Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

2fast4you

Well-Known Member
Износ на стоки - Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Колежката ми е под-дистрибутор на стоки в Испания на няколко фирми но там "Главните" дистрибутори са надули цените с 200%.
Тук в България нашите дистрибутори продават на по-нормални цени. Та въпроса ми е по какъв начин най-евтино мога да и пращам стоката?
Става въпрос за кутийки по 200 грама. Примерно един или два кашона с по 20 кутийки всеки. Според мен по автобус ако е възможно да се изпраща, но вие кажете.. те първа разучавам въпроса.
 
Последно редактирано:
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

А някакви ориентировъчни цени за примерно 1кг знаеш ли? Колета ще си е нормалният-малък от БГ пощи.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Трябва да отидеш да питаш лично, че това, което им пише в сайта и това, което реално изчисляват като изпращаш колета, доста се различава.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Да, за това питам тук защото съм на работа и времето ми е много ограничено.. Ще си отворя прозорче и ще отида да поразпитам. Благодаря все пак :)
 
има калкулатор в десния сайдбар на всяка страница на сайта на бгпост обаче за колет препраща до пдф файл с цени
http://www.bgpost.bg/files/custom/Pricelist/international_parcels_01.03.2011.pdf

ако избереш обаче малък пакет (с тегло до 2 килограма ) излиза

http://www.bgpost.bg/?cid=112&packet_type=3&packet_destination=1

малък пакет за чужбина с тегло от 1001 до 2000 грама до Испания без препоръка 19 лева
с препоръка 22 лв
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Мммммммммм много ме устройва.. супер направо :D Хайде щом ти ме зарадва с тази новина получаваш репче :p
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

DHL имат прилични цени при корпоративен договор с тях и ако имаш редовни пратки, като над определени килограми по земя и въздух може да преговаряш за конкретна пратка за цената. Общо взето няма да е изгодно да пращаш малко по тях ами по-големи количества.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Е, който не е от Ал-Кайда не би трябвало да го претиснява :p
Реших си... за по-малки пратки през БГ пощи а за по-големи ще използвам Seedy.
Това май ще излезе най-оптималният метод.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

За пратки до размерите на пощите и 2 кг. пощите са най-на оферта.
След това идват Спийди и след тях са Сити експрес. И двете фирме ползват ДПД. Сити обаче си слагат една мазна надбавка от 36 лв. за "частен адрес". Спийди нямат такова нещо - следователно ме печелят като клиент за пратки в EU.

Търси се подобно нещо за пратки до 2 кг., но по-големи от лимита в пощата за Сърбия, Македония, Гърция и дори Турция. Разни митници, простотии не ме касаят - да се оправя получателя. За Румъния Спийди вършат работа, но за останалите е много зле положението май...
 
От: Износ на стоки - Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Колежката ми е под-дистрибутор на стоки в Испания на няколко фирми но там "Главните" дистрибутори са надули цените с 200%.
Тук в България нашите дистрибутори продават на по-нормални цени. Та въпроса ми е по какъв начин най-евтино мога да и пращам стоката?
Става въпрос за кутийки по 200 грама. Примерно един или два кашона с по 20 кутийки всеки. Според мен по автобус ако е възможно да се изпраща, но вие кажете.. те първа разучавам въпроса.

Здравейте, имам онлайн магазин, който продава в Испания и Португалия. За момента менажирам, складирам и ползвам местен куриер от Испания, но имам намерение да го преместя и да изпращам всичко от България (около 500-600 пратки годишно). Бих искал да ползвам бързи доставки по въздух, тип UPS, DHL, тъй като сухоземния Speedy-DPD се бавят 7-8дни. Притеснява ме високата цена на въздушния транспорт за вида пратки (2кг волуметрично тегло). Търся партньор, който да се включи с брой пратки и куриерите да ни дадат по-добри корпоративни цени?
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Хора, моля погледнете на BGpost ценоразписа и условията за изпращане на колети и ми кажете аз ли не чета правилно или вече приемат колети над 1 метър дължина, до 30 кг за обикновен разнос (не чрез куриерските им - EMS). Преди няколко години ми отказаха да ми приемат пакет 100х20х20 защото бил много дълъг и ме пратиха в EMS, но сега като чета май вече се вписват в общоприетите изисквания на куриерите за размери и волуметрично тегло и за пощенските си колети.

Това е много хубаво защото за ~24 лева за 1 кг. ще можем да пращаме обемисти неща до Сърбия, Македония, Турция.

http://www.bgpost.bg/?cid=47
http://www.bgpost.bg/?cid=208&NewsId=372
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Аз пращам с български пощи и съм много доволна. :)
 
От: От: Износ на стоки - Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Здравейте, можем да ви осигурим по-евтин въздушен транспорт с DHL


Здравейте, имам онлайн магазин, който продава в Испания и Португалия. За момента менажирам, складирам и ползвам местен куриер от Испания, но имам намерение да го преместя и да изпращам всичко от България (около 500-600 пратки годишно). Бих искал да ползвам бързи доставки по въздух, тип UPS, DHL, тъй като сухоземния Speedy-DPD се бавят 7-8дни. Притеснява ме високата цена на въздушния транспорт за вида пратки (2кг волуметрично тегло). Търся партньор, който да се включи с брой пратки и куриерите да ни дадат по-добри корпоративни цени?
 
От: От: Износ на стоки - Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Здравейте, можем да ви осигурим по-евтин транспорт по въздух.

Здравейте, имам онлайн магазин, който продава в Испания и Португалия. За момента менажирам, складирам и ползвам местен куриер от Испания, но имам намерение да го преместя и да изпращам всичко от България (около 500-600 пратки годишно). Бих искал да ползвам бързи доставки по въздух, тип UPS, DHL, тъй като сухоземния Speedy-DPD се бавят 7-8дни. Притеснява ме високата цена на въздушния транспорт за вида пратки (2кг волуметрично тегло). Търся партньор, който да се включи с брой пратки и куриерите да ни дадат по-добри корпоративни цени?
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Здравейте, имам онлайн магазин и аз и бих искал по-евтин транспорт по въздух
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

БГ пощи е най-евтиния вариант имат имат и удобен калкулатор. За Европа до 1 седмица пристига пратката за останалите континтенти 2 седмици..но си плащаш и за препоръка и предимство. Не ти препоръчвам без препоръка (проследяване).
 

Горе