Пари от интернет

Fresh

New Member
Здравейте на всички, знам че сте чети милиони такива теми, но аз се рових навсякъде и нищо неможах да разбера(или по точно да обобщя)та ви моля да ми отговорите на няколко въпроса:
1.Със какво най-лесно и най-много се печелят пари от интернет
2.Ако си направя сайт на каква тема да е, всмисъл кое в моментае най-популярно, и какви реклами и как да сложаза да печеля?
Общо взето това е всичко за което се сещам.Чакам вашите отговори нетърпеливо :)
 
От: Пари от интернет

Здрасти.

1. Лесно + Много пари = няма такова. Избери си едното.
2. За начинаещ - какъвто МОЖЕШ да направиш, на каквато тема МОЖЕШ.
 
От: Пари от интернет

Моят съвет е да започнеш да списваш блог в Блогър. За препоръчване е да имаш какво да напишеш по темата и същевременно да ти е интересна. Задължително съдържанието ти трябва да е 100% уникално. Ако имаш трудности в създаването на блога - прегледай секцията Проблогинг - ProBlogging -> Blogger / Blogspot. Там има доста полезна информация на тази тема. Също така не се страхувай да питаш като създаваш нови теми с въпросите си, но същевременно гледай питанките ти да са добре формулирани, защото има някои доста нервни хора тук, които ще ти лепнат червена репутация набързо. Желая ти успехи и знай, че няма да е лесно, но пък ще е интересно.
 
От: Пари от интернет

Моя съвет е да пробваш всичко. Така ще видиш в кое се справяш най-добре. Започни от нещата който не изискват инвестиция от пари. Такива са блог в блогър (както 5ROVBABY спомена) или друга безплатна платформа. Избери си тема, която ти е интересна. Нещо от което живо се интересуваш и можеш свободно да говориш за него. Разгледай във форума (а защо не и в някой друг) какво се търси. Всеки може да добавя в директории, да пише статии (не всеки търси качество, някой държат на цената), да пише коментари.. просто разгледай от както имат нужда хората и пусни обява, че предлагаш такава оферта.

Има и други методи, но няма да ги описвам всичките. Мисля, че ми схвана идеята.
 
От: Пари от интернет

Не мога да се съглася с колегата, че няма бързи и лесни пари, проблема е да не те хванат!
 
От: Пари от интернет

Здравейте на всички, знам че сте чети милиони такива теми, но аз се рових навсякъде и нищо неможах да разбера(или по точно да обобщя)та ви моля да ми отговорите на няколко въпроса:
1.Със какво най-лесно и най-много се печелят пари от интернет
Сещам се за два примера най-много - гошо.цом и фацебуце. Но не са лесни.
Най-лесно е да продаваш парцели на Луната, а вече и Марс става актуален. И, мисля, е доходно.

Не мога да се съглася с колегата, че няма бързи и лесни пари, проблема е да не те хванат!

За да не те хванат, се иска или късмет, или познания. Пътя на познанието не е лесен.
 
Последно редактирано:
От: Пари от интернет

Пробвай да предложиш някаква оригинална услуга за форума. Със стандартните - превод, събмит и т.н. не знам до колко ще имаш успех, при положение, че още десетки други потребители ги предлагат и много от тях вече имат висока репутация и редовни клиенти.

Може например да пробваш с продажба на блогспот блогове. Създаваш блогове (може тематични, а може и на обща тематика) регваш им подходящи домейни в годади (задължителна инвестиция, която може да се окаже решаваща при продаването им на по-късен етап) пълниш ги със съдържание (5-6 или повече статии), правиш им линк билдинг, за да захапят някакъв трафик от гугъл и като добият приличен вид и може би приходи от адсенс ги обявяваш за продажба. Колкото по-развит е блога (повече статии, повече трафик, повече приходи...) толкова по-голяма сума можеш да вземеш от продажбата му.

п.п. Ако не знаеш какво означават някои от термините в поста, потърси значението им във форума, като изчетеш всичките важни теми от разделите "Парите в Интернет", "Проблогинг" и "Оптимизация за Търсачки".
 
От: Пари от интернет

Благодаря на всички за отговорите, мисля да направя един блог пък ще видим какво ще стане.
 
От: Пари от интернет

Не разбирам защо всички по дефолт съветват направата и поддържането на блогче.
Това нещо в общия случай пари не изкарва. Особено ако е на български.
Да научиш нещо в процеса на блогване? Мне, няма да научиш. Особено ако е в Блогър. Евентуално може да си поупражниш английския.

Трябва да си специален случай за да изкарваш повече от няколко лева/мес. от блогинг през 2012.

Загуба на време.

ПС: По-голям шанс за приход/успех ще имаш ако просто направиш някаква Фейсбук страница и завъдиш фенове.
 
От: Пари от интернет

без пари не става винаги се иска инвестиция + време, която понякога надхвърля и самата печалба...но
+ малко знания които ще се наложи да усъвършенстваш с времето може и да си избиеш вложената сума...
с две думи лесни пари няма той нокича го е казал по горе
ползвай Интернет за хоби и ако ти пада по някой $ това ще те стимулира да четеш трупаш знания и развиваш.
поне аз така почнах преди много време и сега си е едно доходоносно хоби ;)
 
От: Пари от интернет

Не разбирам защо всички по дефолт съветват направата и поддържането на блогче.
Това нещо в общия случай пари не изкарва. Особено ако е на български.
Да научиш нещо в процеса на блогване? Мне, няма да научиш. Особено ако е в Блогър. Евентуално може да си поупражниш английския.

Трябва да си специален случай за да изкарваш повече от няколко лева/мес. от блогинг през 2012.

Загуба на време.

ПС: По-голям шанс за приход/успех ще имаш ако просто направиш някаква Фейсбук страница и завъдиш фенове.

Аз съм ЗА блогването особено в блогъра. Ако случайно си избере само 1 ниша и реши да печели пари от Адсенс ще има по-голям шанс да направи някое друго кликче и печалба. Въпроса тук е дали се индексира и оптимизира блогъра или ВП... На него му трябва някакъ стимул да започне да чете и да разработва проекти, така че безплатно блогче + PPC според мен е екстра... :)
 
От: Пари от интернет

Аз съм ЗА блогването особено в блогъра. Ако случайно си избере само 1 ниша и реши да печели пари от Адсенс ще има по-голям шанс да направи някое друго кликче и печалба. Въпроса тук е дали се индексира и оптимизира блогъра или ВП... На него му трябва някакъ стимул да започне да чете и да разработва проекти, така че безплатно блогче + PPC според мен е екстра... :)
Абсолютен булшит, ще ме извиняваш :) .
 
От: Пари от интернет

Здравей,като идея мога да ти предложа да рекламираш браузар игри в сайта си и така можеш да препечелиш някои лев,но 1-во трябва да поразпиташ,но гледай игрите да са примерно на една фирма :)
 
Здравейте на всички, знам че сте чети милиони такива теми, но аз се рових навсякъде и нищо неможах да разбера(или по точно да обобщя)та ви моля да ми отговорите на няколко въпроса:
1.Със какво най-лесно и най-много се печелят пари от интернет
2.Ако си направя сайт на каква тема да е, всмисъл кое в моментае най-популярно, и какви реклами и как да сложаза да печеля?
Общо взето това е всичко за което се сещам.Чакам вашите отговори нетърпеливо :)
Здравей и от мен.

1. Мога да ти отговоря, но за всеки е различно. Има хора, които правят много и не толкова трудно пари от AdSense, но аз през живота си съм изкарал 30 цента от това. Други продават линкове, статии, други продават продукти на партньорски начала - affiliating, собствени продукти, дропшип и много други. За това тук ще получиш толкова много отговори, че чак се чудя дали ще ти стигне времето да разучиш за всеки един от начините всичко, което ти е нужно.

2. И тук отговора е същия. Всичко в дадена сфера е модерно и популярно. Примерно, аз имам както телефон, така и кола. Значи ако ще проверявам в интернет за тях, и двете области са актуални. И тук няма точен отговор. Виж какво те влече, това ще ти даде предимство пред другите. Ти ще го развиваш с голямо удоволствие. Ако например си фен на кораби, защо да нямаш сайт за колекционерски кораби (онлайн магазин) или блог с новостите около тази сфера и т.н.

Успехи и започне да си проучваш нишите. :)
 

Горе