Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

rak

Active Member
Собственикът на предлагащия връзки към нелегално публикувани телевизионни програми и филми сайт Surf The Channel Антон Викерман ще лежи 4 години в затвора, съобщи BBC. Източник

Айде, почна се..
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Собственикът на предлагащия връзки към нелегално публикувани телевизионни програми и филми сайт Surf The Channel Антон Викерман ще лежи 4 години в затвора, съобщи BBC. Източник

Айде, почна се..

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Лобитата най-после започнаха да постигат своето.

Сайтът не е съхранявал въпросните клипове, а вместо това е пренасочвал посетителите си към други страници като Megavideo и китайския Tudou.
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Британците са абсолютни маниаци и не са като хората. Не трябва да им се обръща много внимание. По шпиономания засрамват дори китайците.
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Британците са абсолютни маниаци и не са като хората. Не трябва да им се обръща много внимание. По шпиономания засрамват дори китайците.

Твърде лекомислено изказване. Английската правосъдна система е базирана на прецедентите. Сега това дело ще им развърже ръцете - базирайки се на него, по бързата процедура, ефективно ще налагат затвор само за линкове. Да му мислят хостващите и работещите в бранша в УК.
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

По отношение на мракобесничеството в сферата на интернет британците са абсолютни шампиони. Може би само в Иран и Сирия да е по-зле, но се съмнявам. Изказването ми е базирано на години професионални наблюдения. В смисъл, работата ми е да съм наясно как стои положението с подобни неща.
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

В България нещата са различни. Тук тълпата командва парада. Единствено, ако се поръча "акция", то само с това си оставаме - с шоуто. Не, че не смятам, че трябва да се наказват хората генериращи големи печалби на гърба на други, но все пак трябва да има някакъв баланс между интересите на бизнеса (продуценти и тем подобни) и обикновените хора.
Този поне е бил съден и осъден. В България по подобни слчучаи има толкова много наказани без съдебен процес (изобщо не говоря за времето преди 1989-та).
 
От: От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

В България нещата са различни. Тук тълпата командва парада. Единствено, ако се поръча "акция", то само с това си оставаме - с шоуто. Не, че не смятам, че трябва да се наказват хората генериращи големи печалби на гърба на други, но все пак трябва да има някакъв баланс между интересите на бизнеса (продуценти и тем подобни) и обикновените хора.
Този поне е бил съден и осъден. В България по подобни слчучаи има толкова много наказани без съдебен процес (изобщо не говоря за времето преди 1989-та).

Баце ти прочете ли всичко?

Собственикът на предлагащия връзки към нелегално публикувани телевизионни програми и филми сайт Surf The Channel Антон Викерман ще лежи 4 години в затвора, съобщи BBC. Източник

Айде, почна се..

По тази логика, ако имаш шернат линк към клипче на БОКЛУ ТВ, може-би с Криско или Блатечаки и ти ще одиш да лежиш в затвора.

Ама нали така е честно?
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Твърде лекомислено изказване. Английската правосъдна система е базирана на прецедентите. Сега това дело ще им развърже ръцете - базирайки се на него, по бързата процедура, ефективно ще налагат затвор само за линкове. Да му мислят хостващите и работещите в бранша в УК.
Той Мантаман затова ли вече не пише:).
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Това вече е извратено.
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Това вече е извратено.

Даже меко-казано! По скоро хипер-извратено и идиотско. Долу ACTA мамицата им мръсна измекяри, приели са я под масата. :mad:

Окончателната присъда бе произнесена от съда в Нюкасъл, като максималното наказание, което можеше да бъде наложено, е 10 години лишаване от свобода.

Цели 10 години са искали да му дават, заради линкове които не се хостват в сайта му, просто препратки :?: Що не му дадете направо 30 или 50 години ? Абе направо не ми се приказва. Това вече на нищо не прилича. Помиярски закони - всеки уеб-дизайнер с една дума трабва да има едно на ум че с единия крак винаги е в затвора. Включително и ние всичките събрани тука.
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

uni-web, не аз, а ти явно не четеш внимателно. Това се е случило във Великобритания, а не в България. Аз все още живея в България, така че британците да се оправят.
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Само като видите от къде е новината и може да се обърнете да видите от къде изгрява слънцето не ми се рови да видя в оригинал един господ какво пише и сигурно от цялата статия са му верни на тоя част от първото и второто име.

Тука като цяло е много по разграден двор от колкото в БГ и най малкото както каза някой по нагоре поне не могат да те репресират без съд и присъда.
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Новината е от BBC - http://www.bbc.com/news/technology-19253359 . Не бих казал, че може да се намери по-надежден източник за британски новини.
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Имах в предвид 24часа - тоя път даже са успели да я преведат правилно - не вярвам да влезе в затвора предполагам че ще има обжалвания няма как да влезе за такова нещо в панделата поне така си мисля
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Малко вероятно е да отърве затвора, защото е осъден не за нарушаване на авторските права, а за заговор за измама. Прокурорите са си опекли работата доста добре.
But others have expressed concern that Mr Vickerman was found guilty of conspiracy to defraud rather than being prosecuted for copyright infringement.
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Аз все още живея в България

Точно щото живеем в България трябва да се притесняваме, защото нали ги знаеш нашите тарикати колко лесно се учат и копират всичко.
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Нечие лоби е надделяло
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Това е предначертано дело, още от началото са го измислили как да го вкарат в затвора и после иди се бори със система, която вече те е осъдила много преди изобщо да знаеш, че ще станеш подсъдим. Това е с цел сплашване. Оттук нататък никой няма да смее да прави подобни сайтове, защото просто няма как да си генерира печалбите легално. Свърши се със свободата в интернет, каквото е било, няма да се върне.
 
От: Собственик на сайт ще лежи 4 години в затвора

Свърши се със свободата в интернет, каквото е било, няма да се върне.

Едва ли. Винаги ще се намери начин и някакви по други алтернативи, но вероятно няма да е както е било до сега. Все пак интернет е пространството с неограничени възможности. Все ще изнамерят някакви нови ниши. Нали знаеш - всяко действие си има противодействие. Аз поне съм оптимист. :)
 

Горе