Офлайн Реклама - Резултати?

2fast4you

Well-Known Member
Здравейте,
до месец проекта ми за онлайн магазин ще е "Завършен".
Под завършен имам на предвид, че по-големите фирми с които работя ще са качени а по-малките които са МНОГО лек по-лек ще се качват по-натам.
Продуктите са наистина много и докато ги кача всички ще дойде време за пенсия :lol:
Първоначалният ми капитал за реклама е 1500 евро. Половината ще ги мушна в гугъл адсенс и може би за някоя статия някъде.
За другата половина се притеснявам дали ще даде ефекта на който се надявам.
Имам приятели в няколко страни и за тях ще подготвя каталози с продукти и промоции. Метода на разпространяване съдружникът ми е наясно с него, но ще е ефикасен. Та тази офлайн реклама ще даде ли нужните резултати или да заделя всички пари за онлайн бомбата?
Старта на магазина ми искам да го направя с гръм и трясък за да имам още от начало много поръчки и разходите за гориво да са оправдани.
Приемам и съвети относно реклами тип "Статия" и всичко останало което би ми било от полза.

ту фаст фор ю :wink:
 
Здравей и се радвам, че нещата при вас започват да се развиват. Ще започна от статията - гледай да е малък PR, който казва кои сте вие, какво правите и реално за продуктовата ви гама. Насочете вниманието на хората към нещо от нея - Дали почвате и се стремите да бъдете един от основните играчи на пазара, дали предоставяте нещо различно и какво е то, защо трябва да ви посетят и какво ще видят при вас, какво може да очаква потребителя от вас и нещо такова. Но гледайте да има нещо за него, да не е сух PR как сте един от многото онлайн магазини и т.н. Сещаш се.

След като изготвите материалите и статиите, анализирайте кои са таргет групата ви и помислете добре къде можете да я облъчите. ;) Преценете как да стигнете до всяка една аудитория с максимален ефект. Примерно ако продаваш домейни, мисля, че PR тук и PR в ХардуерБг ще трябва да е леко различен. ;) Направете списък със сайтовете, както и вижте кои могат от добра инициатива (или приятелчета) да ви публикуват. Другите места са ясни - акртикъл директории, соц. мрежи, форуми и други подобни канали.

За АдУърдс, добре сте се ориентирали. Почнете с тънки кликове, напипайте добре почвата, направете добри рекламни послания, банери и текстови рекламки, както и включете въпросните сайтове, които сте набелязали - където е вашата аудитория. Предполагам това още при рисърча за PR-а ще стане ясно. Ако нещо друго, можем да помогнем? :)
 
От: Офлайн Реклама - Резултати?

Благодаря ти! Както винаги си крайно изчерпателен :)
Радвам се, че съм се насочил правилно.
Ще копирам това което си написал на съдружникът ми който ще се занимава с офлайн рекламата.
А според теб кое ще е по ефективно - примерно 500лв. за статия в сайт гигант или 500лв. за адуърдс?
То за адуърдс пак ще има дори и да платя за статия но бюджета ще му е по-малък.
Те първа почвам да се ровя защото до сега и все още стягам сайта.

You must spread some Reputation around before giving it to Blinky again. :rolleyes:
 
Не знам защо, но сякаш 500лв. в AdWords ми звучат идея по-разумно изхарчени пари. Особено ако е възможно да използваш и мрежата, която дисплейва AdSense. Но и самото изготвяне на добър PR материал е включен, надявам се, в тази сума от 500 лева. Купи си и малки убедителни ревюта на колко продукта и ги шерни на някой друг блог. Това ще ти е и бонус за SEO-то. В няколко здравни соц. групи и страници няма да е зле да се появиш. Форумите - ползвай подписа + добре написани постове, касаещи проблемите, които твоите продукти решават. ;) Излишно е да ти казвам, че на колкото повече места присъстваш, толкова по-добре ще се отрази на трафика, както и на доброто начало. Кампанията може да бъде както еднотипна, така и разновидна. Какво означава разновидна? Да таргетираш на различни сайтове различни продукти, както и да бъде добре разграничено пред каква аудитория какво ще кажеш. Или това реално са мини кампании, които са обединени в една голяма, носеща един общ фокус.
 
От: Офлайн Реклама - Резултати?

Благодаря отново за споделеното мнение.
Така ще направя тогава. Много работа ме чака :beer:
 
От: Офлайн Реклама - Резултати?

Съгласен съм с Blinky относно AdWords и сайт гигант. Много хора се спускат за реклама в такива сайтове, но когато тази реклама е неразумна, не е направена както трябва, тя се губи. Днес си тук - утре те няма. Буквално. Защото в един сайт гигант има много информация - не сте само вие. Образно казано - то е море, в което вие, вашия материал сте само една капка. И после какво? Ако тази статия не е направена както трябва - тя даже може и да не е откриваема при търсене в Гугъл - примери за това много. Според мен тук конюнктурата е друга и за да се успее в един сайт гигант ще трябват и много повече пари.
Ето ти идея - същите пари може да ги отделиш и за платени статии в по-малки сайтове. Цените са различни и за тази сума може да пуснеш рекламни статии в доста сайтове, а ако ги проучиш допълнително и да спечелиш повече от това, ако се окаже, че си подбрал сайтове от таргета ти, а не голям сайт с много посетители, тип "всичкология". Ако искаш приеми и един съвет от мен - когато търсиш сайтове за платени статии се интересувай какво получаваш за това. Примерно ето какво аз предлагам - при мен платените статии получават постоянен анонс на индексната страница, периодични анонси във фенстраницата на сайта, грижа се за статията за да я изведа на първа страница, в топ-10 по съответната ключова дума, за която е писана, като нерядко се конкурирам и разминавам с фирмата или сайта за който е предназначена статията! И всичко това само срещу еднократно заплащане! По този начин аз гарантирам постоянен интерес на хората, които са ми се доверили и са поръчали платена статия.
Също така да не те разочаровам, но ми се струва, че искаш да направиш рекламен бум, но тия 1500 евро които си отделил са много малко - за целта ти трябват много повече.
 
Последно редактирано:
Аз ако имах бюджет бих разгледал Рекламната ни Борса за подходящи сайтове с вече таргетиран трафик или бих потгърсил в гугъл такива това ще докара много повече посетители на сайта и то такива който са готови да купуват

пп Странникът е прав че може да си поръчаш статии и да ги ползваш освен за брандинг и за помощ при сео
 
Да, това се наблюдава най-често при компании с голям маркетинг бюджет. Но не знам до каква финансова катастрофа би довело малките бизнесчета, които реално не са с големи бюджети на месечна база. Наистина трябва да е много добра статия/материал, да е сравнително добре позиционирана, да е публикувана в пиковите моменти на сайта, да е сложена като feature статия и други такива. Виждал съм статии и PR материали, както и банер реклама, съпътстваща ги, които са един потъващ кораб за всеки маркетинг бюджет. Не друго, но най-лошото тук е, че самите сайтове и хора от тях не успяват да помогнат на рекламодателя да предаде посланието така, както трябва пред дадената аудитория. Бил съм на много срещи и се е говорило за такъв тип кампании и масово е едно въртене на пари и никаква креативност, в следствие на което се набива нещо на потребителя, той се издразва и кампанията има нулев ефект.

Да са им живи и здрави всички рекламодатели и нека все така да продължават. Но съм видял и хубаво. Малките медийни сайтове и по-малките рекламни мрежи имат заложено във всяка една кампания някоя друга креативна идея, която води доста добри резултати. Това е пак не малко пари, но определено не потъват ей така.

Ще се съглася със Странникът, че 1500 лева не са голям бюджет за силен бум. Но са едно добро начало. После може да се реинвестира спечеленото, но е важно началото да е добре направено, за да може да се възползваш от неговите плодове в последствие. Това липсва в примерните кампании, които описах горе - когато имаш да усвоиш няколко хилядарки за бюджет е ОК, но когато имаш малки мари и реално търсиш оптималния вариант - тук вече си проличават истинските майстори в областта. Защото всеки може да даде посоки на едни неограничени средства. Но нека му заложат цели, срокове, пари и резултати, като ресурсите са малко, но очакванията да са големи.

Или обобщено - премисли го добре и тогава действай. Не позволявай всеобщното възприятия на големите гурута и какви ли не маркетинг гай уана би да ти повлияват. Не казвам, че ние сме големите величия, но като хора работещи с не толкова големи бюджети, дори на своите рекламодатели, знаем какво се изисква и с какво разполагаме. Мисловния процес при нас е най-ценното, защото това и инструмента, които прави бюджет от 1500 лева да постигне резултатите на бюджет от 15 000 лева и много нагоре. ;)

И за се изчерпя още малко, тегля едно силно рамо на казаното от Coolice.... ;)
 
От: Офлайн Реклама - Резултати?

Браво колеги много полезна информация написахте благодаря отново :)
Мммммммм говоря за 1500 ЕВРО :p. Не са много но толкова мога да отделя като за старт.
Все пак ми е малко притеснено защото отваряме за първи път онлайн магазин и магазин като цяло.
Ще умувам до края на месеца и ще драсна тук как съм разпределил нещата. /Може и да бъда полезен на някой/

:beer:
 
Да, сори, че не прочетох по-горе. Нещо ме подведе, че са едва само 1500 лева, което пак не е малко де. Но определено няма от какво да се шашкаш. Всичко ще стане добре и ще се развият нещата. Само добре ще го пообсъдим тук и ще ти се даде най-оптималния вариант. Дай ни разбивка, тъй като ти си познаваш аудиторията най-добре и ние колкото и да съветваме, ще говорим в границите на общото. ;)

Ще ги нагласим, но мисля, че като основа стана ясно. Естествено, това ще доведе до себе си след време и още ползи. Най-вече за микростатиите и продукт ревютата. Но важното е да се фокусираш върху точната цел, за да ти стане ясно и какво точно ще ти свърши работа. Говори и за бързи резултати, не за дълго отнемащото SEO, това ще дойде в последствие де. :)

За това, драсни после пак тук, за да си изкажем пак мнението. Дано сме били от полза. :) А това дали ще си полезен за някой, грам съмнение няма. Най-малкото ще си му спестил доста време и усиля, минавайки по този път пръв. ;)
 
От: Re: Офлайн Реклама - Резултати?

След дълги проучвания си разцепих бюджета горе долу според мен добре и балансирано. Първоначалният бюджет ми намалиха отново но за сметка на това че всеки месец ще се наливат постоянно парички. Купих си от колегата Krumov една ел. цигарка та всеки месец ще имам едни 100лв. отгоре за сайтчето (Вече официално съм непушач :D).

Ето как съм разпределил паричките (Вече 2.000лв.)

1. Google Adwords - най много ще мушна тук - 1.000лв.
2. Facebook - 500лв.
3. Качествени линкове - 100лв. http://www.backlinks.com
4. Статии в блогове - 200лв.
5. 5.000 рекламни флаера за другите държави - 200лв. - Дадени

Една кака от гугъл ми се обади та ще помогне за възможно най-добро и оптимизирано рекламиране при тях.
Банерите и рекламните материали като цяло аз ще си ги направя.
Приемам съвети за по-добър баланс между тези парички и нови идеи за друг тип реклами.
Тези неща ще ги пусна до няколко дни. Ще изчакам Вашите мнения.

Отделно който желае да удари едно рамо за разпространението на сайта ще съм му много благодарен пък и може да ме офертира на лично за цени и т.н.т. :)
Ето някой линкчета Facebook, Google Plus, Twitter, WOT Like if you Like :)

Отделно като съвет който каката от гугъл ми даде и може да е полезен на някой е че колкото по-добре е описана контактната информация към администратора или служителите и къде точно се намират складове и т.н.т. в сайта ако пуснете рекламка в гугъл тя по-често ще се показва тъй като сайта Ви ще бъде оценен "по-позитивно" от гугъл /Това ръчно го проверяват/.
 
Последно редактирано:
мисля че е добре като за начало за линковете разгледай обаче оферти по форуми тук и в DP

значи сега остава да следиш как отиват парите и да тунинговаш кампанията с времето
 
От: Офлайн Реклама - Резултати?

Да ще разгледам и за оферти тук.
След известно време ще пусна една статистика с резултатите от различните кампании и дълбок анализ :)
 
От: Офлайн Реклама - Резултати?

един съвет - намали стъпките при покупка без наличен акаунт. сега са 6, най-много 3.
 
От: Офлайн Реклама - Резултати?

Аз се абонирах за темата ти.От доста време искам да видя и при други колеги как върви рекламата и какво постигат ,а твоята тема е това което чакам от доста време насам и задължително, ще следя всеки твой пост :)
Поздрави и успех.
 
От: Офлайн Реклама - Резултати?

Скоро приключих една не много успешна (мини) кампания в BuySellAds, където си платих за 100 000 импресии и получих 0.23% кликания и 1 продажба на Clickbank продукт. Тези 100 000 импресии ми струваха 75$ и изкарах 50$. Общо взето съм на -25$ от цялата работа, но не съжалявам :)
 
От: Офлайн Реклама - Резултати?

Здравейте,
Закрихме профила Ви в Google AdWords по Ваша заявка...

Като цяло съм разочарован от рекламирането в гугъл. Баланса между разходи, клиенти и осъществени поръчки е абсолютно ужасен за моята ниша.
Да говорих със специалисти, с гугъл служители и с кой ли не за оптимална настройка на ключови думи, бюджет и като цяло рекламите.
Офлайн рекламата ще набере сила в началото на другата година. Ще драсна след като видя резултатите от нея.
За сега влагам пари като цяло само в SEO. Резултатите са повече от чудесни. Единственият минус е, че става по-бавно но всяка една стотинка отива някъде а не на вятъра както при някой други методи.
Както казахте по-горе трябва голям капитал за по-бързо "вдигане нагоре".
 
От: Офлайн Реклама - Резултати?

Много ефектно това със звънящите играчки на сайта,от къде мога да си закупя подобен Extension?
Интересно ми е описанието и снимките на продуктите от Интернет ли ги взимаш или доставчика ти ги е предоставил и всичко ръчно ли качваш,ако всичко правиш на ръка мога да ти дам някой идеи въпреки,че имам сравнително малък опит в онлайн търговията.
 
От: Офлайн Реклама - Резултати?

Да всичко се прави на ръка.
Повечето от описанията се взимат от доставчиците тъй като действията на всеки един продукт няма как да ги знам.
Някой от описанията се събират от повече от един източник тъй като ги пишем по определена схема.
Давай идеи смело :)
За играчките не са Extension. Внедрени са ръчно в темата на сайта.
Пс: Направих ги на Extension и ти ги пратих на лично за теб безплатно :)
Ето го иначе http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=9797
 
Последно редактирано:

Горе