Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

beact

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Омръзнало ви е от некоретни работодатели, които не ви плащат? Може би ви е омръзнало от некоректни фрийленсъри, които ви губят времето и парите?

Край на всичко това!

Сега вие срещу скромна месечна сума, можете да се застраховате срещу некоректни фрийленсъри или некоректни работодатели! Вече не е нужно да се чудите за някой нов член на форума дали е коректен или не! Вече не е нужно да се чудите дали трябва да платите предварително или да позволите да ви платят след работа!Спокойно можете да си правите бизнес, а ако нещо се случи с вашите пари... те просто ще се върнат на мястото си!

Офертата важи само за потребителите на предприемач!

Untitled-1.jpg


Условия

1. Фрийленсърът или работодателя задължително трябва да имат потребителски профил в предприемач.

2. Ако наемате фрийленсър, той не трябва да има отрицателен i-trader (0 не се брои отрицателно).

3. Работодателя не трябва да има отрицателен i-trader.


4. Трябва да предоставите снимки, които потвръждават контакта ви.

5. Трябва да предоставите снимки, които потвръждават плащането ви (ако сте работодател, а ако сте фрийленсър трябва да предоставите репорт за свършена работа.

6. Трябва да предоставите данни за контакт, ако сте имали контакт с лицето извън личните съобщения в предприемач.

7. Трябва да предоставите линк към профила в предприемач.

8. Трябва да предоставите линк към услугата в предприемач, чрез която сте бил измамен.

9. Потребителят трябва да има регистрация в предприемач поне от 1 месец.

10. Потребителят не трябва да фигурира в черния списък на потребителите.

ВАЖНО:Ако не отговаряте на 1 от тези условия, вашето парично обещетение няма да се изплати!


За повече въпроси темата или ЛС!
 

Прикачени файлове

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    156.3 KB · Преглеждания: 7
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

А кой ще ни застрахова срещу теб и срещу каква сума?
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Всичко хубаво, но мисля че трябва да говориш с админите (лично) преди да предоставяш такава услуга :)
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Ти самият не отговаряш на твоите условия :D
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Всичко хубаво, но мисля че трябва да говориш с админите (лично) преди да предоставяш такава услуга :)

Свързах се с blinky преди дни, за нещо свързано с услугата, а той нямаше нищо против.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Ти самият не отговаряш на твоите условия :D

Аз не съм фрийленсър, нито работодател.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Хубаво би било те самите да пишат тук и да ги цитираш в офертата си, като например "Мнението на собствениците на форума за услугата". Другото, хубаво би било да знаем кой си в действителност - фирма, име или нещо подобно, защото иначе наистина доста прилича на пирамида :)
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Не знам дали такава услуга ще има пазар, но ти със сигурност си пропуснал да се застраховаш срещу неграмотност. Най-доброто обеЩетение за теб, ще е да изтриеш темата, да преговориш и пак да я пуснеш, но вече добре обмислена и изписана.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Да, разбира се ако пишат ще съм доволен.

За мен, всеки, който закупи услугата ми, му предоставям данни, които могат да са му от полза, ако съм измамник.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Само да вметна... нали се сещаш, че може да те изпържат ако искат да речем 2-ма, 3-ма от форума, които си пият ракията всяка вечер?
Проста математика.. един ще се застрахова, 2-ма ще го "излъжат" и ти ще се набуташ.
Щя изкарат за по няколко питиета за твоя сметка :).
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Само да вметна... нали се сещаш, че може да те изпържат ако искат да речем 2-ма, 3-ма от форума, които си пият ракията всяка вечер?
Проста математика.. един ще се застрахова, 2-ма ще го "излъжат" и ти ще се набуташ.
Щя изкарат за по няколко питиета за твоя сметка :).

Да, този риск съм го предвидил, но не мисля, че има измамници на дребно във форума.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Да, този риск съм го предвидил, но не мисля, че има измамници на дребно във форума.

честно казано не бих залагал на това. За съжаление при предвидените условия е възможно потребител с Х отрицателен итрейдър и вписан в черния списък просто да си регне нов акаунт и да те завлече и то многократно. Единствената истинска защита срещу измама е ескроу акаунти обслужвани срещу процент. Купувачът превежда на теб, описва условията на сделката. Продавачът доставя услугата. Купувачът потвърждава изпълнението и ти пращаш парите на продавача като удържаш комисион. Честите арбитражи ще са просто част от работата.

Принципно адмирирам идеята за защита на клиентите (дефакто и на фрилансърите), но моделът има много за изчистване. Не искам да те засягам, но трудно можеш да гарантираш доверие след, като се още нямаш достатъчно голям авторитет във форума, така че ще се наложи да направиш нещо в тази посока.

Има и един чисто юридически проблем - реално ти предлагаш застрахователна услуга. Готов съм да се басирам на каса бира, че застрахователното лоби се е постарало добре да се окопае законово срещу навлизането на нова конкуренция.

Ще чакам някакви ревюта на услугата.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Абе един въпрос:

примерно най-малкия пакет струва десет долара месечно а покритието е 100% до 20 долара и 50% до 50 долара. Въпросът ми е това покритие е сумарно в рамките на месеца или в рамките на единична сделка.

Ще приложа пример за разяснение:

Гошето ме е завлякло с 10 долара - това явно се покрива от услугата
Иванчо обаче ме е изкундил с 20 долара тоя месец - сумарно този месец съм измамен с 30 долара. Колко покрива застраховката? 20 защото това е максимумът за месеца или 30-те защото и двете суми са в рамките на 20 долара? ако покритието е за всяка сума в рамките на 20 долара то има ли някакво ограничение за общата сума на застраховката за месеца? (С думи прости питам - ако ме излъжат 100 пъти тоя месец в рамките на 20 долара всяко лъгане това ще бъде ли покрито)

Втори въпрос: Ако съм купил най-малкия пакет и еднократно някой ме излъже с 80 долара това значи ли, че ще ми бъде покрита 50% от 50 долара (т.е. 25 долара) или няма да ми бъде покрито нищо, защото сумата на сделката надвишава 50 долара?

Като цяло наистина не ми е ясно какви са размерите на покритието.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

След банкерите, вече си имаме и застрахователи във форума. Сега очаквам форумни данъчни. Развива се явно :)

По темата - цените в резултат на някакви пресмятания (оборот, риск и пр) ли са такива или числата просто те кефят?
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Абе един въпрос:
Гошето ме е завлякло с 10 долара - това явно се покрива от услугата
Иванчо обаче ме е изкундил с 20 долара тоя месец - сумарно този месец съм измамен с 30 долара. Колко покрива застраховката? 20 защото това е максимумът за месеца или 30-те защото и двете суми са в рамките на 20 долара? ако покритието е за всяка сума в рамките на 20 долара то има ли някакво ограничение за общата сума на застраховката за месеца? (С думи прости питам - ако ме излъжат 100 пъти тоя месец в рамките на 20 долара всяко лъгане това ще бъде ли покрито)

Втори въпрос: Ако съм купил най-малкия пакет и еднократно някой ме излъже с 80 долара това значи ли, че ще ми бъде покрита 50% от 50 долара (т.е. 25 долара) или няма да ми бъде покрито нищо, защото сумата на сделката надвишава 50 долара?

Като цяло наистина не ми е ясно какви са размерите на покритието.

Aко сумата на сделката надвишава 50$ не се покрива, НО за сметка на това ако те измамят няколко пъти месечно за по 10$ примерно, ще ти бъдат покрити всичките пъри, които си бил измамен.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

След банкерите, вече си имаме и застрахователи във форума. Сега очаквам форумни данъчни. Развива се явно :)

По темата - цените в резултат на някакви пресмятания (оборот, риск и пр) ли са такива или числата просто те кефят?
В резултат на пресмятания.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Аз смятам лихвар да ставам онлайн :Д после ако не ми върнат парите, ще пращам место биячи , хакери да им размазват сайтовете ахахах
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Свързах се с blinky преди дни, за нещо свързано с услугата, а той нямаше нищо против.

Този добре го извърта - става за застраховател. :D
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Как се казва АД-то, през което се извършва застрахователната дейност и има ли такова изобщо? Договор ли сключвам, в случай че искам да ползвам услугите и ако е така, с кого?
 

Горе