Офлайн реклама

biaaro

Well-Known Member
Хванал съм се да експериментирам с офлайн реклама за офлайн услуга, обаче нещо не ми е най-силната страна явно. Пробвах с флаери и обяви от тези с телефончетата, обаче ефекта нещо не ме задоволява.

Значи интересуваме следното - 20-на Предизвикани действия на 1000 флаера много ли е, малко ли е и какъв трябва да резултата за да се сметне за добър.

Също и тези обяви с телефончетата какъв ЦТР дават, тъй да се каже:), че от там май нищо няма. Налепени са по спирки и места където се заседяват по много хора.Чак си помислих, че момчето дето ходи да ги лепи нещо ме мота и ги е налепило в някоя кофа:twisted: ходих да гледам за бележките, там са си:)

Отделно влияе ли на действията събота и неделя? След петък е пълно мъртвило:(

И последно струва ли си да вземам карета по регионални вестници и радиа?


Отворен съм към всякакви идеи от по-опитните:)
 
От: Офлайн реклама

Нямам опит, ама преди време бях лепил едни работи по стълбове и т.н, страшно бързо слагат нещо отгоре...
 
От: Офлайн реклама

Тези реклами, които се лепят или са по разни билбордове са по-скоро за популяризиране на даден бранд. И аз нямам опит с такива, но не смятат, че от тях може да се очакват директни посетители. Например, ако целта ти е да популяризираш сайт и дадеш 1000 лева за такива реклами, ефекта ще е много слаб, много по-добре е тези пари да се дадат за онлайн реклама. Ако целта ти е да затвърдиш името на дадена марка, тогава се прави това.
 
От: Офлайн реклама

Тези реклами, които се лепят или са по разни билбордове са по-скоро за популяризиране на даден бранд. И аз нямам опит с такива, но не смятат, че от тях може да се очакват директни посетители. Например, ако целта ти е да популяризираш сайт и дадеш 1000 лева за такива реклами, ефекта ще е много слаб, много по-добре е тези пари да се дадат за онлайн реклама. Ако целта ти е да затвърдиш името на дадена марка, тогава се прави това.


Изцяло офлайн услуга е, не е сайт. Има и сайт, но на мен ми трябват и хора, които не ползват интернет толкова често. Сайта знам какво да го правя, но искам и изцяло офлайн народа да хвана по някакъв начин. Не ми трябват посетители на сайта, а хора да звънят на служебните телефони.
 
От: Офлайн реклама

Ефективността трябва сам да си я сметнеш. Ако с 1 обаждане сключиш сделка, която да ти избие разходите за останалите листовки + лев отгоре да остава за теб и 1 е ок. Сметни този тип реклама с колко ти увеличава разхода за 1-ца, колко продажби ще са ти нужни, за да достигнеш BEP-точката и колко ти трябват, за да достигнеш целите си. След това сравняваш с резултатите, които имаш и вземаш решение.
А това за предизвиканите действия зависи от това какво продаваш и как хората са свикнали да си го набавят.
Отделно зависи и къде са ти раздавали флаерите. Ако предлагаш велосипеди, а момиченцата/момчетата, които са раздавали листовките са висяли пред Макдоналдс не очаквай силна обратна връзка.
 
От: Офлайн реклама

Изцяло офлайн услуга е, не е сайт. Има и сайт, но на мен ми трябват и хора, които не ползват интернет толкова често. Сайта знам какво да го правя, но искам и изцяло офлайн народа да хвана по някакъв начин. Не ми трябват посетители на сайта, а хора да звънят на служебните телефони.
. Бях напе4атал 5000 бройки А4, цветни с картнинки за една офлайн услуга и по центъра на София си б ях хаванл един да лепи. Животът им е около 2 дни и за около 200 бройки един клиент хващах, но това е много остносително също. Иначе съм на печалба от тях, ако затова питаш.
Ако си намериш сериозен лепач, без да ги мята в кофата половината и да спазва булевардите, където си му казал, би трябвало да си на печалба.
 
От: Офлайн реклама

Каква услуга промотираш, за да сме ти по-полезни?
И нали знаеш, че това по дървета и стълбове е нелегалнo и може да си изядеш глоба?
 
От: Офлайн реклама

Каква услуга промотираш, за да сме ти по-полезни?
И нали знаеш, че това по дървета и стълбове е нелегалнo и може да си изядеш глоба?


Да кажем школа по шофьорски курсове, нещо такова.

По дървета и стълбове нямам нищо, лепено е по спирки, подлези и на разни места за афиши дето има.
 
От: Офлайн реклама

Лепил съм листовки и съм забелязал 2 неща:

1. През седмицата се разлепят по райони, в които хората отиват на работа - около бизнес центрове, автобусни спирки с голям човекопоток и т.н. Оживените булеварди са много добро място. "Конверсията" ми беше около 1:20(30)

2. Почивни дни и празници - задължително се раздават и разлепят по места, където се събират хора, за да пазаруват. Зеленчукови пазари, борси и други подобни много добре са ми се отразявали.

П.С. Може да не съм 100% прав, тъй като го съчетавах и с раздаване на мой флаери.
 

Горе