Помощ за фирми на млади предприемачи

harkon

New Member
Рашко Динков и Асен Балабанов заявиха, че ще подкрепят и ще подпомогнат за реализирането на Консултативен съвет и фонд за младежки дейности към него. Червеният съветник заяви, че ще внесе в ОБС и още едно предложение от срещата, а именно освобождаване за първата година от данък сгради и такса смет новосъздадени фирми на млади предприемачи до 29-годишна възраст.

Не ви ли се виждат смешни подобни мерки за подпомагане на младите предприемачи и справяне с безработицата? Асен Балабанов го познавам лично от много години и имам много добро мнение за него, но не смятам, че подобни мерки биха имали желания ефект.

Източник
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Това са местни данъци и дори да го въведат това в Благоевград няма да има обхват извън общината. Освен това колко от новите фирми на млади предприемачи до 29 години имат в активите си недвижим имот? Повечето ползват помещения под наем и няма да имат полза от облекчението. А и да имат собствен обект, тези два данъка по принцип са доста малки и ползата ще е минимална.
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Това са местни данъци и дори да го въведат това в Благоевград няма да има обхват извън общината.

Исках по принцип да обсъдим смисъла от такива жестове, а не да коментираме за кой град е данъчното облекчение.
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Исках по принцип да обсъдим смисъла от такива жестове, а не да коментираме за кой град е данъчното облекчение.

Идат избори. Смисъл друг - няма.
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Е точно. Смисълът е, че си остават само кухи жестове (пози един вид) :)


ПС:
Данък сгради...първта година...и такса смет ахахахаха :lol: яката помощ... ейй тва младите предприемачи са на яка далавера, чак им завидех :twisted:
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Е точно. Смисълът е, че си остават само кухи жестове (пози един вид) :)


ПС:
Данък сгради...първта година...и такса смет ахахахаха :lol: яката помощ... ейй тва младите предприемачи са на яка далавера, чак им завидех :twisted:

Ти пък. Аз очаквах поне половината форум да регистрира фирми след моята тема. :(
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Ми ако беха дали и по един-два имота...да има сми от една година фрее данък, моеше и да се изкефиш и целият форум да нацъка по няколко фирми :)

В тоя вариант сега, единственото приложение е да си вземеш магазинче с доживотна ипотека от некоя банка и да се кефиш как първата година няма плащаш данък сгради и мое си меташ кофата с боклука безгрижно :lol: Якото предприемачество, чак и фонд...предложение в обс..айахахахахуй тия наглостта я имат за добро утро
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Якото предприемачество, чак и фонд...предложение в обс..айахахахахуй тия наглостта я имат за добро утро

Ами то строго математически погледнато, от една такса смет може предприемача да излезе от загуба на печалба. :)
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Преди да броите пачките печалба:

... заявиха, че ще подкрепят и ще подпомогнат...

Аз пък заявявам че подкрепям всеки вложен лев от млад предприемач в бизнеса му, да се връща от НАП на 15 април за миналата календарна година!
.....
Какво повече да кажем? Да е станало нещо?
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Какво повече да кажем? Да е станало нещо?

Въпросът беше, ако предложеното от тях стане реалност, какъв ефект би имало?

Щом правят често такива големи събирания с общинските пари, трябва по някакъв начин да се отчитат с резултати и тези резултати да имат положителен ефект.
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Ама естествено :) Да не забравяме и ползата от прехвърлянето на личната собсвеност към фирменият капитал.... тия банките ли ги пишат :lol:
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Май са ти се размътили малко представите за родното политиканстване, откакто отлетя на север.

Ефектът е никакъв. За да има някакъв, то младежът трябва да притежава имот, със съответната висока данъчна оценка. Примерно 500К имот и ще спести 5К данък сгради и такса смет (приблизително).

Сега, кажи ми какво се подкрепя тука? Стъртъпите на младите предприемачи или на тати бизнеса, дето тази година ще купи магазин на името на големия син, догодина друг на по-малкия....

Такива малоумни предложения се правят, свикват се пресконференции, натирват се младежи (в случая младежкото бесепе) да присъстват и се почва едно надлъгване, само да влезем у новините.

Избори е. Нищо друго
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

А що е до 29y??! Еми щото да има време да се събират вземанията.... че ако влезат на били възрастовите разработки, оди взимай след 60-тата y :roll:
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Тео, харкона се ебава...или поне така се надявам :)
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Бе и аз тъй смятам, ама у тоя социализъм дето живее, може и да е прихванал нещо срамно... :)
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Сега, кажи ми какво се подкрепя тука?

Както е видно от статията, твърди се, че се подпомагат "новосъздадени фирми на млади предприемачи" и се има за цел да се намали безработицата сред младежите. Не съм казал, че мерките са ефективни. Целта на тази тема е да се види реакцията ви по инициативата. Дадох линк към темата и на Асен Балабанов, защото ми е интересно, и той какво мисли.
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Ебаси и подигравката, тея майтап си правят. По света какви работи имат за подпомагаме на бизнеса ние тука такса смет, баси олигофренизма... Да махнат осигуровките за собственици на фирми, да сложат 10 000лв без данък печалба, безлихвени кредити за оборудване и куп такива дето ги има по света ... Тука условия за малък и среден бизнес скоро няма да има.
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Абе важното е, че се "работи по въпроса" :D
Неска без данък смет за младите предприемачи - утре без данък смет и за дъртите предприемачи... Все пак трябва някак да се стимулира изхвърлянето на смет, до като я има въобще :lol:
 
От: Помощ за фирми на млади предприемачи

Здравейте на всички, пише ви въпросният общински съветник, от коментарите дотук е ясно че идеята е в твърде суров вид и има още много какво да се желае. Все пак имайте предвид, че в случая се касае за изцяло младежки форум, където повечето участници бяха под 25 години и които не са твърде информирани за местните дънъци и такси. Кръглата маса беше за стимулиране на заетост сред младите на местно ниво, т.е. посредством общинска политика. Напълно сте прави, че посочените мерки няма да доведат кой знае какъв резултат, затова на мен ми се ще да чуя ваши предложения най-вече по отношение именно на местни данъци и такси. Възрастта 29-години е избрана неслучайно, по новите законови рамки, за младежи се възприемат всички млади хора до 29-годишна възраст. Може да предложим от данък сгради да се освободят и наемодатели, които предоставят под наем помещения на млади предприемачи, а и двете мерки да важат за по-дълъг срок, например първите 3 години след започване на дейността, като разбира се трябва се внимава да няма злоупотреби. За съжаление, в Община Благоевград, където бих се опитал да прокарам такова предложение, в момента управлява различна от нас партия, в програмата ни бе заложено да предстовяме общински имоти на преференциални цени или безвъзмездно за определен период на високотехнологични фирми, които биха желали да разкриват работни места в Благоевград. Като конкурентно предимство бих посочил по-ниската цена на труда в сравнение със София, а същевременно наличието на квалифицирани кадри заради двата университета, особено Американския. Та много ми се иска да чуя и вашето мнение и за последното, нищо не пречи да внесем и такова предложение, дори и да не е сигурно, че ще бъде реализирано. Повечето от вас знаят, че формирането на такса смет у нас, макар и да пише друго в наредбите, няма нищо общо с реалното количество отпадъци, което един имот произвежда. Специално за офиси и имоти с висока дънъчна оценка такса смет може да бъде и сериозно перо в бюджета, друг въпрос е колко млади предприемачи у нас биха могли да си позволят да наемат или да купят подобни помещения.
 

Горе