Помощ за фирми на млади предприемачи

От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Пейстнатите постове определено трудно се четат :)
Харконе, ти ли даде линка, щото не вервам човека да кисне във форума, а и големият бот не е чак толкова голем :wink:

Аз съм всеизвестен спамер, но не мисля, че на наетият имот, данък смет се дължи от наемателя. Дължи си се от собственика.

Иначе идеята си е идея - какво по-хубаво от подобни идеи, еле па кат са в името на разбягващите ни се предприемачи. Обаче, трябва да се мисли в съвсем друга посока, това с данъците е загубена кауза (поне тия сгради и смет, и то в името на стартов бизнес). И тъй-като и аз, а и повечето тук изобщо не сме запознати с това какви точно са ви правомощията, в това число разбира се възможностите, няма как да дадем съвети. Ако знаем с какъв точно ресурс разполагате, бихме могли да се опитаме да дадем съвети, още повече и в името на тази кауза (въпреки че повечето вече на каузи не вярваме)
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Пейстнатите постове определено трудно се четат :)
Харконе, ти ли даде линка, щото не вервам човека да кисне във форума, а и големият бот не е чак толкова голем :wink:

По-горе съм писал, че съм предоставил линка от темата на Асен Балабанов от БСП. Това е той.
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Напълно сте прави, че посочените мерки няма да доведат кой знае какъв резултат, затова на мен ми се ще да чуя ваши предложения най-вече по отношение именно на местни данъци и такси.
Местните данъци и такси са толкова незначителни по размер, че аз поне не виждам как може да се помогне на един новостартиращ бизнес дори ако се освободи напълно от всички тях. По-добре да си ги прибира общината и да ги харчи за инфраструктура.
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Похвално е това, което правите, но проблемите пред младите предприемачи, а и не само младите, не биха могли да се решат на местно ниво. Единственото, което може да се направи е помещение на преференциални цени.
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Благодаря на всички за отзивите, хубаво е че поне за помещенията може и да сме на прав път. Приемам всяка конструктивна критика, далеч съм от мисълта, че сме открили топлата вода на един младежки форум :( 100 на 100 са необходими много по-съществени решения на национално ниво, но аз си мисля, че и местнните власти не трябва да стоят безучастно, иначе трябва всички да се изнесем в София, или още по-лошо в чужбина.
Ако някой има намерение да стартира бизнес в Благоевград, може да пише по всяко време, ще се опитам да съдействам с каквото мога. Надявам се че скоро ще мога да ви информирам и за реализирани конкретни преференции.
Приятна и успешна седмица!
 

Горе