Легендата за хан Кубрат и синовете му!

myselfmonev

New Member
Разказват, че на смъртният си одър Кубрат повикал синовете си, за да им каже нещо важно. Потомците на великият владетел се наредили около баща си и зачакали да чуят последния му съвет. Старият княз им показал сноп стрели и призовал своите наследници да ги счупят. Колкото и усърдно да се опитвали да изпълнят заръката на никого от синовете това не се отдало. Тогава Кубрат развързал снопа и започнал за чупи стрелите една по една. После вдигнал поглед към младите български благородници и им казал – Докато сте заедно и се поддържате ще сте като този сноп стрели, никой няма да може да ви победи. Разделите ли се, ставате слаби и ще бъдете покорени лесно от всеки враг, знайте, че силата се крепи на единството!...

Съединението прави силата
Concordia res parvae crescunt / Ex unitate vires


Национален химн на Република България
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

На фона на всичката помия която ми се сервира по медиите (няма България около мен...)... "Цигани поругаха ликовете на наши Патриоти"; "Вдигат цените на..."; ... неизброим списък обхващащ всички нива от чалга до политика... от данъци и нов Български ред... хвана ме една лека носталгия по славната ни история, и как днес уж всички сме Българи, а не помним думите му....

Днес е време разделно, днес е нов век...
Информацията, на това робува този период, СИЛА е казват тя...

Споделяйте си Братя! Не всичко е пари!
И в хубаво и зло, ние ще оцелеем! Не могат ни затри...!

Българин да се наричам първа радост е за мене!
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Това е много хубаво, но като гледам всички около мен гледат само как да избягат на някъде. Накрая ще останем аз, ти, кучетата и циганите примерно и разбира се политиците..

България умира бавно и никой няма силата да спре това в момента, защото сме разделени и всеки ни мачка. Ние сме в кома, нито приемаме, нито предаваме. Само съществуваме, но не живеем.

Статистиката само отчита, че имаме проблем, но никой не се опитва да го разреши. Много хора, посочват и говорят за това, казват истината, но да кажеш истината не е достатъчно, за да я промениш.

Ще дойде един момент, в който данъците няма да стигат да се покрият разходите за тази раздута администрация и на хората в държавния сектор ще им дойде като гръм.

Вдигането на данъци, репресия, таксички, глоби, тормоз, безработица, безпаричие всичко това е ежедневие за днешните българи и това води до все по засилващо се изселване.

Няма да се оправим скоро, в близките 50-60 години ако не и повече.

Ето още няколко истини, които няма кой да промени, защото всеки е сам за себе си, срещу всички.
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Току попаднах на това в фейса. Дали наистина почваме да се пробуждаме.

[video=youtube;yH3buPf_sjw]http://www.youtube.com/watch?v=yH3buPf_sjw[/video]
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Много е тъжно как съвременните българи мултиплицират комунистическите митове за нашата история. Например, че владетелите ни са носили титлата "хан" (тюркска титла). Също и горното клипче, пълно с измислици, макар и облечени в красива патриотична одежда.
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

А според вас защо е имало толкова Българии в исторически план.
Според мен е защото лешта си остава на старото място, а кадърните българи бягат на ново място и създават нова държава.
Старата потънала в корупция и с останали мързеливци и лентяи изчезва, новата просъществува. Това се е случвало поне 5-6 пъти, а може и повече.
Проблема в момента е че няма свободни нови територии, за една нова България, далеч от комунисти, герберасти, седерасти и подобна паплач, която като паразит живее на гърба да страдащия български народ.
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Много е тъжно как съвременните българи мултиплицират комунистическите митове за нашата история. Например, че владетелите ни са носили титлата "хан" (тюркска титла).

Това е така. Преди време бях гледал предаването по телевизията, което Божидар Димитров води и там на зададен въпрос от зрител той и гостуващия историк (не се сещам името на госта) потвърдиха, че е правилно да се нарича "кан" а не "хан".
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Не, не е правилно и кан. Просто не са наречени никъде по този начин. Титлата е канасубиги (което може да се преведе, като "велик княз"). А в т.нар "Именник на българските ханове" ги наричат князе, а именника въобще не се казва така. Византийците пък наричат някои наши владетели "архонт" или владетел. Хан е титла наложена от тюркистите в желанието им да докажат теорията си, няма исторически извор, в който владетелите ни са наречени хан или кан. Интересно е, че по принцип се слага след името, докато при нас се слага преди името (???) - Чингис хан -- хан Аспарух?
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Аз като родолюбец, харесвам тази история за хан Кубрат, но няколко години след смъртта му, синовете му се пръскат в различни посоки, независимо от напътствията на стария хан.
И на Народното Събрание е написано "Съединението прави силата", но много се съмнявам дали народните представители го имат впредвид, когато коват закони и защитават всякакви други интереси, но не и тези на народа. Красивите думи са хубаво нещо, но когато делата не ги потвърждават, остава да направим като синовете на хан Кубрат и като тебе Монев щото гледам, че ти не си останал в България, а пишеш за родолюбието от Лондон.

А дали е правилно българските владетели да се наричат кан или хан, може да е най-правилното кхан, защото при изговора първата буква се е чувала м/у "к" и "х"
Хан е владетелска титла на всички тенгриански народи. Това, че тюркските народи тогава са вярвали в Тангра, не означава, че м/у българи и тюрки има някаква етническа връзка.
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Това за Тангра не знам, наскоро попаднах на видео, в което се казва, че и това не е правилно, и никъде няма оставен писмен източник или свидетелство, което да указва, че българите са вярвали в бог Тангра. Ще потърся клипчето и ако го намеря ще го покажа, ако не съм забравил беше интервю с историк, който казваше това.
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Да, това е още един мит. "Хан" Кубрат е бил християнин, между другото :)
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Да, това е още един мит. "Хан" Кубрат е бил християнин, между другото :)

Да, така е, поне аз го знам това де :)
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

И е учил в Константинопол. Но синовете му си почитали Тангра и така до Борис.
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Ала бала, няма исторически доказателства въобще българите да са почитали бог на име Тангра. Това са коминтернски измислици. Интересно как Тервел би бил провъзгласен за кесар (цезар) ако не е бил християнин?
 
От: От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Аз като родолюбец, харесвам тази история за хан Кубрат, но няколко години след смъртта му, синовете му се пръскат в различни посоки, независимо от напътствията на стария хан.
И на Народното Събрание е написано "Съединението прави силата", но много се съмнявам дали народните представители го имат впредвид, когато коват закони и защитават всякакви други интереси, но не и тези на народа. Красивите думи са хубаво нещо, но когато делата не ги потвърждават, остава да направим като синовете на хан Кубрат и като тебе Монев щото гледам, че ти не си останал в България, а пишеш за родолюбието от Лондон.

А дали е правилно българските владетели да се наричат кан или хан, може да е най-правилното кхан, защото при изговора първата буква се е чувала м/у "к" и "х"
Хан е владетелска титла на всички тенгриански народи. Това, че тюркските народи тогава са вярвали в Тангра, не означава, че м/у българи и тюрки има някаква етническа връзка.

Синовете да се пръснали - неоспорим факт. Аз съм някъде, има друг на запад, друг на изток - навсякъде.
Тези синове са владетели, наследници, те са заобиколени от побратими (или не, както е по на мода днес).

Точно историята си го казва - пръснали се от "снопа"-а, но един не е пречупен, което говори че е направил сноп от хората си - нещо от сорта.

Днес е немислимо да сравним досущ с миналото, и да разгадаем какво ще е бъдещето, но поне на теория си го обяснявам така - НЕ съм предател, предатели има около мен, защото НЕ СИ ПОМАГАТ БЪЛГАРИТЕ ПО СВЕТА!

Представям си тук в Англия, където съм в момента, имаше БЪлгари на които мога да се довер и разчитам - като дам същото. (не може да се разчита на други нации - вярваш или не)
Тук намирам цигани!
Бели, с паспорти като моя, с език като моя...

Тук се оцелява приятелю... ОЦЕЛЯВА!
Нямаш собственост, дискриминиран си, налага се да работиш най-долната работа (заради това че си емигрант) за дребни пари и то нелегално, защото и документи не се издават...
А има БЪлгари и Българи, сещаш се, никой не ти удря рамо - само клюмат глави и се тюхкат - успокояват те, ами на той живота такъв, това онакова, И от роднини вече да се пазиш... брат брата колил от много време, не от днес.

Та представям си да имам сноп, да съм част от него.
Тука е голяма земя, има много възможности, жалко е живота да си отива в правене на нищо, Искам да остана в историята като правилен избор, не от тълпата оцелявала на гърба на чужди политика, в модерно робство.
Тук всеки си пази гъзето, не дава нищо без лихва, и ако има чалом ще те хлъзне, ей така без причина и изгода дори.

Какво да правя в България ?
Поне на този етап от живота си, не мисля че мога да си позволя правене на нищо цял живот.
Визирам съученици на по 24-25 с по няколко деца, други работници вече 7-8 години в една фирма....
Трети тарикат само магарии в главата му.... Много се и пие - омръзна ми, тва няма какво да прави Българина и пие, даже и за забавление казва че е.
Само се е*е, карат се коли... Минал съм го това, искам да видя света какъвто го виждат хора досущ като мен, жалко е пак казвам да мислиш достойно, и да няма други като теб.
(Поговорката: "Там където има един, има и друг" не я виждам като реалност поне от година насам)
 
От: От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Това, че тюркските народи тогава са вярвали в Тангра, не означава, че м/у българи и тюрки има някаква етническа връзка.

Разбира се прабългари и тюрки нямат никаква етническа връзка. Когато останах в Монголия и прекарах там около година и нещо, имах възможност да науча доста от историята за тюрко-алтайските народи и техните обичаи. Погрешна и тази версия че българите са били с дръпнати очи - нищо общо нямат с монголоидната раса. Доказано е вече ( преди около години ) че корена на прабългарите от средната част на Азия, всъщност днешен Авганистан. Дори вече се казва че авганистанците са си баш старите българи, даже в авганистанския език се срещат и български думи. Учени са правели разкопки и са сравнявали костите на прабългари с ДНК-то на съвременните българи и според експертите корена им е от днешен Авганистан и част от Иран.

За Тангра - значи по онези години тангризма е бил много разпространен най вече в средната част на Азия, дори и в Китай се е изповядвал, преди да навлезе будизма. Интересното е че до ден днешен правителството на Монголия официално признава тангризма като основна религия, макар че в Монголия е доста разпространен тибетския будизъм. Имах възможност в Монголия да разговарям с будисти и тангристи, и ми направи впечатление че едните и другите се уважават, няма дискриминация на религиозна основа. Само дето се женят будист за будистка и тангрист за тангристка, защото особено будизма има доста специфично възпитание и учение. Попитах един шаман-тангрист какво представлява всъщност този Бог Тангра, как си го представят, а той ми даде много интересен отговор - това бил Богът на синьото небе, на вселената. Монголците като ме питаха от коя държава съм, и като им кажех България, каза че много добре знаят за българите, тъй като знаели историята че ние българите сме ги отблъснали когато Чингис хан ( реалното му име е Темуджин, и на монголски се изговаря "хаан" ) през 1223 г. тръгва на поход към Европа, но монголците са срещнали сериозна съпротива от Волжка България, ( При Битката на овните ) и дори не са успели да навлязат, иначе за сметка на това пък веднага след яростната съпротива от Волжка България с лекота са превзели Киевска Русия, дори не са срещнали съпротива. Завладяват Авганистан, Иран и Индия, минават през Грузия и на пряк път достигат Европа. Крайната им точка е била средиземно море.

По онези години много народи като са чуели "монголите идват" ( през тези години са ги наричали "монголи" ) е настъпвал панически страх и ужас, и някои народи дори доброволно са се предавали само и само да не ги изколят, защото армията им коли и беси безпощадно. А щом ние българите сме успели да ги отблъснем монголите, мисля че това много обяснява нещата какви сме били. По онези години казахите ( днешен Казахстан ) са казвали че Монголия е враждебна страна, и я виждат в образа на свирепа кръвожадна мечка, но те с право са го казвали защото монголците много са ги тормозили дори и след смъртта на вожда им Чингис.

Извинявам се за дългия пост, но просто исках да подскажа какви войни са били българите щом са успели да отблъснат армията на монголите която никой не е можел да я спре. Това се е случило когато вече Монголия е била империя и се е разраствала - 1223 г., тъй като монголската имеприя е създадена през 1206 г. от Чингис, изпълнил е задачата на баща си хан Есугей който е отровен от татарите, но те пък после са си платили кръвнина за това - яли са мечовете от наказателните отряди на Чингис.

Иначе в Улан Батор има само 2 християнски църкви - едната е католическа, а другата православна, но там влизат предимно чужденци туристи, а в православната предимно руски туристи. :) Всичко останало е само будистки храмове, и тангриски шамански олтари. :) Направи ми впечатление че монголските будистки монаси говорят по няколко езика освен английски, владеят руски, китайски и още няколко. Образовани са доста и много дружелюбно са настроени към гостите. :)
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

GTA-RACER => бих те допълнил, че българите от Волжска България са загубили други битки, като една от най-важните е тази, с Иван Грозни по време на кампанията на руснаците за завладяването на Волжска България. И по случай завладяването на Волжска България Иван Грозни построява Свети Василий Блажени.
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

GTA-RACER => бих те допълнил, че българите от Волжска България са загубили други битки, като една от най-важните е тази, с Иван Грозни по време на кампанията на руснаците за завладяването на Волжска България. И по случай завладяването на Волжска България Иван Грозни построява Свети Василий Блажени.

Е то няма герои без загуби в историята. :) Хубаво е че в този форум има хора които пускат теми за история, и то млади хора. :) Днес като вървях по центъра на града, и гледам някакви батки тежкари, вървят и се клатят, говорят цинизми и мислят само да се насмъркат. От такива не може да се очаква да ги вълнуват такива неща, това са боклуци които и да ги пребиеш от бой - вари го печи го, то на мърша си мирише. Радвам се че има хора като вас които сте в течение на историята на българите и я споменават, защото днешната младеж се интересува от фолк-звезди, разните му там вип-брадъри, систъри, фадъри, гранд-фадъри, и др. тъпотии. Обладани от егото си, потънали в суета.

Поздрави. :)
 
От: Легендата за хан Кубрат и синовете му!

Поздрави и на Вас, Благодаря на Рейсъра за добрия и подреден пост!

You must spread some Reputation around before giving it to GTA-RACER again.
 

Горе