Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Печалбата зависи от цената на използвания куриер, особено при безплатните доставки с вкл. P&P (P&H) (а са и има безплатни, поради ред причини);

Feedback-а зависи от това колко бързо ще се достави пратката в уречение срок;

Акаунтът зависи defects от това дали ще имаш отворен case или не, поради нещо, ако се случи (гафи USPS, отнасяш го ти; гафи Пишман пощи, отнасяш го ти; etc.);

Бизнесът зависи от акаунтът, който трябва да бъде в „добро състояние“.​

Не е като да няма зависимост. За тези със сайтове, практически могат да правят к'вото си поискат де, там е ясно. Ако рекат обаче да си вкарат „главата в торбата“ (TrustedShops/eKoni/TrustPilot, а не малоумен български шмекерал-pazaruvaj модул), тогава пак имаш шанс за гафове и пропуснати ползи, а buyer-а е презастрахован, и не е като да не те еня за всеки оставен отзив отново.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Мнението ми под това на ¦•••SHERIFA•••¦ ще изглежда постно и не само ще изглежда като такова, но краткия отговор без съмнение е ''Български пощи''.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Пощите като пращаш китайски и турски парцалки дето ти струват 5 лева, а ги продаваш за 50...

Ако продаваш нещо дълго, тежко или скъпо ще те видя с пощите колко пъти ще пратиш.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Пощите като пращаш китайски и турски парцалки дето ти струват 5 лева, а ги продаваш за 50...

Ако продаваш нещо дълго, тежко или скъпо ще те видя с пощите колко пъти ще пратиш.

Това вече е друга тема :)
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Това нашите пощи са голям смях Имам приятел направи пътека до пощата и обратно
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

А някой знае ли защо в БГ пощи не приемат антики.

Скоро пратих един чайник по пощата до UK , и ми казаха, че ако е антика не можело. Вярно по-старичък беше, но чак пък антика.

Аз лично си го обяснявам, с това да не са крадени антични вещи, макар че за повечето неща може да кажеш, че не са антика.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Вещи, които наподобяват антики трябва да имат сертификат(документ), че са репродукции а не оригинали ... В България законите са много по-различни за античните предмети, въпреки че сме в Европа и навсякъде е разрешено тяхното търгуване ... тука този закон си е един вид още от преди "демокрацията" ;) в днешни дни ..
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Вещи, които наподобяват антики трябва да имат сертификат(документ), че са репродукции а не оригинали ... В България законите са много по-различни за античните предмети, въпреки че сме в Европа и навсякъде е разрешено тяхното търгуване ... тука този закон си е един вид още от преди "демокрацията" ;) в днешни дни ..

Ако продавам чайника на баба ми от преди 20 години, къде да му търся документ. Да стар е, но реално не е антика.
Интересно ми беше, защо не дават от пощата да се изпращат антики. Дали е само заради това да не би вещите да са крадени или има и друга причина :)
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Няма какво да се чудите. БГ пощи е най-евтиният вариант. На мен лично не ми се е случвало да имам проблем с пратка, което си е изненадващо като видиш условията и процесите в пощите, но....явно си имат някаква система. Скоро плащах корпоративна пратка с DHL - беше приета в друг град в Германия от някакъв Ханс. Добре, че човекът се обадил по телефона на получателката (бях го посочила в товарителницата) и са се намерили. Повече няма да ги ползвам. С БГ пощите проблемът е времето обаче - доста по-бавно става
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Кое му е евтиното с БГ Пощи, или аз гледам нещо друго!
Примерно пратка със стоково съдържание до 0,5кг. до Англия е 62,80лв. ужас!
http://www.bgpost.bg/files/custom/Pricelist/Ceni_EMS_01012008.pdf
Светнете каква е далаверата защото аз не откривам поне за сега?
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Това са цените за куриерските им услуги. За такава пратка се ползва пощенска с препоръка. Виж там цените как са.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Мога да споделя малко опит относно по-тежките пратки.
Ползвах Спиди с услугата ДПД... Много добри цени, но от време на време чупят и рядко, но се случва да има забавяне в доставката.
Реших да пробвам интерлигистика, доста по-гъвкави са в размерите , но като цена са малко по-високи.
За сега съм изпратил само една пратка с интерлогистика, но за 2 дена беше в Германия което ме впечетли.
Надявам се да съм бил полезен
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Аз работя с "Рапидо" и съм доволна.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Добре, с бг пощи за колко време пристига пратка или писмо?
Не виждам никъде информация, цената - ок, тънко е. Ама времето е най-важно...
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Най вероятно крайният срок на бг пощи е 60 дни.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

здравейте, някой да продава в ebay?
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Аз използвам БП. На тях се спрях и цената е приемлива :)
 

Горе