Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

От: От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Amazogn FBA
Ако сте с обемни продукти не става, но ако е за малки всичко ще е ок. Това мога да кажа .. другото вие си го проучете за вас си и си преценете.

* Имайте в предвид,че таксите не са малко защото има и такса склад която е месечна *
Е че кое му е по-евтиното на това?
 
От: От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Е че кое му е по-евтиното на това?

Погледни калкулатура в сайта им и прецени сам
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Някой пращал ли е нещо с пощите след НГ,че май драстично са вдигнали цените. Преди за пратка 160-180 гр. до Щатите с тракинг без предимство ми вземаха 7 лв.,а днес ме обрулиха 9 лв.,което е близо 30% увеличение... :confused:
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Да пощите са вдигнали май тарифите, аз рядко ги ползвам, понеже ми се е случвало да диря безследно изчезнали пратки. За по-скъпите пратки предпочитам DPD/спиди.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Да пощите са вдигнали май тарифите, аз рядко ги ползвам, понеже ми се е случвало да диря безследно изчезнали пратки. За по-скъпите пратки предпочитам DPD/спиди.

Не, не са ги вдигали. Разбрах от къде е проблема. Средните пликове с балончета, които обикновено ползвам, нарочно или не, но ги няма никъде, има само големи, като размер не знам колко точно са, но като цена са 0,95 лв. Тези, които по принцип ползвам са от 0,75. Та с въпросните по-големи пликове, пратката надвишава теглото и затова ми е била такава цената. Проблемът е, че в нито един клон няма от тези средните размери и е много нелепо. Иначе до САЩ до 200гр. е 4 лв.+3 лв. препоръка(тракинг) е 7 лв. общо, но без предимство. Предимството е още 2-3 лв отгоре, но реално няма смисъл от него. Та, който ще праща и иска да му е максимално евтино, да казва: "С тракинг номер, но без предимство".
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

За колко време пристига в щатите и носят ли я на човека до вратата? Я дай повече инфо.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

За колко време пристига в щатите и носят ли я на човека до вратата? Я дай повече инфо.

Имаш инфо на ЛС.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Е сложи го тука, кво неква тайна ли е това? И други може да ги интересува същото...

А ако имаш оферта конкурентна на пощите - още по-добре..., пак я дай тук!
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Е сложи го тука, кво неква тайна ли е това? И други може да ги интересува същото...

А ако имаш оферта конкурентна на пощите - още по-добре..., пак я дай тук!

Дадох му 2 мои трака, да види и прецени сам кое, как и за колко стига, затова не съм го написал в темата. По-добри оферти от тези на пощите няма според мен, а и за последните 7-8 г. не са ми загубили нито една пратка, само ги бавят и повреждат понякога, но в рамките на допустимите за мен проценти.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Е, ако това е чалъма, тогава и аз да дам няколко trackings. Btw, има пусната петиция от името на една камара EU Shops (пратени през съответните domestic country posts) към USPS.

Кефи ме този:

March 14 at 1:02am · Sofia · Това не е реално изпратих пратка от София до Бургас преди 3седмици ... И нея успяхте да изгубите! БРАВО! Безхаберие и липса на всякакво чувство за отговорност!Изгубихте писмо от град до град.... А какво остава за колет България - чужда страна!!! Просто си подайте оставките.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Аз тракинг номера на изпратени стоки имах предвид. Иначе за проследяване от години ползвам това.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

По-евтино няма, но може да се работи с малки спедитори, които имат нелоши цени за доставка към Америка, за това питам...


Много ясно, че за плик няма друга оферта, но за пакет 2 кг. е по-добре да се говори с някоя фирма, която работи с големите куриери и да се пита за цена.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Много ясно, че за плик няма друга оферта, но за пакет 2 кг. е по-добре да се говори с някоя фирма, която работи с големите куриери и да се пита за цена.
До 2 кг се пращат в пощата, над 2 кг по EMS.
Цените са тук.
Зоните тук.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

ЕМС е пълен т......к. Това, ако са им цените аз за 2 кг имам оферта за 60 лева, без да гледат дали е "обременително" или не. 62 лв. със застраховка...

Веднъж ме издрънкаха преди години за 60 кинта 100х10х10, 1 кг до Испания. От тогава имат много поздрави ЕМС.

Разбира се тези куци сервизи и цени са защото някой дето върти парите на едни тъмни хора и се подвизава в една партия от етнически тип иска да прилапа и тази институция. А това ще е голямото лапане, бтк му беше като за закуска спрямо това...
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Радо, всеки сам си преценява, аз рядко пращам пакети надвишаващи 2 кг. Последно преди Коледа пращах 5кг до Русия. Даже беше 5,15-5,20 кг. и платих по земен път 48 лв, по въздух беше 58 лв. Тези цени са за EMS в линковете, които ти дадох, в пощата примерно за 1 кг. до САЩ е 25 лв. с тракинга.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

И аз подкрепям мнението за БГ пощи
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Здравейте, аз също ползвам куриерски услуги редовно(за България и чижбина) и мога да ви препоръчам усугите на Тпост(Тип Топ куриер). Ползвам ги вече няколко месеца и съм много доволен. Имат можеби най-ниските цени на куриерски услуги за чужбина и България, а при сключване на договор можете да договорите дори и по-ниски цени. Офисът им в Русе, който ползвам е на улица Бистрица 3. Ако ви интересува нещо мога да попитам и да ви споделя ( и без това всеки ден съм там).

П.С Предлагат също и пощенски услуги, но май работят с БГ пощи и цените са същите.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Е, поне дай връзка до тях – Courier.bg. Темата не е за domestic пратки така или иначе, каквато им е основната дейност навярно, а за international, съответно се действа по следните тарифи: за колетни / за малки пакети. И мен ме гложди, че имат нещо BG Posts по начинът на оформление.
 
Последно редактирано:
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

При логистиката - фразата "най-евтино" е много опасно да употребявате. Адски опасно. Логистиката не зависи от цената - а избора на куриери зависи от ПРАТКАТА.

Европът като им казах, цената на Рапидо - мениджъра доведе шефката за да им предоставя документ доказващ думите ми. Това да ходите да предлагате оферти и да не вярвате на хората - е тъпо и го има само в България.
 

Горе