовете къде какво съм пуснал и от яд че се осмелявам да го питам такова нещо щеше да си изяде ушите.

Извади 3 коментара с линк в които съм помогнал на хора да си фикснат някакъв проблем с игра и ме предупреждава за това. Буквално наказват някого понеже е помогнал, на това какво му се вика ? Та те половината хора четат коментарите под торентите точно за да видят дали някои не е написал решение за техният проблем.. - а той ми казва ..РЕКЛАМИРАШ

Друг е въпроса, че тези коментари са видяни преди това и не са били модерирани (т.е в торента около моите коментари е вършал модератор, но е оставил моите коментари), защото пак ще подчертая те са по-темата и ясно се разбира към къде води линка (в случая "контроли за фифа").
 

Горе