МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

Akademika

Active Member
Министерството на образованието, младежта и науката ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство". Системата ще бъде закупена от образователното министерство, което вече е пуснало обществена поръчка за изграждане на платформа за електронно обучение

Линк към публикацията в akademika.bg


Добре де 6 млн. лв. за ресурси, които ги има и безплатни...Аз не съм програмист, но кажете мнението си за цената спрямо услугата, която се иска.
 
От: МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

Нали трябва някой да намаже, докато може :)
 
От: МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

Тва верно тия милиони за нищо ги нямат.
Преспокойно за целта могат да си се ползват тулчетата за проверка на уникалността на статиите, ноо нали някой трябва да вземе паричките.
 
От: МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

Прави ми впечатление, че повечето ИТ проекти на държавата са все за по 6 млн.(онзи туристическият портал и той за толкова беше май). Накрая като ги завършат спокойно могат да кандидатстват за рекордите на Гинес за най-злеташки сайт/система за 6 млн.:mrgreen:
 
От: МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

А.. те са мързели.. по-скоро ще се търсят сайтове за спинване на съдържание. :)

Усещате ли как от училищата ще излизат готови сео специалисти по спинване на съдържание? :D
 
Така е. Лесно се дели на 2,3,4 и на 6. :)

Всичко е около тази сума. Радвам се, че поне има хубави PR статии, които обясняват къде отиват парите ни. Мда, реално сме за някоя книга, нещо от рода "Уеб инвестиране в криза". :)
 
От: МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

Ей, големи мошеници!
 
От: МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

Само по форуми ли ще ревем или ще търсим отговори!? Аз мразя да рева ! Но пък обичам много да се оплаквам на и да получавам отговори от съответните агенции. Пробвайте и вие - знаете ли колко е гот. Току виж пък сте и объркали на някой пъзела.
 
От: МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

Само по форуми ли ще ревем или ще търсим отговори!? Аз мразя да рева ! Но пък обичам много да се оплаквам на и да получавам отговори от съответните агенции. Пробвайте и вие - знаете ли колко е гот. Току виж пък сте и объркали на някой пъзела.

На коя агенция може човек да се оплаче от МОН?

Освен на CIA?

:clap:
 
От: МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

Ще кандидатствам за създаването на тази платформа. Добре ще ми дойдат малко парички.
 
От: МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

Я темата се разшавала :) soyo, късмет - ама малко ми мяза на оная приказка а дано, ама надали :) А иначе е сумата е брутална и говори само едно - има парички за лапане ...
 
От: МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

Като знам колко пари дават за разни такива платформи, ситстеми и сайтове, който после все са претоварени от много потребители и в най-важните моменти нещо все не работи...
 
От: МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

има парички за лапане ...

Тези боко ги е предвидил от покачването на тока и т.н.
Аман от глупави истории то бива наглост бива ама чак пък толкоз не бива.
 
От: МОН ще профука 6 млн. за "система срещу плагиатство"

Аааа като ти дава някой зелник ще ли го откажеш :)
 

Горе