Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредници

radev

Well-Known Member
Видях, че има интерес от темата ( и нормално! темата е доста важна) За това си позволих да нахвърля някои свежи съвети към "по-начинаещите" колеги и уеб-мастъри. Надявам се, че ще им е от полза.



:!: Важно!

Никога не забравяйте, че рекламата в сайт не се ограничава до банери или линкове.

Използвайте максимално възможностите на сайта си и кретивното си мислене - може да слагате рекламни видео клипове, аудио, промоции, рекламни статии. и т.н. Отдавна минахме 90-те.

Критериите посещаемост, трафик, презареждания, PageRank, са субективни отживелици.
Бих платил в малко посещаван сайт за някаква интересна видео реклама примерно или рекламна статия, когато знам, че ще се прочете и видеото ще се изгледа, дори да е от 10 човека на ден. Ако посетителите се вълнуват от темата на сайта, и рекламата ми е свързана, ми е по-добре от колкото да дам 1000 на седмица в Нюз.бг например, където банера ми ще се цъка постоянно напроизвол.

Мислете в тези насоки. Търсете и умни рекламодатели.
Не се отчайвайте, когато ви кажат "Със смешния си сайт със 100 човека на ден къде си тръгнал бе". Това са селските идиоти, които само комплексират.

Подберете фирми със сходна тематика на сайта ви и им предложенете добре обмислена оферта! 8)


Друга идея:
Не търсете много рекламодатели, за да си ошарите сайта с банери навсякъде него.
Комбинирайте в офертата - предложете няколко неща в "пакет". Например:

НОВО - Текстов линк + рекламна статия на първа страница.
100 лв. Получавате бонус банер каре



За рекламните статии - покажете на рекламодателя статията. Напишете я предизвикателно като свежа новина. Всъщност това е реклама на дадена фирма, но написано като актуална новина-презентация, вдига цената с 300% веднага.

RSS каналите са мощен инструмент. Мислете!

Потърсете вече наложени фирми, които рекламират в Интернет не от скоро. Те имат много по-гъвкаво мислене.
Предложете им нещо стойностно.

Пак идея:
Имате блог за Спорт или Фитнес. Свързвате се с някоя стабилна фирма на пазара, спортен магазин, фитнес център, или кактото и да е. Напишете им културно и с добър бизнес стил писмо с предложение за реклама. Наблегнете в текста, че не сте просто спамър, а предлагате нетрадиционна за българия реклама. Предложете включването в сайта ви на 5-тте топ продукта от фирмата рекламодател. Това е много по гъвкаво и иновативно.


Идея:
Изработете логото си наново, като включите елементи на фирмата рекламодател.
Всички много ще се впечатлят. Обяснете, че например в спортния ви блог в секцията ви Футболни прогнози, можете да сложите на видно място, че сайта (или секцията) се поддържа с любезното съдействие на "Футболни Прогнози ООД"

Идея:
Направете следното предложение на рекламодателя - Променете цветовата схема на секцията (от нашия пример Футболни залагания) с цветовата схема на сайта на потенциалния рекламодател. Такова съчетание от цветове, лого, съобщение за спонсорство, ще впечатли всеки рекламодател.

Притеснявате се за сайта си, че ще загуби самоличността си?
Спокойно, посетителите ви от друга страна, ще се впечатлят също заради креативността на рекламата ви, както и за видния рекламодател, които познават всички.


Успех и поздрави на всички! :wink:

П.С. Всички идеи са free за взаимстване и ползване :)
 
Последно редактирано:
Re: поради интереса - Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредни

Браво, radev!
Чудесен материал :)
 
Re: поради интереса - Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредни

Супер е статийката :)
 
Re: поради интереса - Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредни

...Критериите трафик, PageRank са субективни отживелици...
Малко си се изхвърлил тук :)

Идеите ти са добри, но с малък трафик, няма да намериш никакви рекламодатели.
 
Re: поради интереса - Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредни

Въпроса не е колко трафик имаш, а можеш ли да продадеш презерватив на евнух или не можеш :lol:

Радвам се, че ви хареса! :)
 
Последно редактирано:
Re: поради интереса - Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредни

Евалата и от мен. Мерси за готият пост и се радвам че има такива информационни постове, които могат да помогнат на много от нас имащи сайтове и искаме да ги накараме да печелят по този начин. Успехи и благодарности отново.
 
Re: поради интереса - Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредни

Въпроса не е колко трафик имаш, а можеш ли да продадеш презерватив на евнух или не можеш :lol:

;)
страшен си.
 
Re: поради интереса - Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредни

Браво radev, радвам се че има хора с позитивно мислене в този форум а не само негативисти (относно интернет бизнеса в БГ). Твоите идеи са чудесни и определено има какво да научат "новобранците" от тях. Бих добавил към твоите идеи, че захванеш ли се с нещо, то по-добре да му отделиш нужното време, внимание и средства и със сигурност положения труд ще ти се възнагради.
 
Re: поради интереса - Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредни

xligon, ако знаеш колко се трепя за моя проект ... направо не мога да спя, постоянно го мисля, кое как, да изглежда по-лъскав и т.н.
 
Re: поради интереса - Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредни

Старите фитнесджии знаете какво казват - No Pain no Gain! :wink:
 
От: Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредници

Браво Радев отличен пост:D. От тук може доста хора да се поъчат БРАВО:D
 
От: Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредници

След 10 години пич, няма да има Интернет.
Ще го има само в музейте в онези вредни за човека и природата машини, които ще са в стай, в които ще влизат студенти, облечени в специални костюми.

Компютъра ще ти е някъде в някой нокът, а Световната Мрежа ще достига до теб някой малък дял на мозъка

:)
 
От: Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредници

Радев, кажи къде го чете това, че и аз обичам science fiction. :p
 
От: Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредници

а не знам, аз съм по филмите :)
по цветно и мърдащо е
но тряя си фен на японската анимация, само там вируси от други измерения хакват киборги през мрежата и рекламите ти текат пред очите и всички ченгета си говорят мисловно по полицейския кибер канал

:-П ;)
 
От: Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредници

По темата мога да допълня следното:

За да впечатлите рекламодателя още повече е хубаво да имате изградена емайл листа с хора, които ДОБРОВОЛНО са се записали за вашия нюслетър. По този начин вие имате една много таргетирана аудитория и потенциалния рекламодател би отчел това като + на предлагания му рекламен пакет.

Самата идея, че тяхното рекламно съобщение ще достигне десетки или дори стотици хора, които имат силен интерес по тематиката, би накарало дори и най-скептичните фирми да се замислят и да преосмислят рекламните си кампании.

Напоследък почнах да се повтарям доста, но пак ще кажа : НЕ ПОДЦЕНЯВАЙТЕ ЕМАЙЛ МАРКЕТИНГА - това е изключително ефективен метод когато е изпълнен професионално.

Благодаря за вниманието :D
 
От: Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредници

Статията си я бива,но:

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.

Руски форум: питаш нещо и теб те питат.

Български форум:питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.:)

 
От: Идеи и примери за предлагане на реклама в сайта ви без посредници

Много полезна статия.
 

Горе