Нов блог SEO TEO. info - Рецензии

Tzahariev

Active Member
Здравейте колеги предприемачи :) Стартирах първия си блог. Той се казва SEO TEO - http://seoteo.info/ и , както се досещате ще е само на SEO и онлайн маркетинг тематика. Много ще съм ви благодарен, ако го погледнете и оставите някакви рецензии в темата :)

Благодаря и поздрави :)
 
От: Нов блог SEO TEO. info - Рецензии

Виж сега и аз съм правил грешката преди доста време ( 2 години май бяха ) да питам за рецензии на seo блог. Какви рецензии искаш на сайт с 1 статия и 1 проста тема? Какво бих могъл да напиша? Как да ти дам рецензия - seo-to на сайта ли да гледам? Дизайна? Контента? Засега няма как да изкажа мнение, освен това.


Иначе по поста ти, даже цяла дискусия мога да направя:


Друг много важен таг е <link rel=”canonical” href=”http://sitename.com/” />. Този таг ви предпазва от дублирано съдържание, указвайки на търсачката че именно http://sitename.com/ е адреса на сайта ви.
А? Я пак?

При обхождане на страницата бота на търсачката следва само първия линк и игнорира втория.
Тъй ли? Сигурен ли си?




Статията като я гледам... единственото нещо, което ми допадна е author тага - като засега не може да ме грабне туку така някой блог със статийки само.
 
От: Нов блог SEO TEO. info - Рецензии

Съгласен съм с мнението на AlanFort - сайта е в началото, няма какво толкова да се гледа и говори за него. Но за сметка на това отделих малко време и погледнах кода в сайта ти и статията как е написана и оформена.
Отчайващо!
От толкова време си във форума, поне да беше прочел нещо за ... как беше? СЪВЕТИ ЗА ВЪТРЕШНА SEO ОПТИМИЗАЦИЯ (ONPAGE SEO) ?
Толкова елементарни грешки си допуснал по онпейдж seo, че трябва някой теб да научи, не ти другите.
 
От: Нов блог SEO TEO. info - Рецензии

При обхождане на страницата бота на търсачката следва само първия линк и игнорира втория.
Тъй ли? Сигурен ли си?
Да напълно. Ако имаш една статия за краве масло и сложиш линк с анкор краве масло в началото, сочещ към kravemaslo.com и пак сложиш линк към kravemaslo.com в края на статията, търсачката следва само първия адрес. Това го знам от Васил Тошков(беше писал много готина статия за често срещани грешки при публикуване в дир за статии) и още много специалисти. А и мисля че ефекта е нулев в еда и съща статия да слагаш линкове с едни и същи url адреси :)

А за първото не е добре свързано смислово. Но се иа предвид че се оказва конкретния дали не е с /, .php,www, и т.н.
 
От: Нов блог SEO TEO. info - Рецензии

Съгласен съм с мнението на AlanFort - сайта е в началото, няма какво толкова да се гледа и говори за него. Но за сметка на това отделих малко време и погледнах кода в сайта ти и статията как е написана и оформена.
Отчайващо!
От толкова време си във форума, поне да беше прочел нещо за ... как беше? СЪВЕТИ ЗА ВЪТРЕШНА SEO ОПТИМИЗАЦИЯ (ONPAGE SEO) ?
Толкова елементарни грешки си допуснал по онпейдж seo, че трябва някой теб да научи, не ти другите.

Кажи ми елементарните грешки :) Нещо не сте много добре настроени и май ми се карате нещо.
 
От: Нов блог SEO TEO. info - Рецензии

Кажи ми елементарните грешки :) Нещо не сте много добре настроени и май ми се карате нещо.

Въобще нямам намерение да ти се карам, напротив - помагам ти, като ти казвам, че имаш грешки. И в случая преценявам, че ще бъда по-полезен само да ти го кажа като информация, а ти сам да се потрудиш и да ги намериш, след това да ги оправиш и накрая да ги запомниш и научиш и да бъдеш полезен за себе си и за другите, иначе сега ако ти ги кажа, ще ги поправиш, но нищо няма да научиш.
 
От: Нов блог SEO TEO. info - Рецензии

Грешките са навсякъде - и в статията и в кода.
 
От: Нов блог SEO TEO. info - Рецензии

Алъне, за адаша има резон в използването на каноникъл по този начин, ама го е нацелил случайно май.
 

Горе